Bücher: Religion

Zahl der Lose: 90

20620.

Rufpreis:
55 000 HUF
149,05
171,88

[Maximilian van der Sandt, S.J. (1578-1656)] Maximilian Sandaus: Maria Flos Mysticus sive Orationes ad sodales in festiuitatibus deiparae habitae desumpta materia a floribus cum figuris Eneis. Moguntia [Mainz], 1629, Apud Godefridum Schonwetterum, 381 p.+7 sztl. lev. Oldalszámozáson belül rézmetszetű, díszcímlappal és egészoldalas rézmetszetű illusztrációkkal. Latin nyelven. Korabeli egészpergamen-kötésben, kopott, foltos borítóval, a gerincen apró sérüléssel, possessori bejegyzésekkel az elülső táblán.
20621.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,40
125,00

[Giovanni] Joanne Bona: Manuductio ad Coelum. Medullam continens sanctorum patrum et veterum philosophorum. Venetiis [Velence],én.(Korai kiadás,1669?), Bassani,(Typis Jo. Antonii Remondini), 276+10 p. Latin nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, a címlapon bejegyzésekkel.
20622.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,40
125,00

20623.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

Alzog János, Dr.: Egyetemes egyházi történelem I-III.    - - után németből fordítá Nagy Zsigmond egermegyei áldozópap s képezdei r. tanár. Három kötetben. I. kötet: Ó kor. Egerben, 1857. Érseki Lyceum ny. [4], VI, [2], 387 p. 23,7 cm.  II. kötet: Közép kor. Egerben, 1859. Érseki Lyceum ny. [4], 473, IV p. 23,7 cm.  III. kötet: Uj kor. Egerben, 1861. Érseki Lyceum ny. [4], IV, 464, XXX p. 23,7 cm.  421 tételben magyarázva, gazdag lábjegyzet hivatkozásokkal, részletes, széleskörű munka. Kiadói, sérült papírborítóval, egy két foltos lappal. Ritka!
20624.

II. kötet: Közép kor. Egerben, 1859. Érseki Lyceum ny. [4], 473, IV p. 23,7 cm.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

Eliade, Mircea: Vallástörténeti értekezés. Bp., 2014, Helikon, 665 p. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
20625.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

XIV. Benedek pápa:  Casus Conscientiae de mandato. [...] Opus Confessariis omnibus, atque Animarum curam gerentibus perutile ac necessarium, cui subnectitur Index rerum, quae in iisdem Casibus reperiuntur. - Appendix I-VII. [Nápoly] Neapoli, 1772. Expensis Andreae Migliaccio. [4] + 278 p.; 254 p.; 296 p. Prospero Lorenzo Lambertini (1675-1758) bolognai érsek, a XVIII. századi katolikus kánonjog kiemelkedő jelentőségű alkotója, az itáliai művészetek és tudományok bőkezű mecénása, XIV. Benedek pápaként a modern pápaság történetének fontos reformpápája. Casus Conscientiae de mandato című kánonjogi esetgyűjteménye saját praxisának évek szerinti időrendjében halad. A kánonjogi esetgyűjtemény első kiadása 1747-ben jelent meg, felfrissített kiadásunk az azóta eltelt, 1752-1771 közötti időszakra vonatkozó kánonjogi eseteket ismerteti, hét, önálló címlappal is rendelkező függelékben. Fametszetű könyvdíszekkel, néhány oldalon enyhe foxing. A címoldalon régi, latin nyelvű tulajdonosi bejegyzés, gyűjteményi bélyegzés és katalógusszám, az első előzéken újabb keltű tulajdonosi bejegyzés. Öt bordára fűzött, vaknyomásos, enyhén kopott korabeli bőrkötésben, vörös festésű lapszélekkel. Az aranyozott címfelirat a gerincen barna címkén. Jó példány.
20627.

Rufpreis:
12 000 HUF

Assertiones ex universa theologia quas in alma ac celeberrima archi episcopali soc. jesu universit Tyrnaviensi... ex praelectionibus R. P. Antonii Muszka, e. S. Jesu SS. Theol. / Series Romanorum Pontificum Cum Reflexionibus Historicis, Quas Contra D. Joannem Hübnerum aliósque Lutheranos maxime Historicos, sub auspicis et patrociniis Reverendissimorum... edidit Georgius Kolb. Tyrnavie, 1733. Josephum Berger. 10sztl lev. 360p. 16 sztl lev. Aranyozott gerincű, sérült egészbőr kötésben.
20628.

Assertiones ex universa theologia quas in alma ac celeberrima archi episcopali soc. jesu universit Tyrnaviensi... ex praelectionibus R. P. Antonii Muszka, e. S. Jesu SS. Theol. /
Series Romanorum Pontificum Cum Reflexionibus Historicis, Quas Contra D. Joannem Hübnerum aliósque Lutheranos maxime Historicos, sub auspicis et patrociniis Reverendissimorum... edidit Georgius Kolb. Tyrnavie, 1733. Josephum Berger. 10sztl lev. 360p. 16 sztl lev. Aranyozott gerincű, sérült egészbőr kötésben.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25

Schmitth, Nicolaus: Institutiones theologicae dogmatico-scholastico-morales, quas in universitate Tyrnaviensi auditoribus suis explanavit. Editio altera. (4-r. 513 és 7 l.) Tyrnaviae, 1759. Typis academicis soc. Jesu. E. Korabeli, kissé sérült, aranyozott gerincű egészbőr kötésben.
20630.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25

Joh. Joachimi Beccheri: Physica subterranea profundum subterraneorum genesin, e principiis hucusque ignotis ostendens. Opus sine pari. Lipsiae, 1738. Ex officina Weidmannia. 504p + (16) + 161p. + (9) Aranyozott gerincű egészbőr kötésben, kissé sérült, előzéklapokon kis hiány, hiányzó címképpel.
20631.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25

Staidel, Bonaventura: Theologia moralis universa Tom 3. 1-2. Eger, 1780. Typ Scholae Episcopalis. 318p.. 152p. 89p. Korabeli enyhén sérült aranyozott gerincű félbőr kötésben.
20632.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25

Prileszki, Joannes Baptista: Tractatus Theologicus de poenitentia, extrema unctione, ordine, et matrimonio. Tyrnaviae, 1759. Typis Academicis, 540p. Kiadói aranyozott egészbőr kötésben. Gerincen kis sérüléssel
20633.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF