Bücher: Gastronomie und Gärtnerei

Zahl der Lose: 53

Hensch Árpád: Mezőgazdasági Üzemtan. II. köt.: Mezőgazdasági becslés és előszámítástan. Magyar-Óvár 1902 Czéh Sándor. VIII+246 p. Első kiadás. Korabeli félvászon kötésben
20129.

Rufpreis:
2 000 HUF
11

Jablonowski József: A gyümölcskert védelme az élősködők ellen. Bp., 1913, Országos Magyar Gazdasági Egyesület ("Pátria"-ny.), 160 p. Egyetlen kiadás. Szövegközti ábrákkal illusztrálva. Tűzve, borító nélkül, néhány kissé foltos lappal.
20130.

Rufpreis:
2 000 HUF

Bogyósgyümölcsűek termesztése. Gazdasszonykörök számára. Szerk.: Surányi Éva. (Bp.), 1959, Magyar Nők Országos Tanácsa, 109+(3) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval.
20131.

Rufpreis:
2 000 HUF

Czifray István szakács mester magyar nemzeti szakácskönyve. Bp., 1985, Állami Könyvterjesztő Vállalat. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval.
20132.

Rufpreis:
2 000 HUF

Földes Jenő - Ravasz László: Cukrászat. Bp., 1961, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó, 589 p.+ 30 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói egészvászon-kötés, néhány kissé foltos lappal, kissé koszos, kissé sérült műanyag védőborítóban. Megjelent 4100 példányban.
20133.

Rufpreis:
2 000 HUF

Szabó Lajos: A gyümölcsfák táplálása. Bp., 1934, Stádium, 24 p. 2. kiadás. Borító nélküli példány, szakadt, foltos lapokkal.
20134.

Rufpreis:
1 600 HUF

Korponay Gyula: A téligyümölcs eltartása. Gyümölcseltartók ismertetése tervekkel, műszaki leírással. Bp., 1936, Gyümölcstermelők Országos Szövetsége (Sylvester-ny.), 26+(6) p. Egyetlen kiadás. Kiadói tűzött papírkötés.
20135.

Rufpreis:
1 800 HUF

Vendéglátás tétel 5 kötet: Gundel Ferenc Felszolgálói ismeretek I-III. köt. (A vendéglátóipari szakmunkásképzés számára.) Komplett sorozat! Bp., 1967. Közgazdasági, komplett sorozat; Turós Emil: Ételismeret. Bp., Közgazdasági; Vendéglátóipari technológia. Kiadói papírkötésben, minimális kopással
20136.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Klein, Ludwig: Nutzpflanzen der Landwirtschaft und des Gartenbaues. + Unsere Sumpf- und Wasserpflanzen. (2 kötet). Sammlung naturwissenschaftlicher Taschenbücher. Heidelberg, [1909-1919], Carl Winter's Universitätsbuchhandlung, 109 p.+ 100 (színes) t.; XXVIII+101+(1) p.+ 96 (színes) t. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban.
20138.

Rufpreis:
3 000 HUF

Dr. Oetker-receptek. Bp., én., Dr. Oetker, 63 p. Kiadói papírkötés, a borítón bejegyzésekkel.
20139.

Rufpreis:
1 800 HUF

Fülöp Margit:  Mindenki szakácskönyve. Összeállította: Fülöp Margit. Felülbírálta: Pataki Mária és Turós Emil. Budapest, 1955. Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó (Budapesti Szikra Nyomda). 227 + [1] p. Első kiadás. Az elsősorban cukrászati szakíróként ismert Fülöp Margit "Mindenki szakácskönyve" címmel először 1949-ben adott ki szakmunkát. Új kiadású, alaposan átdolgozott kötetünk a szakácskönyvek túlnyomó többségével szemben nem alapanyagok, hanem a hónapok rendje szerint sorolja a recepteket, a dolgozó nő pénztárcájának kímélése végett. Fűzve, Rudas Klára által tervezett, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány.
20140.

Fülöp Margit: Mindenki szakácskönyve. Összeállította: Fülöp Margit. Felülbírálta: Pataki Mária és Turós Emil.
Budapest, 1955. Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó (Budapesti Szikra Nyomda). 227 + [1] p. Első kiadás.
Az elsősorban cukrászati szakíróként ismert Fülöp Margit "Mindenki szakácskönyve" címmel először 1949-ben adott ki szakmunkát. Új kiadású, alaposan átdolgozott kötetünk a szakácskönyvek túlnyomó többségével szemben nem alapanyagok, hanem a hónapok rendje szerint sorolja a recepteket, a dolgozó nő pénztárcájának kímélése végett.
Fűzve, Rudas Klára által tervezett, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány.

Rufpreis:
2 400 HUF

20141.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF