Komárom vármegye évkönyve az 1941. évre. Első évfolyam. Szerk.: Gulassa K. László. Sátoraljaujhely, 1941., Vármegyei Évkönyvek, (Kassa,"Grafika"-ny.), 397 p. Borítóhiánnyal, szakadozott, foltos címlappal és utolsó lappal.
Halász Gyula: Öt világrész magyar vándorai. Magyar fölfedezők Benyovszkytól napjainkig. Bp., 1936, Grill Károly, 191 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
Herczeg Mihály: A gróf Károlyi család hódmezővásárhelyi uradalma a 19-20. században. Szeged-Hódmezővásárhely, 1994, Móra Ferenc Múzeum - Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Önkormányzata, 222+(2) p. Kiadói papírkötés.
A Bihari Múzeum Évkönyve I. Szerk.: Héthy Zoltán. Berettyóújfalu, 1976, Bihari Múzeum (Debrecen, Alföldi Ny.), 367+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, kissé fakó, sérült gerinccel.
Az Országos Magyar Bányászati és Kohászati Egyesület évszázados fennállásának emlékkönyve 1892-1992. Miskolc, 1992, Miskolci Egyetemi Kiadó. 199p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Der blaue Reiseführer. Illustrierter Führer durch München. Mit Stadtplan. / The Blue Travellers' Guide. Illustrated Guide Through Munich. With City Map. München, é.n., Georg Waldmann, 54 p.+ 1 (kihajtható, színes térkép) t. Német és angol nyelven. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült gerinccel.