Bücher: Gastronomie und Gärtnerei

Zahl der Lose: 53

[A valódi szakácsság, vagy: legujabb alapos és teljes pesti szakácskönyv. Olly gyüjtemény, melly 827 biztos és több évi tapasztalás által jónak bebizonyult szabályt foglal magában, miszerint minden rendű s rangúak a hús- és bőjti ételeket, mint szinte a legjobb s legjelesebb csemegéket, süteményeket, kocsonyákat, befőtt gyümölcsöt, fagylaltakat, és likőröket s a t. legalkalmasabban, legolcsóbban és legizletesebben készithetik. Saját tapasztalata és sokféle kisérletei után pontosan és érthetőleg leirva kiadta egy a szakácsságban különösen jártas magyar gazdasszony. Pesten, 1843., Kilián György,] VII-XII+XVII-XXVIII-XXXII+544 p. 2., bővitett kiadás. Korabeli félvászon-kötés, kopott, foltos, sérült borítóval, hiányzó gerinccel, az első tábla sérült és erősen laza (XIII-XVII között), hiányzó lapokkal, köztük címlap hiánnyal (I-VI (3 lap), XIII-XVI (2 lap)), foltos lapokkal. Ritka!
20105.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

Gollmer, Richard: Die vornehme Gastlichkeit der Neuzeit. Ein Handbuch der modernen Geselligkeit Tafeldekoration und Kücheneinrichtung. Leipzig, 1909, Weber. 260p. Kiadói egészvászon kötés, hátsó kötéstábla foltos, kissé kopottas állapotban.
20106.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

[Magyar Elek]: Az ínyesmester szakácskönyve. Új, lényegesen bővített kiadás. Bp., [1946], Athenaeum, 592+(1) p. Kiadói félvászon-kötés, viseltes borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, néhány kissé sérült, a fűzéstől részben elváló lappal.
20107.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Stöckel, Elisabeth: Die bürgerliche Küche oder neuestes österreichisches Kochbuch für Haushaltungen, welche einen schmackhaften Tisch lieben. Eine auf eigene Erfahrung gegründete, vollständige Anweisung, alle Arten von Speisen nach dem neuesten Geschmacke und auf die wenigst kostspielige Weise zu bereiten.  Mit einem Anhange: Speisen ohne Gewürze, Essig und Wein auf die schmackhafteste Weise zu bereiten, so wie einer Anleitung zum Einsieden, Trocknen, Dunstsieden, Frischbewahren der Früchte, zum Einlegen derselben in Essig, Branntwein etc. und einem nützlichen Allerlei für die Wirtschaft und das Haus. Eine schätzbare Gabe für Hausfrauen und Mädchen von - -.  Wien und Leipzig,én., C. Dittmarsch, XXIV+464 p. 22., stark vermehrte und verbesserte Auflage. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
20108.

Stöckel, Elisabeth: Die bürgerliche Küche oder neuestes österreichisches Kochbuch für Haushaltungen, welche einen schmackhaften Tisch lieben.
Eine auf eigene Erfahrung gegründete, vollständige Anweisung, alle Arten von Speisen nach dem neuesten Geschmacke und auf die wenigst kostspielige Weise zu bereiten.
Mit einem Anhange: Speisen ohne Gewürze, Essig und Wein auf die schmackhafteste Weise zu bereiten, so wie einer Anleitung zum Einsieden, Trocknen, Dunstsieden, Frischbewahren der Früchte, zum Einlegen derselben in Essig, Branntwein etc. und einem nützlichen Allerlei für die Wirtschaft und das Haus. Eine schätzbare Gabe für Hausfrauen und Mädchen von - -.
Wien und Leipzig,én., C. Dittmarsch, XXIV+464 p. 22., stark vermehrte und verbesserte Auflage. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.

Rufpreis:
6 000 HUF

St. Hilaire, Josephine von: Die wahre Kochkunst, oder: neuester geprüftes und vollständiges Pester Kochbuch. [A főzés igaz művészete, avagy a legújabb Pesti Szakácskönyv]. Bp., én. (cca 1880), Eggenberger (Hoffmann und Molnár), XVI+464+4 p. Achtundzwanzigste mit den neuesten Kochrecepten vermehrte Auflage. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen sérüléssel, foltos lapokkal.
20109.

Rufpreis:
5 000 HUF

[Zsalozovits Józsefné Doletskó Teréz (1818-1883)] Rézi néni: Szegedi szakácskönyv. Ezernél több ételkészítési utasítással. Igazi magyar konyha. Bp., én. (cca 1930),Athenaeum, 373+3 p. Tizenhatodik kiadás. Kiadói kopott, foltos illusztrált félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, kijáró lapokkal, két lap a szélén sérült, foltos lapokkal.
20110.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Cserna-Szabó András: 77 magyar pacal avagy a gyomor csodálatos élete. Bp., 2017, Magvető. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20111.

Rufpreis:
8 000 HUF

Cserna-Szabó András - Fehér Béla: Ede a levesben. Gasztrokrimik. Bp., 2011, Magvető. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
20112.

Rufpreis:
6 000 HUF

Cserháti Sándor-Dr. Kosutány Tamás: A trágyázás alapelvei. Bp.,1887, Országos Gazdasági Egyesület Könyvkiadó Vállalata, VIII+438 p. Korabeli félvászon-kötés, kis kopással
20113.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

Az Igazi Otthon Könyve. A Pesti Hírlap Karácsonyi Albuma. Bp., [1937.], Légrády-ny.,  113+3 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Benne: Mária Sándor: Három otthon c. írása, 11-13 p. Hozzákötve: A Pesti Hírlap új szakácskönyve és 1001 jótanács a háziasszonyoknak. Bp, [1933.], Légrády, 114 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Hozzákötve: A Pesti Hírlap szakácskönyve. Bp,[1935.], Légrády, 114+2 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, az 1. részben 1 javított lappal, a 2. részben az elülső borító javított, az utolsó lap [tartalomjegyzék], hiányos, restaurált, a hátsó borító hiányzik.
20114.

Az Igazi Otthon Könyve. A Pesti Hírlap Karácsonyi Albuma. Bp., [1937.], Légrády-ny.,
113+3 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Benne: Mária Sándor: Három otthon c. írása, 11-13 p. Hozzákötve: A Pesti Hírlap új szakácskönyve és 1001 jótanács a háziasszonyoknak. Bp, [1933.], Légrády, 114 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Hozzákötve: A Pesti Hírlap szakácskönyve. Bp,[1935.], Légrády, 114+2 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, az 1. részben 1 javított lappal, a 2. részben az elülső borító javított, az utolsó lap [tartalomjegyzék], hiányos, restaurált, a hátsó borító hiányzik.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

A villamos sütés-főzés szakácskönyve. 2 db. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban. egyik tollas aláhúzásokkal.
20115.

Rufpreis:
4 000 HUF

[Misztótfalusi Kis Miklós]: Szakáts mesterségnek könyvetskéje. Értékőrző Könyvtár. [Bp., 2008., Kossuth], 12+170+8 p. A kötet végén Monok István 2 oldalas kis ismertetőjével. Az 1698-as kiadás reprint kiadása. Kiadói műbőr-kötés.
20116.

Rufpreis:
6 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF