Bücher: Religion

Zahl der Lose: 90

Emile Bougaud: Histoire de Sainte Monique. [Szent Mónika története.] Paris, 1901., Librairie Ch. Poussielgue, 1 t.+608 p. Francia nyelven. Korabeli aranyozott félbőr-kötés, kopott borítóval.
20714.

Rufpreis:
1 600 HUF

Dr. Vargha Dezső: III. Ince és kora. Bp., 1893. Kiadói papírkötés, széteső, viseltes állapotban.
20715.

Rufpreis:
3 000 HUF

Třanovský, Jiří: Cithara sanctorum. Pjsně Duchownj, staré y nowé, kterychz cyrkew krest'anská pri wyrocnjch slawnostech a památkách [...] Bp., 1912, Hornyánszky Viktor. Szlovák nyelven. Félbőr-kötésben, sérült, rossz állapotban.
20716.

Rufpreis:
2 400 HUF

Tartsd meg, a mid van, hogy senki el ne vegye a te koronádat! Konfirmácziói tankönyv az evang[élikus] ifjúság számára. Sopron, 1907. Kiadta a soproni evangl[élikus] lelkészi kar - Röttig Gusztáv és Fia kő-, fény- és könyvnyomdája. 64 p. A katekizmus formájában kidolgozott evangélikus tankönyv a fiatal felnőttkorban leteendő konfirmációra készít föl, mely az evangélikus gyülekezet teljes jogú tagjává teszi az ifjút. A hittani és erkölcstani részletek után egyháztörténeti vázlat. A tankönyv első kiadása az 1890-es években jelent meg, példányunk az ötödik kiadásból való. Korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
20717.

Rufpreis:
1 400 HUF

Hajdu Péter: A keresztről való beszéd. - Prédikációk. A szerző felesége által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. hn., én., Magánkiadás. Kiadói papírkötés.
20718.

Rufpreis:
500 HUF
1,36
1,56

Beer, Johann Christoph: Der in Eyl bereitete Prediger. Sonn und Feyertags Predigen des III. Jahrgang. Ausburg, 1766 Christoph Bartl Buchhandler. 416 + 208 p. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr kötésben kis sérüléssel
20719.

Rufpreis:
6 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF