Bücher: Gastronomie und Gärtnerei

Zahl der Lose: 48

Rózsa Miklós:  A budapesti cukrászipar fejlődése. Budapest, 1959. (Akadémiai Nyomda). 167-206 p. Egyetlen önálló kiadás. Rövid tanulmányunk a cukrászati és csokoládé-ipar első történeti feldolgozása, a XIV. századi kezdetektől 1900-ig, oldalszámozáson belüli egész oldalas térképvázlatokkal, illetve a polgárjogot nyert pesti és budai cukrászok 18-19. századi lajstromával. A folyószövegből és a név szerinti listából egyaránt az a tanulság szűrhető le, hogy a fővárosi cukrászipar a kezdetektől a 19. század közepéig német és olasz mesterek irányításával fejlődött. (Különlenyomat a Tanulmányok Budapest múltjából XIII. kötetéből.) Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
20012.

Rózsa Miklós: A budapesti cukrászipar fejlődése.
Budapest, 1959. (Akadémiai Nyomda). 167-206 p. Egyetlen önálló kiadás.
Rövid tanulmányunk a cukrászati és csokoládé-ipar első történeti feldolgozása, a XIV. századi kezdetektől 1900-ig, oldalszámozáson belüli egész oldalas térképvázlatokkal, illetve a polgárjogot nyert pesti és budai cukrászok 18-19. századi lajstromával. A folyószövegből és a név szerinti listából egyaránt az a tanulság szűrhető le, hogy a fővárosi cukrászipar a kezdetektől a 19. század közepéig német és olasz mesterek irányításával fejlődött.
(Különlenyomat a Tanulmányok Budapest múltjából XIII. kötetéből.)
Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.

Rufpreis:
4 000 HUF

Jamie Oliver A pucér szakács 1-6. 6 db DVD eredeti díszdobozban.
20013.

Rufpreis:
3 000 HUF

Klein, Ludwig: Nutzpflanzen der Landwirtschaft und des Gartenbaues. + Unsere Sumpf- und Wasserpflanzen. (2 kötet). Sammlung naturwissenschaftlicher Taschenbücher. Heidelberg, [1909-1919], Carl Winter's Universitätsbuchhandlung, 109 p.+ 100 (színes) t.; XXVIII+101+(1) p.+ 96 (színes) t. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban.
20014.

Rufpreis:
3 000 HUF

Dr. Oetker-receptek. Bp., én., Dr. Oetker, 63 p. Kiadói papírkötés, a borítón bejegyzésekkel.
20015.

Rufpreis:
2 400 HUF

Szilassy Alfonz: Cukrászipar. I. Anyagismeret, II. Üzemtani ismeretek, III. Termelés, IV. Árszabás, V. Az ipar gyakorlása. Ipari szakkönyvtár 45-47. Bp.,é.n.,Ipari tanfolyamok Országos Vezetősége, (Pallas-ny.), 260 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott, gerincen kis sérüléssel, fűzés laza, elvált.
20016.

Rufpreis:
3 000 HUF

Schandl József: A szarvasmarha tenyésztése. Gazdasági Tanácsadó 6. sz. Bp., [1928], Athenaeum, 156+(4) p. Második kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Átkötött félvászon-kötésben, kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
20017.

Rufpreis:
3 000 HUF

Fülöp Margit:  Mindenki szakácskönyve. Összeállította: Fülöp Margit. Felülbírálta: Pataki Mária és Turós Emil. Budapest, 1955. Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó (Budapesti Szikra Nyomda). 227 + [1] p. Első kiadás. Az elsősorban cukrászati szakíróként ismert Fülöp Margit "Mindenki szakácskönyve" címmel először 1949-ben adott ki szakmunkát. Új kiadású, alaposan átdolgozott kötetünk a szakácskönyvek túlnyomó többségével szemben nem alapanyagok, hanem a hónapok rendje szerint sorolja a recepteket, a dolgozó nő pénztárcájának kímélése végett. Fűzve, Rudas Klára által tervezett, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány.
20018.

Fülöp Margit: Mindenki szakácskönyve. Összeállította: Fülöp Margit. Felülbírálta: Pataki Mária és Turós Emil.
Budapest, 1955. Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó (Budapesti Szikra Nyomda). 227 + [1] p. Első kiadás.
Az elsősorban cukrászati szakíróként ismert Fülöp Margit "Mindenki szakácskönyve" címmel először 1949-ben adott ki szakmunkát. Új kiadású, alaposan átdolgozott kötetünk a szakácskönyvek túlnyomó többségével szemben nem alapanyagok, hanem a hónapok rendje szerint sorolja a recepteket, a dolgozó nő pénztárcájának kímélése végett.
Fűzve, Rudas Klára által tervezett, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány.

Rufpreis:
3 000 HUF

20019.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Eredeti kunsági szakácskönyv. Összeállította: Simon Elemérné. Bp.,1917, Farkas Testvérek-ny., 3-118 p. Papírkötés, rossz, megviselt széteső állapotban, foltos, sérült lapokkal, az utolsó lapon kézírásos receptejegyzésekkel, 10 oldal hiányzik a végéről, amik viszont feltehetőleg jegyzetlapok.
20020.

Rufpreis:
2 400 HUF

2 db szakácskönyv: Tárgyik-Nagy: Hidegkonyhai szakácsművészet; Csizmadia: Sütés-főzés a szabadban és a hétvégi házban.
20021.

Rufpreis:
1 600 HUF

20022.

Rufpreis:
1 600 HUF

2 db szakácskönyv: Dr. Csizmadia László: A vendéglátás ételei és tálalásuk;Az italok ajánlása és értékesítése
20023.

Rufpreis:
1 200 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF