Tétel

Rufpreis:

5 000 HUF

Beschreibung:

A Magyar Szent Korona Országainak Helységnévtára 1913. Budapest, 1913. Magyar Királyi Központi Statisztikai Hivatal - Pesti Könyvnyomda Rt. 1 t. (kihajtható jelmagyarázat) + XXI + [3] + 1712 + [40] p. Az 1913. évi helységnévtár Magyarország, Erdély, a Felvidék, a Délvidék, illetve Horvátország valamennyi településének: városának, kis- és nagyközségének, pusztájának és tanyájának, telepének és üdülő- és ipartelepének közigazgatási katalógusa. A munka első 310 oldalán a települések járásonkénti és vármegyénkénti beosztása, lélekszámadatokkal, majd részletes magyarországi és horvátországi adattár. A hazai települések az 1898. évi közigazgatási rendelet értelmében kivétel nélkül magyar elnevezésűek, az egyes településeknél feltüntetve a községet alkotó házak száma, a lélekszám, a lakosság nemzetiségi és vallási adatai, a település törvényhatósági, közlekedési és távközlési kapcsolatai (utolsó vasútállomás, utolsó távírda, utolsó posta). A hatalmas munka számos népmozgalmi adattal szolgál, egyben körvonalazza a korabeli hazai statisztika rendszerező képességét. A kötet végén, oldalszámozáson kívül képes és szöveges hirdetések. Az előzékeken, a címoldalon és a belív néhány oldalán régi tulajdonosi bélyegzés. Poss.: Dr. Sipos Géza beregszászi ügyvéd. Hiányos, sérült gerincű, vaknyomásos, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk