Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 175

Hunfalvy János: Magyarország és Erdély eredeti képekben. 1-3. köt. Rohbock Lajos illusztrációival. Bp., 1986, Európa. Reprint kiadás. Kiadói műbőr-kötés, kiadói kartontokban. jó állapotban. Kísérőfüzettel
19037.

Rufpreis:
5 000 HUF

Hugo Herrmann: Palästine. Wie es wirklich ist. Fiba-Bummel-Bücher. Wien - Leipzig, (1934), Fiba Verlag. Dritte, durchgesehene und verbesserte Auflage. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kihajtható térképpel. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, fakó gerinccel, kissé kopott borítóval.
19038.

Rufpreis:
1 600 HUF

Molnár István: Iharos középkori temploma. Kaposvár, 2017, Rippl-Rónai Megyei Hatókorú Városi Múzeum, 111 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19039.

Rufpreis:
3 000 HUF

Fónod Gyula: Csabdi története. Az István Király Múzeum Közleményei B. sorozat 29. Székesfehérvár, 1970. + Szebényi Zsoltné(szerk.): A Somlyóról nézve. Csabdi, Vasztély. H.n., 2000. Kiadói papírkötés, kötetenként változó állapotban.
19040.

Rufpreis:
1 600 HUF

Paulovics István:  Savaria-Szombathely topografiája. Az 1938-41. évi kutatások eredményei. 116 képpel és 3 táblával. Szombathely, 1943. Martineum Könyvnyomda Rt. 47 t. (fotóanyag) + 3 melléklet (alaprajzok, ebből kettő kéthajtható). Egyetlen kiadás. Bár az ókori Savaria római leletanyagáról Schönvisner István már 1791-ben már latin nyelvű monográfiát írt, a Szombathely alatt fekvő római város tudományos feltárása csak az 1930-as években kezdődött, Paulovics István régész, művelődéstörténész, ókortudós vezetésével. A gazdag fotóanyaggal kísért monográfia a négyéves ásatási munka eredményeinek sokrétű leírása. A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés. (Acta Savariensia. 1. szám.) Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19041.

Rufpreis:
3 000 HUF

Jakabos Ödön: Indiai útinapló. Kőrösi Csoma Sándor nyomában. Gálfalvi György utószavával. Bukarest, 1983, Kriterion, 446+(2) p.+ 12 (kétoldalas, fekete-fehér fotók) t. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval.
19042.

Rufpreis:
3 000 HUF

dr. Papp Károly: A szlavóniai daruvár hévvizű-fürdő védőterülete. Bp., 1910, M. Kir. földtani Intézet, sérült papírkötés javítással, térkép melléklettel.
19043.

Rufpreis:
4 000 HUF

Blenkingeboken 1986. Redaktör: Urve Lepasoon. Karlskrona, 1986, Blekinge Läns Hembygdsförbunds Förlag. Svéd nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19044.

Rufpreis:
1 600 HUF

Serving Understanding and the Glory of the Land ... History of the Moravian Museum. Brno, 2002, Moravian Museum. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
19045.

Rufpreis:
1 600 HUF

Lisa Gerard - Sharp Perry - Tim Perry: Írország. Ford.: Vass Tamás. Útitárs. Bp.,1997,Panem - Grafo. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, sérült kötéssel.
19046.

Rufpreis:
3 000 HUF

Gáspár Ferenc: Negyvenezer mértföld vitorlával és gőzzel. Kenedi Géza előszavával. Bp., 1909, Singer és Wolfner, 1 (színes címkép) t. 479 p. + 24 (közte 2 színes képtáblával) t. + 1 (kihajtható térkép) t. 4. kiadás. Rendkívül gazdag szövegközti, és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, 4 hiányzó táblával.
19047.

Rufpreis:
3 000 HUF

Gundel Imre - Harmath Judit: A vendéglátás emlékei. A pesti, budai, óbudai fogadók, vendéglők, korcsmák, serházak, kávéházak, mulatók, cukrászdák és egyéb vendéglátóhelyek életéből. Bp, 1979, Közgazdasági és Jogi. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. + Szilágyi István: Régi boltok krónikája. A pest-budai kereskedelem történetéből. Bp., 1986, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban.
19048.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF