Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 175

Czagány István: A Budavári Palota és a Szent György téri épületek. Bp., 1966, Műszaki, 194+1 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötésben, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 3300 példányban.
19073.

Rufpreis:
5 000 HUF

Whitwell, E. R.:  Through Corsica with a Paint Brush. Darlington, (1908). Printed and Published By Willaim Dresser and Sons. 1 t. (hártyapapírral védett színes címkép) + [8] + 67 + [1] p. + 15 t. (színes) + 1 térkép (Korzika átnézeti térképe). Egyetlen kiadás. E. R. Whitwell angol festőművésznő a századforduló környékén számos európai utazását örökítette meg akvarellfestményein. Útirajza néprajzi elemekben dúskáló beszámoló a korzikai népéletről, illetve a korabeli turizmus számos aspektusáról. Néhány oldalon enyhe foxing. Aranyozott, enyhén sérült gerincű kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19074.

Rufpreis:
5 000 HUF

19075.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Dég. Honismereti és természetrajzi tanulmányok. Szerk.: Fáklya Csaba, Verebics Géza. Dég, 1984., Dég Községi Tanács, 102 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban. + Vezető a Dégi Mezőgazdasági Tájmúzeumban. Szerk.: Verebics Géza. Dég, 1984, 49-61 p.
19076.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Dr. Bogár János: Gyúró és Kuldó községek története. Gyúró, 2020. 179p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19077.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

W. Rummel: Napsütötte országokban. Bolyongás Japánban és a Csendes-óceán szigetein. Bp., Franklin. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.
19078.

Rufpreis:
4 000 HUF

Hegyaljai Kiss Géza: Kék hegyek közt. 41 elbeszélés a Bükk, a Hegyalja és a Kárpát vidékéről. A szerző, Hegyaljai Kiss Géza (1893-1966) író, költő által DEDIKÁLT példány! Bp.,[1940.], Singer és Wolfner, (Madách-ny.), 266 p. 1. kiadás. Átkötött aranyozott egészvászon-kötés.
19079.

Rufpreis:
4 000 HUF

Prinz Gyula:  Utazásaim Belső-Ázsiában. Nagy-Turán földrajzi ábrázata. Budapest, 1945. Renaissance Könyvkiadóvállalat (Magyar Hirdető Iroda nyomdája). 311 + [5] p. + 8 t. (kétoldalas). Második, átdolgozott kiadás. Prinz Gyula (1882-1973) geológus, néprajztudós, Belső-Ázsia-kutató. 1906-ban részt vett Almásy Gyula belső-ázsiai felfedezőútján, 1909-ban önállóan indult kirgizisztáni expedíciójára. A két felfedezőúton az expedíció geológusaként sikerrel oldotta meg a kirgiz vidéken található Tien-san hegységrendszer számos geomorfológiai és topográfiai problémáját, több csúcsot mestereiről nevezett el (Lóczy Lajosról, Cholnoky Jenőről). Olvasmányos stílusban megírt úti beszámolója az expedíció anekdotikus részletein kívül az orosz és kínai birodalom határvidékén található, kietlen, sivatagos és magashegységi kirgiz kultúra gazdag néprajzi leírása is egyben. A munka először 1911-ben jelent meg, az egyetemi tanárként dolgozó szerző azonban jelentős anyaggyűjtés után, 1943-1944-ben alaposan átdolgozta egy új kiadáshoz. Az új kiadás számos helyen, számos városleírásnál, illetve egyes néprajzi részleteknél emlékezetes társadalmi kommentárokat fűz az eredeti, 1911. évi szöveghez. E kommentárokban a szerző jobbára azt elemzi, hogy a térség új urai (azaz a szovjet adminisztráció) miként kívánta a maga képére formálni a vidéket, és mennyiben vallott ez a kísérlet kudarcot egy döntően hagyományorientált, törökös társadalomban. Az egyetemi tanár szerző kommentárjai mögött természetesen nem nehéz felfedezni, hogy megjegyzéseinek éle nem kizárólag a szovjet, hanem egyúttal a nemzetiszocialista típusú totalitárius rendszerek radikális társadalomformáló indulatai ellen is irányul - mely indulatok képtelenek felforgatni egy emlékezetes kultúrájú, törökös társadalom hagyományos berendezkedését és életszemléletét. Aranyozott, illusztrált kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
19080.

Rufpreis:
4 000 HUF

19081.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Moss László: Reáltanoda 7. Képek az Eötvös József Gimnázium életéből. 2006, Reáltanoda Alapítvány. CD-ROM-mal. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19082.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Patrick Deedes-Vincke: Paris. La ville et ses photographes. Paris, 1992, Arthaud, 143+(1) p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Francia nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a védőborítón kis folttal.
19083.

Rufpreis:
4 200 HUF
11,38
13,13

Miroslav Verner - Milan Zemina: Forgotten Pharaohs, Lost Pyramids. Abusir. Praha, 1994, Academia Škodaexport. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kissé gyűrődött kiadói papír védőborítóban. / In English language. Hardcover, with slightly creased dust jacket.
19084.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF