Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 175

Szász Károly (szerk.): Árvízkönyv Szeged javára. Bp., 1880, Franklin. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
19049.

Rufpreis:
3 000 HUF

dr. Kovács Gábor: A miskolci ev. ref. főgimnázium története. Miskolc, 1885. Ev. ref. főgimn. 267p. Modern műbőr kötésben
19050.

Rufpreis:
1 600 HUF

3 db Kiskunhalas helytörténeti könyv: Fekete Dezső: Húsz év Kiskunhalas krónikájából. (1944. okt. 23 - 1964. dec. 31.) Kiskunhalas, 1984, Kiskunhalas Város Tanácsa. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban. + Gacsári Kiss Sándor: Kiskunhalas - Alsóvárosi Római Katolikus Plébánia története. Kiskunhalas, 1991, Római Katolikus Egyházközség. Kiadói tűzött papírkötés, kissé koszos, ázott, foltos borítóval. + Kiskunhalas. Helytörténeti monográfia I. Szerk.: Janó Ákos. Kiskunhalas, 1965, Városi Tanács Végrehajtó Bizottsága. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, kissé sérült, foltos kiadói papír védőborítóban.
19051.

Rufpreis:
1 200 HUF

19052.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

D. F. Gaul: Gallneukirchen und Weikersdorf. Gallneukrichen, 1933., Der Reinertrag zum Westen des Diakonissenhauses, 56+8 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Német nyelven. Hozzákötve:1938 Zeltgruß. Organ der Deutschen und Schweizerischen Zeltmission. 1938. 36. évf. 1-3.,5-12. sz., 1938. jan.-márc., május-dec., 188 p. +1939 37. évf. 1. 1939. jan., 16 p. Hozzákötve: Grundriß der Offenbarung Jesu Christi. Die glaubigen Gemeinde dargeboten von Der P. Maag. Giessen, 1922, Brunnen-Verlag, 80 p. Félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
19053.

Rufpreis:
2 000 HUF

Hermann Vortisch: Ein Marschall Vorwärts in der Mission. Dr. J. L. Krapf. Stuttgart - Basel, 1927, Evang. Missonsverlag Gmbh. - Basler Missonsbuchhandlung, 80 p.+6 t.+1 (kihajtható térkép) t. Német nyelven. Johann Ludwig Krapf (1810-1881) német misszionárius és felfedező (Kelet-Afrika.) Kiadói papírkötés.
19054.

Rufpreis:
2 000 HUF

Maximilian Eyth: Küzdelem a piramisért. Technikai regény. Az ifjuság számára átdolgozta (ford.): Pogány Kázmér. Bp., 1922, Szent István-Társulat, 357+(3) p. A borító Jaschik Álmos munkája. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval.
19055.

Rufpreis:
2 000 HUF

Bél Mátyás: Heves megye ismertetése 1730-1735. Matthias Bel: Notitia Comitatus Hevesiensis 1730-1735. Szerk.: Bán Péter. Heves Megyei Levéltár Forráskiadványai 8. Eger, 2001, Heves Megyei Levéltár, 229 p.+2 t. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban, amiből 500 számozott példány, ez a 14. számú számozott példány.
19056.

Bél Mátyás: Heves megye ismertetése 1730-1735. Matthias Bel: Notitia Comitatus Hevesiensis 1730-1735. Szerk.: Bán Péter. Heves Megyei Levéltár Forráskiadványai 8. Eger, 2001, Heves Megyei Levéltár, 229 p.+2 t. Kiadói papírkötés.
Megjelent 1000 példányban, amiből 500 számozott példány, ez a 14. számú számozott példány.

Rufpreis:
1 600 HUF

Pesty Frigyes: A helynevek és a történelem. értekezések a történelmi tudományok köréből VIII. kötet. Bp., 1878, MTA. Kiadói papírkötés, gerinc sérült, kopottas állapotban.
19057.

Rufpreis:
2 000 HUF

Die Gutenberg-Preisträger der Stadt Leipzig. Leipzig, 1968, Deutsche Bücherei, 51+(1) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzővel.
19058.

Rufpreis:
2 400 HUF

Emilio Scalfarotto: Fiume: a magyar idill. Az adriai partvidék geopolitika és integráció között. Ford.: Szomráky Béla. Bp., 2022, CÖKA-Méry Ratio, 106+(2) p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19059.

Rufpreis:
2 000 HUF

A Rákosi-diktatúra első évei. Dokumentumok Szabolcs-Szatmár-Bereg megye történetéből 1948-1953. Szerk.: Botár József. Nyíregyháza, [1990], Stúdium, 327+(1) p. Kiadói papírkötés.
19060.

Rufpreis:
2 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF