Bücher: Religion

Zahl der Lose: 90

Vezerle Gáspár:  Népszerű erkölcstan keresztény katholikus családok' számára. Pesten, 1851. Jó 's Olcsó Könyvkiadó Társulat - Eisenfels és Emich könyvnyomdája. VII + [5] + 232 p. Egyetlen kiadás. Vezerle Gáspár (1794-1870) harsányi plébános hit- és erkölcstani munkája előbb a hitelvek és hitparancsok tisztázása után a jó állampolgár állam, haza, nemzet és kisebb közösség iránti erkölcsi kötelességeit részletezi. A címlapon régi gyűjteményi bélyegzés, az első előzéken régi könyvjegy. Könyvtári duplum. Poss.: V. Conventus PP. Franciscanorum Vaciensium. (A váci ferences konvent könyvtára.) Keretdíszes, illusztrált, enyhén sérült kiadói kartonkötésben, az első kötéstáblán katalógusszámmal. Jó példány.
20658.

Vezerle Gáspár: Népszerű erkölcstan keresztény katholikus családok' számára.
Pesten, 1851. Jó 's Olcsó Könyvkiadó Társulat - Eisenfels és Emich könyvnyomdája. VII + [5] + 232 p. Egyetlen kiadás.
Vezerle Gáspár (1794-1870) harsányi plébános hit- és erkölcstani munkája előbb a hitelvek és hitparancsok tisztázása után a jó állampolgár állam, haza, nemzet és kisebb közösség iránti erkölcsi kötelességeit részletezi.
A címlapon régi gyűjteményi bélyegzés, az első előzéken régi könyvjegy. Könyvtári duplum.
Poss.: V. Conventus PP. Franciscanorum Vaciensium. (A váci ferences konvent könyvtára.)
Keretdíszes, illusztrált, enyhén sérült kiadói kartonkötésben, az első kötéstáblán katalógusszámmal. Jó példány.

Rufpreis:
6 000 HUF

Dupanloup, [Félix]:  Az 1869-ki egyetemes zsinat. Írta Dupanloup Bódog. Fordította Ágoston Antal. Pest, 1868. Athenaeum ny. 72 p. Egyetlen magyar kiadás. Félix Dupanloup (1802-1878) francia püspök, író, újságíró, szónok, a katolikus egyház pedagógiai írója. Írása a IX. Pius pápa által 1869-re összehívott I. vatikáni zsinat alkalmából készült. A francia püspök áttekinti a társadalmi pozíciókat vesztett katolikus egyház helyzetét, a liberalizmussal, szociáldemokráciával, nacionalizmussal, szekularizációval kapcsolatos állásfoglalását, e kérdések szellemében indokolja meg az egyetemes zsinat összehívásának szükségességét. Példányunk fűzése kissé meglazult, a címlapon régi gyűjteményi bélyegzés, az első borító verzóján egykori könyvjegy nyomai. Könyvtári duplum. Poss.: Csornai Premontrei Rendház könyvtára. Fűzve, sérült, enyhén foltos kiadói borítóban. Részben felvágatlan példány.
20659.

Dupanloup, [Félix]: Az 1869-ki egyetemes zsinat. Írta Dupanloup Bódog. Fordította Ágoston Antal.
Pest, 1868. Athenaeum ny. 72 p. Egyetlen magyar kiadás.
Félix Dupanloup (1802-1878) francia püspök, író, újságíró, szónok, a katolikus egyház pedagógiai írója. Írása a IX. Pius pápa által 1869-re összehívott I. vatikáni zsinat alkalmából készült. A francia püspök áttekinti a társadalmi pozíciókat vesztett katolikus egyház helyzetét, a liberalizmussal, szociáldemokráciával, nacionalizmussal, szekularizációval kapcsolatos állásfoglalását, e kérdések szellemében indokolja meg az egyetemes zsinat összehívásának szükségességét.
Példányunk fűzése kissé meglazult, a címlapon régi gyűjteményi bélyegzés, az első borító verzóján egykori könyvjegy nyomai. Könyvtári duplum.
Poss.: Csornai Premontrei Rendház könyvtára.
Fűzve, sérült, enyhén foltos kiadói borítóban. Részben felvágatlan példány.

Rufpreis:
6 000 HUF

Stollberg, Friderici: Dissertationes succinctae peculiarium quaestionum... Eger, 1806. Typis Lycei Archi-Episcopalis, 135p. Korabeli, foltos egészvászon kötésben
20660.

Rufpreis:
5 000 HUF

20661.

Rufpreis:
5 000 HUF

Zádory Ármin: Isten a legtisztább szeretet. Imakönyv Eckartshausen után. Négy aczélmetszettel. Pest, 1860. Lampel Róbert (Nyomatott Wodianer F.-nél). 2 t. (hártyapapírral védett, acélmetszetű címkép és kőnyomatú díszcímlap) + X (helyesen VIII) + 352 p. + 3 t. (acélmetszet). Kötetünk Karl von Eckartshausen (1752-1803) bajor vígjátékszerző, illuminátus, misztikus szerző 1790-ben keletkezett, katolikus szellemiségű imakönyvének fordítása. Álbordázott, vaknyomásos, dombornyomásos, aranyozott, enyhén kopott korabeli bőrkötésben, az első kötéstábla közepén kereszt rátéttel, a kötéstáblák oldalán sárgaréz rátéttel és zárókapoccsal, aranyozott festésű lapszélekkel.
20662.

