Třanovský, Jiří: Cithara sanctorum. Pjsně Duchownj, staré y nowé, kterychz cyrkew krest'anská pri wyrocnjch slawnostech a památkách [...] Bp., 1912, Hornyánszky Viktor. Szlovák nyelven. Félbőr-kötésben, sérült, rossz állapotban.
Tartsd meg, a mid van, hogy senki el ne vegye a te koronádat! Konfirmácziói tankönyv az evang[élikus] ifjúság számára. Sopron, 1907. Kiadta a soproni evangl[élikus] lelkészi kar - Röttig Gusztáv és Fia kő-, fény- és könyvnyomdája. 64 p. A katekizmus formájában kidolgozott evangélikus tankönyv a fiatal felnőttkorban leteendő konfirmációra készít föl, mely az evangélikus gyülekezet teljes jogú tagjává teszi az ifjút. A hittani és erkölcstani részletek után egyháztörténeti vázlat. A tankönyv első kiadása az 1890-es években jelent meg, példányunk az ötödik kiadásból való. Korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
Hajdu Péter: A keresztről való beszéd. - Prédikációk. A szerző felesége által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. hn., én., Magánkiadás. Kiadói papírkötés.
Beer, Johann Christoph: Der in Eyl bereitete Prediger. Sonn und Feyertags Predigen des III. Jahrgang. Ausburg, 1766 Christoph Bartl Buchhandler. 416 + 208 p. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr kötésben kis sérüléssel