Dr. Kovács György: A szívbetegségek és azok gyógyítása. Bp., [1939], Tolnai, 123+(5) p. Egyetlen kiadás. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, jó állapotban. + Klemperer, [Georg] György: A klinikai diagnosztika alapvonalai. Ford.: Thein János. Korányi Sándor előszavával. Bp., 1919, Mai Henrik és Fia, 4 sztl. lev.+ 338 p. Hatodik, teljesen átdolgozott kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, viseltes borítóval, az elülső szennylap sérült, helyenként lapszéli foltokkal, Dr. Freyler Károly tulajdonosi bélyegzőivel.
Huzella Tivadar: Általános biologia - Az orvostudomány alapjai az élettudományban. Bp., 1933, Magyar Orvosi Könyvkiadó, 349 p. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, régi bélyegzésekkel, lapszéli ceruzás jegyzettel.
Charles Darwin: Az ember származása és az ivari kiválás. II. köt. Ford.: Török Aurél és Entz Géza. Bp., 1884., K. M. Természettudományi Társulat, VII+5+436 p. Első magyar kiadás. Szövegközti fametszetű illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón címkenyomokkal, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, laza fűzéssel, bélyegzésekkel.
Strasser V. Benő: Fizikai tréfák. Bp., [1934], Uránia (Acél Testvérek), 80 p. Szövegközti ábrákkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, a lapok egy része (17-32. old.) kijár. Az előzéklapon 1938-as ajándékozási bejegyzés vitéz Litkey György (1907-1975) festőművész, grafikus aláírásával.
Illustrirte Naturgeschichte des Pflanzenreiches. Für die unteren Classen der Mitttelschulen. Bearbeitet Dr. Alois Pokony. Prag, 1871, Friedrich Tempsky, 4+VII+1+231 p. Német nyelven. Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval, a szennylapokon és a táblák belsején ceruzás bejegyzésekkel, néhány illusztrációt kiszíneztek, néhány ceruzás bejelöléssel.
Würzburg, Arthur: Medicinische Bibliographie und Anzeiger zum Centralblatt für die gesammte Medicin (Klinische Medicin, Chirurgie und Gynäkologie). Bearbeitet von - - . Vierter Jahrgang. Leipzig, 1886, Breitkopf & Härtel, XLVI+(2)+316 p. Német nyelven. Félvászon-kötésben, sérült gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban. Dr. Tauffer Vilmos (1851-1934) szülész, nőgyógyász, egyetemi tanár bélyegzőivel.
Venetianer Pál: Csillagórák a tudományban. A molekuláris biológia diadalútja a Nobel-díjak tükrében. A szerző, Venetianer Pál (1935-) biológus, biokémikus, kutatóprofesszor által DEDIKÁLT példány. Bp., 2003, Medicina, 319 p. Kiadói kartonált papírkötés.
1935 Szemészet. A Magyar Szemorvostársaság hivatalos közlönye. Melléklet az ,,Orvosi Hetilap" 1935. évi 40. számához. Szerk.: Horay Gusztáv. Bp., 1935, Athenaeum-ny., 280 p.+ 1 t. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, helyenként ceruzás aláhúzásokkal, kissé dohos.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.