Dr. Rhorer László: Physika egyetemi és főiskolai hallgatók számára. Bp., 1922, Universitas Könyvkiadó Társaság (Légrády-ny.), XV+547p.+IV t. 2.kiadás. Szövegközi ábrákkal, színes és fekete-fehér képtáblákkal illusztrálva. Félvászon-kötésben,
Torday Ferenc: Orvosi műszótár. Sajtó alá rendezte Barabás Zoltán. Budapest, 1948. Novák Rudolf és Társa (Hungária Hírlapnyomda Rt.) 537 + [1] p. Torday Ferenc (1871-1942) gyermekorvos latin-magyar orvosi műszótára tíz év kutatómunkájának eredménye. A mű első kiadása 1941-ben jelent meg, példányunk a munka második, bővített kiadásából való. A címlapon ismeretlen kéztől származó ajándékozási bejegyzés. Példányunk utolsó előtti ívének fűzése meglazult. Aranyozott, enyhén kopott, enyhén sérült kiadói félvászon kötésben.
Krist, [Josef]: Anfangsgründe der Naturlehre für die unteren Classen der Mittelschulen, besonders der Gymnasien. Mit 210 Holzschnitten. Wien, 1882, Wilhelm Braumüller, VIII+224 p. Szövegközti illusztrációkkal. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, néhány kijáró lappal, régi intézményi bélyegzőkkel, ex libris-szel.