Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 207

Sikeres vidéki térségek. Párbeszéd a vidékért. Szerk.: Glatz Ferenc. Bp., 2010., MTA Történettudományi Intézet - MTA Társadalomtudományi Intézet. Kiadói papírkötés.
19171.

Rufpreis:
1 600 HUF

Blumenhagen, Wilhelm:  Wanderung durch den Harz. Mit 30 Stahlstichen. [Lipcse] Leipzig, [1838]. Georg Wigand's Verlag (Druck von Breitkopf & Härtel). [3]-256 p. + 28 t. (acélmetszetű látképek). Első kiadás. Wilhelm Blumenhagen (1781-1839) német orvos, író, szabadkőműves, a korszak népszerű novellistája. Útírása a boszorkánylegendákkal övezett, közép-németországi Harz-hegység egykori életét örökíti meg, illetve a kapcsolódó népmondákat beszéli el. A kötet romantikus, népéletet megörökítő grafikáit Ludwig Richter (1803-1884) grafikusművész rajzolta, helyszíni tanulmányok alapján. Példányunk címképe, első nyomtatott levele, a belív két levele és egy táblája hiányzik, két levél tévesen kötve, az oldalakon enyhe vízfoltosság és foxing. A hátsó előzéken régi gyűjteményi bélyegzések. [Das malerische und romantische Deutschland. Band 5.]  Fűzve, hiányos, sérült korabeli papírborítóban, az első és hátsó borító hiányzik.
19172.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Borbás Lajos: Mezőhegyesi közkatonák. Mezőhegyes, 1973, Mezőhegyesi Állami Gazdaság Szakszervezeti Bizottsága, 321+(3) p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, sérült, ragasztott kiadói papír védőborítóban.
19173.

Rufpreis:
1 600 HUF

Szarka Lajos: Hévíz. hn., én., Focus Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Magyar, angol és német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
19174.

Rufpreis:
1 400 HUF

Lifschitz, [Feitel]: Russland. Zürich, 1916, Art. Institut Orell Füssli, 165+(1) p. Hozzákötve: Die Ukraine. Kriegspolitische Einzelschriften Heft 12. Berlin, 1916, C.A. Schwetschke & Sohn, 104 p. Német nyelven. Kartonált papírkötésben, hiányos gerinccel, régi intézményi bélyegzőkkel.
19175.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Deschmann Alajos: Kárpátalja műemlékei. Bp., 1990, Tájak-Korok-Múzeumok Egyesület. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Térkép-melléklettel. Kiadói kartonált papírkötés.
19177.

Rufpreis:
1 200 HUF

19178.

Rufpreis:
2 000 HUF

Walking Around Wien Austria Budapest Praha In Your Style. Travel Around the World 23. Hszinpej, 2010, Jen Jen Publishing Co. Ltd. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kínai nyelven. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, kissé ázott, hullámos lapokkal.
19179.

Rufpreis:
1 800 HUF

The Treasures of Veneto. Art Cities. Venezia, 2006, Regione del Veneto - Direzione Turismo. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, hullámos.
19180.

Rufpreis:
1 800 HUF

19181.

Rufpreis:
1 800 HUF

Major Jenő:  Adatok a feldebrői templom keletkezésének település- és birtoktörténeti hátteréhez. (Dedikált.) Budapest, 1976. (Akadémiai Nyomda.) 193-226 p. Egyetlen kötetkiadás. Dedikált: "Dr. Mőcsényi Mihálynak barátsággal, Major Jenő. 1978. III. 1." Major Jenő (1922-1988) településtörténész rövid tanulmányában a Heves megyei Feldebrőn található, Árpád-kori templom alapításának egy közkeletű tévedését cáfolja. Okiratokból, birtoklevelekből jut a szerző arra a következtetésre, hogy a fundálás nem köthető az 1041-1044 között uralkodott Aba Sámuel királyunk személyéhez, a legenda feltehetően onnan származik, hogy a templom kegyurai később az Aba nemzetségből kerültek ki. (Különlenyomat az Építés- és Építészettudomány VIII. kötet 1-2. számából.) Prov.: Mőcsényi Mihály (1919-2017) kertészmérnök, tájépítész, egyetemi tanár. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
19182.

Rufpreis:
1 000 HUF

Gadó György Pál - Kézdy Pál: Eladó e táj? A Budai-hegység természeti értékei régi fényképeken. Budai-hegység füzetek I. Bp., 2003, WWF Magyarország. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval.
19183.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF