Rózsa Miklós: A budapesti cukrászipar fejlődése. Budapest, 1959. (Akadémiai Nyomda). 167-206 p. Egyetlen önálló kiadás. Rövid tanulmányunk a cukrászati és csokoládé-ipar első történeti feldolgozása, a XIV. századi kezdetektől 1900-ig, oldalszámozáson belüli egész oldalas térképvázlatokkal, illetve a polgárjogot nyert pesti és budai cukrászok 18-19. századi lajstromával. A folyószövegből és a név szerinti listából egyaránt az a tanulság szűrhető le, hogy a fővárosi cukrászipar a kezdetektől a 19. század közepéig német és olasz mesterek irányításával fejlődött. (Különlenyomat a Tanulmányok Budapest múltjából XIII. kötetéből.) Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
Klein, Ludwig: Nutzpflanzen der Landwirtschaft und des Gartenbaues. + Unsere Sumpf- und Wasserpflanzen. (2 kötet). Sammlung naturwissenschaftlicher Taschenbücher. Heidelberg, [1909-1919], Carl Winter's Universitätsbuchhandlung, 109 p.+ 100 (színes) t.; XXVIII+101+(1) p.+ 96 (színes) t. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban.
Szilassy Alfonz: Cukrászipar. I. Anyagismeret, II. Üzemtani ismeretek, III. Termelés, IV. Árszabás, V. Az ipar gyakorlása. Ipari szakkönyvtár 45-47. Bp.,é.n.,Ipari tanfolyamok Országos Vezetősége, (Pallas-ny.), 260 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott, gerincen kis sérüléssel, fűzés laza, elvált.
Schandl József: A szarvasmarha tenyésztése. Gazdasági Tanácsadó 6. sz. Bp., [1928], Athenaeum, 156+(4) p. Második kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Átkötött félvászon-kötésben, kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Fülöp Margit: Mindenki szakácskönyve. Összeállította: Fülöp Margit. Felülbírálta: Pataki Mária és Turós Emil. Budapest, 1955. Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó (Budapesti Szikra Nyomda). 227 + [1] p. Első kiadás. Az elsősorban cukrászati szakíróként ismert Fülöp Margit "Mindenki szakácskönyve" címmel először 1949-ben adott ki szakmunkát. Új kiadású, alaposan átdolgozott kötetünk a szakácskönyvek túlnyomó többségével szemben nem alapanyagok, hanem a hónapok rendje szerint sorolja a recepteket, a dolgozó nő pénztárcájának kímélése végett. Fűzve, Rudas Klára által tervezett, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány.
Eredeti kunsági szakácskönyv. Összeállította: Simon Elemérné. Bp.,1917, Farkas Testvérek-ny., 3-118 p. Papírkötés, rossz, megviselt széteső állapotban, foltos, sérült lapokkal, az utolsó lapon kézírásos receptejegyzésekkel, 10 oldal hiányzik a végéről, amik viszont feltehetőleg jegyzetlapok.