Hegyeshalmi László (szerk.): László Károly Gyűjtemény, Dubniczay-palota, Veszprém. (Kiállítási katalógus). Veszprém, 2008, Művészetek Háza, 214+(6) p. Gazdag képanyaggal, többek közt Moholy-Nagy László, Kassák Lajos, Bortnyik Sándor, Kádár Béla, Scheiber Hugó, Csáky József, Beöthy István, Réth Alfréd, Huszár Vilmos műveinek reprodukcióival illusztrálva. Magyar, angol és német nyelven. Kiadói papírkötés.
Molnos Péter-Kieselbach Tamás-Dunai Anita: Alexander Bortnyik: Lámpagyújtó. Bp., 2008, Kieselbach, 75+1 p. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Myra Warhaftig: Deutsche jüdische Architekten vor und nach 1933 - Das Lexikon. 500 Biographien. Berlin, 2005, Dietrich Reimer Verlag, 504 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
Vicky Richardson: Avantgarde und Tradition. Die Architektur des kritischen Regionalismus. Ford.: Nora von Mühlendahl. Stuttgart, 2001, W. Kohlhammer, 240 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Licht und Farbe in der russischen Avantgarde. Die Sammlung Costakis aus dem Staatlichen Museum für Zeitgenössische Kunst Thessaloniki. / Light and Colour in the Russian Avant-Garde. The Costakis Collection from the State Museum of Contemporary Art Thessaloniki. (Kiállítási katalógus. / Exhibition catalogue.) Köln, 2004, DuMont. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Stephen Farthing: A művészet nagykönyve. Szerk.: - -. Richard Cork előszavával. Bp., 2010, Kossuth. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
A Képzőművészek Új Társasága (KÚT) kiállításának katalógusa. Budapest, Nemzeti Szalon, 1936. február. (Bp.), 1936. Nemzeti Szalon Művészeti Egyesület, (Szepes-ny.), [26] p. + 26 t.
Az 1924-ben alakult képzőművészeti társaság 1949-ig működött, első elnöke Márffy Ödön volt. Az Aba-Novák Vilmost és Derkovits Gyulát, Berény Róbertet és Dési-Huber Istvánt, Egry Józsefet és Szőnyi Istvánt, Moholy Nagy Lászlót és Szobotka Imrét egyaránt magába foglaló társulat világnézettől függetlenül a kompromisszummentes modernizmus elveit képviselte. A Nyolcak örökségét magáénak valló művészcsoport tagjai eleinte a francia posztimpresszionizmus és kubizmus, a német expresszionizmus stílusában alkottak, de rendre magyaros ízzel és hazai tematikával. Első, 1924. évi közös tárlatuk az Ernst Múzeumban volt látható, kiállításaikat később hol az Erzsébet téri Nemzeti Szalonban, hol a városligeti Műcsarnokban tartották. Kiadványunk a Kmetty János által rendezett 1936. februári kiállításuk árakat is tartalmazó, képes katalógusa. A képmellékletek előtt Márjás Viktor rövid kiáltványa, "Mit akar a KUT?" címmel. A reprodukciók között Barcsay Jenő, Bernáth Aurél, Berény Róbert, Czóbel Béla, Derkovits Gyula, Dési-Huber István, Egry József, Farkas István, Hincz Gyula, Márffy Ödön, Nagy István, Perlott-Csaba Vilmos, Medgyessy Ferenc, Schaár Erzsébet és mások munkáival. Korabeli reklámokkal, köztük Herendi porcelán reklámmal. Kiadói zsinórfűzéses papírkötés, a borítón Meinl Kávé etikettekkel, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
Kiss Ákos: Mattioni Eszter művészete. Pogány Ö. Gábor bevezető tanulmányával. Szerk.: Lencsés László. Szekszárd, 1972., Szekszárdi Városi Tanács, 63+3 p.+38 t. Fekete-fehér és színes reprodukciókkal, fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé kopott, kissé szakadt papír védőborítóban. Megjelent 1000 példányban. DEDIKÁLT