Kroll, Erwin: Carl Maria von Weber. Die grossen Meister der Musik. Potsdam, 1934, Athenaion, 2 sztl. lev.+ 1 (színes) t.+ 160 p. Első kiadás. Szövegközti képekkel gazdagon illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban, a borítón némi kopással. / First edition. In German language. Hardcover, in good condition, with slight wear on the cover.
cca 1923-1925 Cecil Mack - Jimmy Johnson: The Original Charleston. Musique de Cecil Mack et Jimmy Johnson dansé par Josephine Baker. Dan l'Hyper-Revue des Folies Bergére "La Folie du Jour" de Louis Lemarchand. A színes borítón a táncoló Josephine Bakerrel. Paris, Francis Salabert, francia és angol nyelven, a borító jelzett a dúcon (R. de Valerie), 3 sztl. lev., egészen apró szakadásokkal, 35x27 cm.
A charleston egy az 1920-as években népszerű tánc, ami az USA-ból indult világhódító útjára. Nevét a dél-karolinai Charleston városáról kapta. Az afroamerikai eredetű táncot egy 1923-as broadway-show, a Runnin' Wild tette berobbanó sikerré és egyúttal az ebben megszólaló "The Charleston" dal pedig a charleston-ritmust az USA tánczenéjében. A nemzeti őrületté vált tánc az USA-ban gyorsan elterjedt, majd hamar Európába is eljutott. Európában az afroamerikai származású francia táncosnő, énekesnő, előadőművész a "Fekete Vénusz/Fekete Gyöngy", Josephine Baker (1906-1975) fellépései tették igazán népszerűvé. A charleston fokozatosan elveszítette kezdeti polgárpukkasztó jellegét, divatos társastánccá vált.
Erdélyi Dezső: A cimbalmozók kézikönyve. A cimbalom kezelése. Jókarban tartása. A hurozat ismertetése. Zeneelmélettan. Zenészeti műszótár és önoktató hangolás elsajátítása. Bp., (1905), Wágner Hangszer - Király, 48 p. Kiadói papírkötés, ceruzás bejegyzésekkel.