Krafft, Guido: Die Betriebslehre. Neunte, neubearbeitete Auflage herausgegeben von Dr. Friedrich Falke. Lehrbuch der Landwirtschaft auf wissenschaftlicher und praktischer Grundlage Band 4. Berlin, 1912, Verlagsbuchhandlung Paul Parey, XI+(1)+356 p.+ 3 (színes) t. Német nyelven. Egészvászon-kötésben, kissé viseltes, deformált borítóval, kissé hullámos lapokkal.
Venesz József: Ételkészítés technikája. A véndéglátóipari tanulóiskolák számára. Bp., 1962, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. 703 p + 1 kih t. számos szövegközti és lapszámozáson felüli táblával. Félvászon kötés, címlap és 1. oldal hiány.
Szőlő és bor a kisgrafikákon. (Ex librisek és alkalmi grafikák). Szerk.: Semsey Andor. Bp., 1972, Magyar Mezőgazdasági Múzeum. 92 p. Megjelent 3000 példányban. Kiadói papírkötés
Mazurkiewicz, Zygmunt: Hodowla roślin i gospodarstwa nasienne braci Kleszczyńskich opis organizacji hodowli i produkcji nasion. Kraków, 1929, Nakładem Braci Kleszczyńskich, 61+(3) p. Fekete-fehér képekkel, ábrákkal illusztrálva. Lengyel nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, kisebb lapszéli ázásnyomokkal. / In Polish language. Paperback, slightly worn, stained.