Bücher: Gastronomie und Gärtnerei

Zahl der Lose: 48

Columella, Lucius Junius Moderatus: L. Junii Moderati Columellae De re rustica libri XII et liber de arboribus. ... edidit Franciscus Szilágyi.    Claudiopoli [Kolozsvár], 1820, Impr. Typ. Coll. Ref., per Stephanum Török. [15], 564,[40]p. A neves ókori szerző Gadesben született, Seneca és Nero kortársa volt. E munkája 62 táján keletkezett és a mezőgazdaság teljességét felöleli: a talajok, a szőlőművelés, a gyümölcsök, a nagyobb és kisebb háziállatok, a vadállatok, halak, szárnyasok, a méhészet ismertetésétől, a gazdaság vezetéséig. A kertészetről szóló 10. rész, Vergilius tiszteletére hexaméterben íródot Korabeli sérült papírkötésben
20000.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

cca 1930 Juszkó Elemérné, szül Krasz Zsófia, Enying kézzel írt szakácskönyve, receptgyűjtemény. Kb 80 oldalon
20001.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

Csapó Dániel: Gazdasági kistükör. Falusi ifjuság számára tanuló- 's olvasó-könyvül. Pesten, 1845. Kiadta a' Magyar Gazdasági Egyesület - Beimel J. betűivel. X + 191 + [1] p. + 1 t. A mezőgazdaság minden ágazatára kiterjedő tanácsadó elején az emberi élet céljáról: a boldogságról való rövid értekezés: a kötet mezőgazdaságra vonatkozó praktikus tanácsai csakis a hitben és szorgalomban bővelkedő életvezetés méltánylása után következnek. A kérdezz-felelek formájában összeállított, népies (azaz közérthető) stílusban megírt tanácsadó a növénytermesztés, a kertkultúra, a trágyázás, a ló- és baromtartás, a selyemhernyó-tenyésztés és a méhészet, a szőlészet és a borászat, az erdőgazdálkodás és a háztartástan kérdéseiben is eligazít. A munka első kiadása 1843-ban jelent meg, Karika Pál, Szentmiklósy Sámuel és Tahy Emánuel írásai alapján szerkesztette: Csapó Dániel. Példányunk a negyedik, javított, bővített kiadásból való. Oldalszámozáson belül néhány szövegközti ábrával. A címlapon régi gyűjteményi bélyegzés. BOEH III, 1990. Fűzve, XX. század második feléből való papírborítóban. Jó példány.
20002.

Csapó Dániel: Gazdasági kistükör. Falusi ifjuság számára tanuló- 's olvasó-könyvül.
Pesten, 1845. Kiadta a' Magyar Gazdasági Egyesület - Beimel J. betűivel. X + 191 + [1] p. + 1 t.
A mezőgazdaság minden ágazatára kiterjedő tanácsadó elején az emberi élet céljáról: a boldogságról való rövid értekezés: a kötet mezőgazdaságra vonatkozó praktikus tanácsai csakis a hitben és szorgalomban bővelkedő életvezetés méltánylása után következnek. A kérdezz-felelek formájában összeállított, népies (azaz közérthető) stílusban megírt tanácsadó a növénytermesztés, a kertkultúra, a trágyázás, a ló- és baromtartás, a selyemhernyó-tenyésztés és a méhészet, a szőlészet és a borászat, az erdőgazdálkodás és a háztartástan kérdéseiben is eligazít. A munka első kiadása 1843-ban jelent meg, Karika Pál, Szentmiklósy Sámuel és Tahy Emánuel írásai alapján szerkesztette: Csapó Dániel. Példányunk a negyedik, javított, bővített kiadásból való.
Oldalszámozáson belül néhány szövegközti ábrával. A címlapon régi gyűjteményi bélyegzés.
BOEH III, 1990.
Fűzve, XX. század második feléből való papírborítóban. Jó példány.

Rufpreis:
8 000 HUF

Gollmer, Richard: Die vornehme Gastlichkeit der Neuzeit. Ein Handbuch der modernen Geselligkeit Tafeldekoration und Kücheneinrichtung. Leipzig, 1909, Weber. 260p. Kiadói egészvászon kötés, hátsó kötéstábla foltos, kissé kopottas állapotban.
20003.

Rufpreis:
6 000 HUF

Vendéglátás tétel 5 kötet: Gundel Ferenc Felszolgálói ismeretek I-III. köt. (A vendéglátóipari szakmunkásképzés számára.) Komplett sorozat! Bp., 1967. Közgazdasági, komplett sorozat; Turós Emil: Ételismeret. Bp., Közgazdasági; Vendéglátóipari technológia. Kiadói papírkötésben, minimális kopással
20004.

Rufpreis:
3 000 HUF

Szalai Ignáczné: Szakácskönyv. Összeáll. és szerk.: - -. Zalaszentgrót, 1930, Nagy Kálmán, 3-67 p. Átkötött modern egészműbőr-kötés, bekötött elülső borítóval, a bekötött elülső borító szakadt, foltos, foltos lapokkal, az utolsó lap sérült, hiányos. Ritka!
20005.

Rufpreis:
6 000 HUF
15

A kis kertész A kertészsegédi vizsgálatra készülő kertésztanulók használatára ; Bp., 1914 Pallas. (M. Kir. Földmivelésügyi Minister, ) 464p. Számos szövegközti ábrával. Szétvált félvászon kötésben.
20006.

Rufpreis:
6 000 HUF

Fermentálás. Erjesztett ételek és italok több mint 100 recepttel. Ford.: Búsné Pap Judit, Szkladányi András. Bp., 2020., HVG. Kiadói kartonált papírkötés.
20007.

Rufpreis:
6 000 HUF

Komoróczy György:  Borkivitelünk Észak felé. Fejezet a magyar kereskedelem történetéből. Kassa, 1944. Kazinczy-Társaság (Wiko Kő- és Könyvnyomda). 379 + [1] p. Egyetlen kiadás. Komoróczy György (1909-1981) gazdaságtörténész, levéltáros, polonista fő műve. A szerző 1940-1944 között Kassán a megyei levéltár vezetője volt. Alapos levéltári kutatáson alapuló monográfiája a magyar-lengyel borkereskedelem teljességét tekinti át, a vámpolitikától a csempészetig, a bormértékektől a borhamisításig. Kötetünk természetesen kitér az északi borkereskedelemben egyre számottevőbbé váló hazai és lengyelországi zsidóság szerepére is. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Példányunk első levelein kisebb lapszéli szakadásnyomok. BOEH VIII, 2984. Poss.: Vincze István (1922-1982) néprajztudós, főként a szőlészet-borászat hazai néprajzát kutatta. Hiányos gerincű, sérült, hiányos kiadói borítóban.
20008.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

ca 1930 2 receptfüzet: Gyűmölcsételek;Együnk zöldfőzeléket - Táplálkozzunk helyesen sorozat.
20009.

Rufpreis:
4 000 HUF

Kovács Teréz: A magyar konyha. Legújabb és legczélszerűbb képes szakácskönyv több mint 1200 vénynyel, 120 étlappal, 130 képpel. Szerk.: - - . Függelékül: A házi cukrászat. Bp.,én.,Méhner Vilmos, (Pesti Lloyd-ny.), 496 p. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, egy kijáró lappal.
20010.

Rufpreis:
4 600 HUF
12,47
14,38

Marencich Ottó: Vezérfonal a szálloda- és vendéglőüzem megszervezéséhez és vezetéséhez. Bp., 1940, szerzői kiadás (Klein S.-ny.), 191+(1) p.+ 1 (kihajtható) t. Második, átdolgozott és bővített kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval.
20011.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF