Hensch Árpád: Mezőgazdasági Üzemtan. II. köt.: Mezőgazdasági becslés és előszámítástan. Magyar-Óvár 1902 Czéh Sándor. VIII+246 p. Első kiadás. Korabeli félvászon kötésben
Jablonowski József: A gyümölcskert védelme az élősködők ellen. Bp., 1913, Országos Magyar Gazdasági Egyesület ("Pátria"-ny.), 160 p. Egyetlen kiadás. Szövegközti ábrákkal illusztrálva. Tűzve, borító nélkül, néhány kissé foltos lappal.
Bogyósgyümölcsűek termesztése. Gazdasszonykörök számára. Szerk.: Surányi Éva. (Bp.), 1959, Magyar Nők Országos Tanácsa, 109+(3) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval.
Czifray István szakács mester magyar nemzeti szakácskönyve. Bp., 1985, Állami Könyvterjesztő Vállalat. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval.
Földes Jenő - Ravasz László: Cukrászat. Bp., 1961, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó, 589 p.+ 30 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói egészvászon-kötés, néhány kissé foltos lappal, kissé koszos, kissé sérült műanyag védőborítóban. Megjelent 4100 példányban.
Korponay Gyula: A téligyümölcs eltartása. Gyümölcseltartók ismertetése tervekkel, műszaki leírással. Bp., 1936, Gyümölcstermelők Országos Szövetsége (Sylvester-ny.), 26+(6) p. Egyetlen kiadás. Kiadói tűzött papírkötés.
Klein, Ludwig: Nutzpflanzen der Landwirtschaft und des Gartenbaues. + Unsere Sumpf- und Wasserpflanzen. (2 kötet). Sammlung naturwissenschaftlicher Taschenbücher. Heidelberg, [1909-1919], Carl Winter's Universitätsbuchhandlung, 109 p.+ 100 (színes) t.; XXVIII+101+(1) p.+ 96 (színes) t. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban.
Fülöp Margit: Mindenki szakácskönyve. Összeállította: Fülöp Margit. Felülbírálta: Pataki Mária és Turós Emil. Budapest, 1955. Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó (Budapesti Szikra Nyomda). 227 + [1] p. Első kiadás. Az elsősorban cukrászati szakíróként ismert Fülöp Margit "Mindenki szakácskönyve" címmel először 1949-ben adott ki szakmunkát. Új kiadású, alaposan átdolgozott kötetünk a szakácskönyvek túlnyomó többségével szemben nem alapanyagok, hanem a hónapok rendje szerint sorolja a recepteket, a dolgozó nő pénztárcájának kímélése végett. Fűzve, Rudas Klára által tervezett, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány.