Roland Eötvös. Gesammelte Arbeiten. [Eötvös Lórand. Összegyüjtött Munkái.] Im Auftrage der ungarischen Akademie der Wissenschaften herausgegeben. Budapest, 1953. Akadémiai Kiadó., 384p. Aranyozott kiadói vászonkötésben
Bilder-Atlas. Ikonographische Encyklopädie der Wissenschaften und Künste. Ein Ergänzungswerk zu jedem Conversations-Lexikon. Zweiter Band: Anatomie - Zoologie - Botanik, Mineralogie. Bearbeitet von Karl Gustav von Bernek, Ferdinand Bischoff, et allii. Leipzig,é.n. (cca 1875),F. A. Brockhaus, 2 sztl. lev.+15 t.+33 t.+31+4 t. Rendkívül gazdag képanyaggal, összesen 83 metszetet tartalmazó táblával illusztrált. Hiánytalan táblákkal. Német nyelven.Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kissé kopott, egy előzéklap hiány