Banse, Ewald: Die Türkei. Eine moderne Geographie. Mit Buchschmuck von Carlos Tips. Mit 62 Abbilndungen und einer farbigen Kulturkarte. Braunschweig, 1915. Verlag und Bruck von George Westermann. 1 t. (színes címkép) + [2] + 454 + [2] p. + 16 t. (kétoldalas) + 1 térkép (színes, kihajtható, feliratozott hártyapapírral). Első kiadás. A birodalmi, pángermán szemléletéről ismert Ewald Banse (1883-1953) német földrajztudós és etnográfus kultúrföldrajzi monográfiája a szövetséges Törökországról. A kötet a néprajzi, kulturális és gazdasági szempontból meglehetősen heterogén államot érthetően tájegységekként írja le, így külön-külön fejezet méltatja a török főhatalom központjának számító Kis-Ázsiát, illetve a megrendszabályozandó peremterületeket: Örményországot, Mezopotámiát, Arábiát és Szíriát. Fejezetkezdő könyvdíszekkel, emlékezetes fotóanyaggal. A színes, kihajtható áttekintő térképmelléklethez feliratozott, hártyapapír csatlakozik. A címoldalon kisebb javítás. Illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
Schermann Szilárd: Szögescipők nyomai a Kárpátok bércein. Két térképmelléklettel és 163 képpel. Karafiáth Jenő előszavával. Bp., 1937,Szerzői, (Bethlen-ny.). XVI+360 p. +40 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Számos fekete-fehér fotóval illusztrált. +2 (térkép-melléklet: "Az északkeleti Felvidék térképvázlata" és "Az északnyugati Felvidék térképvázlata", terv.: Serényi Péter, 1935., 1 : 750.000. , M. Kir. Állami Térképészet. 45x35 cm és 49x35 cm.) t. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón hajtásnyommal, az elülső borító tetején szakadással.
Rózsa György: Budapest régi látképei (1493-1800). Monumenta historica Budapestiensia 2. Bp., 1963, Akadémiai, 387 p. +XCVI (fekete-fehér képtáblák, köztük több kihajthatóval) t. Számos képmelléklettel, közülük több kihajtható. Kiadói egészvászon-kötésben, szakadt kiadói papír védőborítóval. Megjelent 1200 példányban.
A Magyar Szent Korona Országainak Helységnévtára 1913. Budapest, 1913. Magyar Királyi Központi Statisztikai Hivatal - Pesti Könyvnyomda Rt. 1 t. (kihajtható jelmagyarázat) + XXI + [3] + 1712 + [40] p. Az 1913. évi helységnévtár Magyarország, Erdély, a Felvidék, a Délvidék, illetve Horvátország valamennyi településének: városának, kis- és nagyközségének, pusztájának és tanyájának, telepének és üdülő- és ipartelepének közigazgatási katalógusa. A munka első 310 oldalán a települések járásonkénti és vármegyénkénti beosztása, lélekszámadatokkal, majd részletes magyarországi és horvátországi adattár. A hazai települések az 1898. évi közigazgatási rendelet értelmében kivétel nélkül magyar elnevezésűek, az egyes településeknél feltüntetve a községet alkotó házak száma, a lélekszám, a lakosság nemzetiségi és vallási adatai, a település törvényhatósági, közlekedési és távközlési kapcsolatai (utolsó vasútállomás, utolsó távírda, utolsó posta). A hatalmas munka számos népmozgalmi adattal szolgál, egyben körvonalazza a korabeli hazai statisztika rendszerező képességét. A kötet végén, oldalszámozáson kívül képes és szöveges hirdetések. Az előzékeken, a címoldalon és a belív néhány oldalán régi tulajdonosi bélyegzés. Poss.: Dr. Sipos Géza beregszászi ügyvéd. Hiányos, sérült gerincű, vaknyomásos, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
Marcel Grosdidier de Matons: En Lorraine de L'Argonne aux Vosgex. Couverture de Clément Kieffer. Ouvrage orné de 194 héliogravures. Grenoble,1932.,B. Arthaud, 1 (térkép) t.+184+4 p. Francia nyelven. Gazdag képanyaggal és egy térképpel illusztrált. Korabeli álbordás félbőr-kötésben, ex libris-szel. sérült gerinccel, egyébként jó állapotban.
Herlosssohn, C[arl]: Wanderungen durch das Riesengebirge und die Grafschaft Glatz. Mit 30 Stahlstichen. [Lipcse] Leipzig, [1841]. Georg Wigand's Verlag 1 t. (címkép) + [3]-244 + [4] p. + 28 t. (acélmetszetű látképek). Első kiadás. Carl Herlosssohn (1804-1849) német író, szerkesztő útírása a Szudéta-vidéken, a cseh határnál található Óriás-hegység és környékének látnivalóit ismerteti. A Boroszló és Prága közé eső határrégióban régi porosz grófságok is feküdtek, az útírás a jobbára németek és csehek által lakott régió történetének elbeszélése után a vidék városkáit, természeti kincseit és népéletét méltatja; a mű a tágan értelmezett régió két nagyobb városát, Boroszlót és Prágán is bőségesen ismerteti. A kötet romantikus, népéletet megörökítő grafikáit Ludwig Richter (1803-1884) grafikusművész rajzolta, helyszíni tanulmányok alapján. A rajzok egy másik része látványos vízeséseket, sziklameredélyeket, illetve városrészleteket ajánl a vidékre látogató figyelmébe. Példányunk első levele, illetve egy táblája hiányzik, a leveleken enyhébb vízfoltosság, foxing, néhány levélen kisebb szakadásnyom. Az utolsó levél verzóján régi gyűjteményi bélyegzés. [Das malerische und romantische Deutschland. Band 6.] Fűzve, hiányos, sérült korabeli papírborítóban, az első és hátsó borító hiányzik.
Blumenhagen, Wilhelm: Wanderung durch den Harz. Mit 30 Stahlstichen. [Lipcse] Leipzig, [1838]. Georg Wigand's Verlag (Druck von Breitkopf & Härtel). [3]-256 p. + 28 t. (acélmetszetű látképek). Első kiadás. Wilhelm Blumenhagen (1781-1839) német orvos, író, szabadkőműves, a korszak népszerű novellistája. Útírása a boszorkánylegendákkal övezett, közép-németországi Harz-hegység egykori életét örökíti meg, illetve a kapcsolódó népmondákat beszéli el. A kötet romantikus, népéletet megörökítő grafikáit Ludwig Richter (1803-1884) grafikusművész rajzolta, helyszíni tanulmányok alapján. Példányunk címképe, első nyomtatott levele, a belív két levele és egy táblája hiányzik, két levél tévesen kötve, az oldalakon enyhe vízfoltosság és foxing. A hátsó előzéken régi gyűjteményi bélyegzések. [Das malerische und romantische Deutschland. Band 5.] Fűzve, hiányos, sérült korabeli papírborítóban, az első és hátsó borító hiányzik.