Musik, Noten, Instrumenten

Zahl der Lose: 37

Egressy Béni: Erkel Ferenc - Hunyadi László. Bp., 1986. Zeneműkiadó, zongorakotta 279p. Kiadói vászon kötésben, kiss sérült papír védőborítóval.       .
18173.

Rufpreis:
2 800 HUF

20 db komolyzenei CD-khez mellékelt füzet
18174.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

Hastánc dob pár, d: 18,5 cm
18175.

Hastánc dob pár, d: 18,5 cm

Rufpreis:
2 400 HUF

Dob, fa alapon bőr, m: 26 cm
18176.

Dob, fa alapon bőr, m: 26 cm

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

ca 1930-1960 15 db kotta füzet Kodály, Bartók, stb
18177.

Rufpreis:
4 000 HUF

Kroll, Erwin: Carl Maria von Weber. Die grossen Meister der Musik. Potsdam, 1934, Athenaion, 2 sztl. lev.+ 1 (színes) t.+ 160 p. Első kiadás. Szövegközti képekkel gazdagon illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban, a borítón némi kopással. / First edition. In German language. Hardcover, in good condition, with slight wear on the cover.
18178.

Rufpreis:
1 000 HUF

Neueste Violin Schule Wien, 1849. Diabelli. 39p. Rézmetszetű kotta, korabeli kötésben, foltos lapokkal
18179.

Rufpreis:
8 000 HUF

Hohner Melody szoprán furulya, leírással, tisztítóval, h: 33 cm
18180.

Rufpreis:
3 000 HUF

cca 1923-1925 Cecil Mack - Jimmy Johnson: The Original Charleston. Musique de Cecil Mack et Jimmy Johnson dansé par Josephine Baker. Dan l'Hyper-Revue des Folies Bergére "La Folie du Jour" de Louis Lemarchand. A színes borítón a táncoló Josephine Bakerrel. Paris, Francis Salabert, francia és angol nyelven, a borító jelzett a dúcon (R. de Valerie), 3 sztl. lev., egészen apró szakadásokkal, 35x27 cm.  A charleston egy az 1920-as években népszerű tánc, ami az USA-ból indult világhódító útjára. Nevét a dél-karolinai Charleston városáról kapta. Az afroamerikai eredetű táncot egy 1923-as broadway-show, a Runnin' Wild tette berobbanó sikerré és egyúttal az ebben megszólaló "The Charleston" dal pedig a charleston-ritmust az USA tánczenéjében. A nemzeti őrületté vált tánc az USA-ban gyorsan elterjedt, majd hamar Európába is eljutott. Európában az afroamerikai származású francia táncosnő, énekesnő, előadőművész a "Fekete Vénusz/Fekete Gyöngy", Josephine Baker (1906-1975) fellépései tették igazán népszerűvé. A charleston fokozatosan elveszítette kezdeti polgárpukkasztó jellegét, divatos társastánccá vált.
18181.

cca 1923-1925 Cecil Mack - Jimmy Johnson: The Original Charleston. Musique de Cecil Mack et Jimmy Johnson dansé par Josephine Baker. Dan l'Hyper-Revue des Folies Bergére "La Folie du Jour" de Louis Lemarchand. A színes borítón a táncoló Josephine Bakerrel. Paris, Francis Salabert, francia és angol nyelven, a borító jelzett a dúcon (R. de Valerie), 3 sztl. lev., egészen apró szakadásokkal, 35x27 cm.

A charleston egy az 1920-as években népszerű tánc, ami az USA-ból indult világhódító útjára. Nevét a dél-karolinai Charleston városáról kapta. Az afroamerikai eredetű táncot egy 1923-as broadway-show, a Runnin' Wild tette berobbanó sikerré és egyúttal az ebben megszólaló "The Charleston" dal pedig a charleston-ritmust az USA tánczenéjében. A nemzeti őrületté vált tánc az USA-ban gyorsan elterjedt, majd hamar Európába is eljutott. Európában az afroamerikai származású francia táncosnő, énekesnő, előadőművész a "Fekete Vénusz/Fekete Gyöngy", Josephine Baker (1906-1975) fellépései tették igazán népszerűvé. A charleston fokozatosan elveszítette kezdeti polgárpukkasztó jellegét, divatos társastánccá vált.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

Erkel Ferencz emlékkönyv. Születésének századik évfordulójára írók és tudósok közreműködésével szerk.: Fabó Bertalan. Bp., 1910, "Pátria", 250 p. + 4 t. Számos szögközi fekete-fehér illusztrációval, mellékletekkel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
18182.

Rufpreis:
2 800 HUF

Erdélyi Dezső: A cimbalmozók kézikönyve. A cimbalom kezelése. Jókarban tartása. A hurozat ismertetése. Zeneelmélettan. Zenészeti műszótár és önoktató hangolás elsajátítása. Bp., (1905), Wágner Hangszer - Király, 48 p. Kiadói papírkötés, ceruzás bejegyzésekkel.
18183.

Rufpreis:
5 000 HUF

Vegyes kotta gyűjtemény, Zenélő Magyarország német és magyar kották vegyes állapotban
18184.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF