Valentin, [Gabriel Gustav]: Grundriß der Physiologie des Menschen. Für das erste Studium und zur Selbstbelehrung. Braunschweig, 1850, Friedrich Vieweg und Sohn, VII+(1)+733+(2) p.+ 5 t. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Német nyelven. Átkötött kartonált papírkötésben, kissé sérült borítóval és gerinccel, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal, a képtáblákon foltokkal, ázásnyomokkal.
Dr. Kovács József: A vérelvonás elmélete és gyakorlati alkalmazása. Bp., 1931, Petőfi Irodalmi Vállalat. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Clement, Peter - Harris, Alan - Davis, John: Finches & Sparrows. An Identification Guide. London, 1994, Christopher Helm. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
2 db német nyelvű orvostudományi könyv: Arnsperger, Hans: Die Röntgenuntersuchung der Brustorgane und ihre Ergebnisse für Physiologie und Pathologie. Leipzig, 1909, F. C. W. Vogel, 6+(2)+263+(1) p.+ 24 (röntgenképek) t. Átkötött félvászon-kötésben jó állapotban. + Gocht, Hermann: Handbuch der Röntgen-Lehre zum Gebrauche für Mediziner. Stuttgart, 1914, Ferdinand Enke, XVI+494+(6) p. Szövegközti illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban. Dr. Parassin József tulajdonosi bélyegzőivel.
3 db orvosi könyv: Róna Sámuel: Venereás betegségek. Egyetemi előadásai fonalán orvosoknak és orvostanhallgatóknak írta - - . Bp., 1903, Dobrowsky és Franke, XI+(1)+485 p. Második, átdolgozott kiadás. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban. + Imre József, ifj. - Scholtz Kornél: Gyakorlati szemészet. Bp., 1931, Studium, XII+370 p.+ 11 (részben színes) t. Második, átdolgozott kiadás. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, kissé sérült, kopottas gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban. + Petényi Géza: A poliomyelitisről. Gyakorló Orvos Könyvtára 35. Bp., 1934, Petőfi Irodalmi Vállalat, 28 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapszélekkel.
Than Károly: A kisérleti chemia elemei. I. köt.: Általános chemia és az elemi testek leírása. Számos fametszettel és egy színes táblával. Bp., 1897, szerzői kiadás (Franklin-ny.), XVII+(3)+879 p+ 1 (kromolitográfia) t. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott, sérült gerinccel, belül a lapok nagyrészt jó állapotban, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel (Telbisz György).
Topinard, [Paul] Pál: Az anthropológia kézi könyve. Broca Pál előszavával. Ford.: Pethő Gyula és Török Aurél. Bp., 1881, Kir. M. Természettudományi Társulat (Franklin-ny.), XXXII+768 p. Egyetlen magyar kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas, foltos borítóval, kissé sérült, fakó gerinccel, helyenként lapszéli ázásnyomokkal.
Vörös könyv. A Magyarországon kipusztult és veszélyeztetett növény és állatfajok. Szerk.: Rakonczay Zoltán. Bp., 1990, Akadémiai Kiadó. 359p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír foltos védőborítóban,
A Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat Könyvtára 4 kötete: Verebély Tibor: Sebészklinikai előadások III. köt.; Czirer László: A műtéti javalatok.; Belák Sándor (szerk.): Rheumatológia.; Zoltán Imre - Frankl Sándor: Nőgyógyászati műtéttan. Bp., (cca 1930)-1949, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. Kiadói egészvászon-kötés, változó állapotban.
Wüllner, [Adolf] Adolph: Die Lehre von der Strahlung. Lehrbuch der Experimentalphysik Band 4. Leipzig, 1899, B. G. Teubner, XII+1042+(6) p. Szövegközti illusztrációkkal. Német nyelven. Aranyozott gerincű félbőr-kötésben, sérült gerinccel, belül jó állapotban, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel (Koczkás Gyula).
3 db orvosi könyv: Frommer Imre - Czartoryski Jenő: Szülészet és nőgyógyászat. Szülészeti és nőgyógyászati műtéttan. Bp., 1922, Mai Henrik és Fia, XI+(1)+248 p. Egyetlen kiadás. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, helyenként foltos lapokkal. + Lukács József: Gyakorlati csecsemőgyógyászat. Diagnosztika és therápia. Bp., 1947, Novák Rudolf és Társa, 374 p.+ 1 (kihajtható) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült borítóval és gerinccel, néhány kissé sérült lappal. + Stefancsik Szilárd: Terhesség és extragenitális betegségek, különös tekintettel a fontosabb megbetegedésekre. Bp., 1948, szerzői kiadás (Hungária-ny.), 155 p. Kiadói papírkötés, a gerincnél sérült borítóval.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.