Sikeres vidéki térségek. Párbeszéd a vidékért. Szerk.: Glatz Ferenc. Bp., 2010., MTA Történettudományi Intézet - MTA Társadalomtudományi Intézet. Kiadói papírkötés.
Gilbert Gile Nicaud: Pelletier Doisy repülőútja Páristól Tokióig. Ford.: Szilber József. A hat világrész. Utazások és felfedezések. Bp., [1929], Világirodalom, 184 p.+ 2 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, a borítón kis sérülésekkel, foltokkal.
Felvinczi Takács Zoltán: Buddha útján a Távol-Keleten I. Bp., 1938, Révai, 6+260 p. +8 (fekete-fehér fotókkal) t. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.
Szabó R. Jenő: Nagy-Britannia és Észak-Írország. Útikönyvek. Bp., 1970, Panoráma, 441+(3) p.+ 40 (kétoldalas, fekete-fehér fotók) t.+ 48 (térképek) p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a védőborítón kis sérülésekkel.
8 db helytörténeti könyv, útikönyv: Prága - Csehország; Burgenland útikalauz; Az egri vár; Fertőd; Szigetvár és környéke; Szécsény; Zalakaros; Drezda, Lipcse, Szász-Svájc. Vegyes állapotban.
Szenyéri Zoltán (szerk.): 100 éves a Dombóvári Gimnázium. Dombóvár, 2013, Dombóvári Illyés Gyula Gimnáziumért Alapítvány. Kiadói kartonált papírkötés, CD-melléklettel. Megjelent 1000 példányban.
Sven Hedin utazásai Perzsia sivatagjain keresztül. A rejtelmes India felé. I-II. Bp., Magyar Kereskedelmi Közlöny. Kiadói egészvászon kötés, kissé dohos szag, kopottas állapotban.
1928 Le vie d'Italia e dell'America latina. Rivista mensile del Touring Club Italiano. Anno XXXIV - N. 1-6. Olasz nyelvű havi folyóirat fél évfolyama (1928. január-június). Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal, hirdetésekkel. Félvászon-kötésben, kissé vetemedett kötéstáblákkal, hullámos lapokkal.