Zádory Ármin: Isten a legtisztább szeretet. Imakönyv Eckartshausen után. Négy aczélmetszettel.
Pest, 1860. Lampel Róbert (Nyomatott Wodianer F.-nél). 2 t. (hártyapapírral védett, acélmetszetű címkép és kőnyomatú díszcímlap) + X (helyesen VIII) + 352 p. + 3 t. (acélmetszet).
Kötetünk Karl von Eckartshausen (1752-1803) bajor vígjátékszerző, illuminátus, misztikus szerző 1790-ben keletkezett, katolikus szellemiségű imakönyvének fordítása.
Álbordázott, vaknyomásos, dombornyomásos, aranyozott, enyhén kopott korabeli bőrkötésben, az első kötéstábla közepén kereszt rátéttel, a kötéstáblák oldalán sárgaréz rátéttel és zárókapoccsal, aranyozott festésű lapszélekkel.

Rufpreis:
6 000 HUF

Alber, Joannis Nepomuk: Institutiones historiae ecclesiasticae Tom.5. Agriae, 1825. Typ Lycei Archi-Episcopalis. 526 + 5 p. Korabeli, kiss sérült gerincű félbőr kötésben
20664.

Rufpreis:
5 000 HUF

Sziklay János: A katholikus vallás terjedése a protestantizmus után     Történelmi és statisztikai tanulmány. Budapest, 1893. Pesti könyvny. 85 p. Korabeli félbőr kötésben, tulajdonosi bejegyzéssel. Ritka!
20665.

Rufpreis:
6 000 HUF

20666.

Rufpreis:
6 000 HUF

Prugger, Martin: Lehr- und Exempel-Buch für die Krancke und Sterbende [...] Augsburg, 1775, Ignaz Adam und Franz Anton Veith, 1 (rézmetszetű címkép) t.+ 3 sztl. lev.+ 336 p. Német nyelven. Aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, sérült borítóval és gerinccel, helyenként kissé sérült lapokkal, az előzéklapon korabeli tulajdonosi bejegyzéssel (Ex libris Francisci Györgyi 1779).
20667.

Rufpreis:
6 000 HUF

Szentes Anzelm: A keresztény hit alapforrásai. A Budapesti Kir. Magy. Tudományegyetem Hittudományi Karától a Horváth-féle jutalommal kitüntetett pályamunka. Budapest, 1896. Kiadja a Zirci Apátság - Pallas Rt. ny. 646 p. Egyetlen kiadás. Szentes Anzelm (1857-1933) teológiai doktor, ciszterci tanár, zirci apáti titkár. Hitvédelmi dolgozatában a katolikus hittételek igaza mellett érvel. A szerző a munka bevezetésében a kereszténység felsőbbségét deklarálja az iszlámhoz, a buddhizmushoz és a spiritizmushoz képest, a munka lényegi részében pedig a protestáns és világi szemlélettel száll szembe, kialakítva egy olyan, századvégi nívón álló, markánsan katolikus teológiai álláspontot, amely helyet hagy a hit mellett a tudomány szempontjainak is. Oldalszámozáson belül néhány szövegközti illusztrációval. A címlapon régi gyűjteményi bélyegzés. Könyvtári duplum. Poss.: Szentgotthárdi Apátsági Könyvtár. Aranyozott gerincű, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
20668.

Szentes Anzelm: A keresztény hit alapforrásai. A Budapesti Kir. Magy. Tudományegyetem Hittudományi Karától a Horváth-féle jutalommal kitüntetett pályamunka.
Budapest, 1896. Kiadja a Zirci Apátság - Pallas Rt. ny. 646 p. Egyetlen kiadás.
Szentes Anzelm (1857-1933) teológiai doktor, ciszterci tanár, zirci apáti titkár. Hitvédelmi dolgozatában a katolikus hittételek igaza mellett érvel. A szerző a munka bevezetésében a kereszténység felsőbbségét deklarálja az iszlámhoz, a buddhizmushoz és a spiritizmushoz képest, a munka lényegi részében pedig a protestáns és világi szemlélettel száll szembe, kialakítva egy olyan, századvégi nívón álló, markánsan katolikus teológiai álláspontot, amely helyet hagy a hit mellett a tudomány szempontjainak is. Oldalszámozáson belül néhány szövegközti illusztrációval.
A címlapon régi gyűjteményi bélyegzés. Könyvtári duplum.
Poss.: Szentgotthárdi Apátsági Könyvtár.
Aranyozott gerincű, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

Rufpreis:
6 000 HUF

Sullay István: A kultúrharcz és a római pápa tévmentessége a lelkiismeret és állam szempontjából. Eger, 1880, Érseki Lyceum ny., XX p.+ 21-504 p.+(2) p. Kiadói, kissé sérült papírborítóval
20669.

Rufpreis:
6 000 HUF

The Glorious Kur'an. Translation and commentary by Abdallah Yousuf Ali. 1993, The Call of Islam Society. Angol nyelven. Kiadói aranyozott egészműbőr-kötés.
20670.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF