W. Baer: Die Chemie des praktischen Lebens. Zweiter Band. Leipzig, 1860, Otto Wigand. Német nyelven. Korabeli félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, sérült, szétvált kötéssel, kissé foltos lapokkal.
C. Capellmann: Pastoral-Medizin. Paderborn, 1914, Bonifacius. 17., átdolgozott és bővített kiadás. Német nyelven. Kiadói aranyozott félbőrkötésben, kissé kopott gerinccel és borítóval, címlapon intézményi bélyegzővel.
Otto Petzval: Elemente der mathematik für Obergymnasien und Realschulen. Pest, 1856, Johann Herz, 4+513+3 p. Német nyelven. Későbbi átkötött félvászon-kötés, mintás lapélekkel, kissé kopott borítóval. Petzval Ottó egyetemi tanár, MTA-tag akadémiai nagydíjas művének német fordítása.
Hering, Constantin: Constantin Hering's Homöopatischer Hausartzt. Nach den besten homöopatischen Werken und eigenem Erfahrungen bearbeitet. Jena, 1860. Druck und Verlag von Friedrich Frommann. X + 325 + [1] p. Constatin Hering (1880-1880) német származású amerikai orvos és természetgyógyász, a hasonszenvi gyógymód első nagy amerikai képviselője. A lipcsei és würzburgi egyetemeken végzett tanulmányai után a szász uralkodó megbízásából egy latin-amerikai expedíció munkatársa volt. A német orvos 1833-tól az Egyesült Államok keleti partján, Philadelphiában telepedett le, több amerikai egyetemen is tanított, valamint természetgyógyászi praxist is vezetett. A természetgyógyászat terén első munkáját még 1828-ban adta ki, ,,Homöopathischer Hausarzt" címmel, ennek javított kiadásai ,,Constantin Hering's Homoeopatischer Hausartzt" címmel 1840 után számos alkalommal megjelentek. Példányunk a 11. kiadásból való. A szerző a testi bajokra gyógynövény-használatot, illetve életmód-változtatást javasol. A munka második részében az érzékszervek betegségeire, illetve belgyógyászati problémákra javasol gyógynövényes kúrát, a nőgyógyászat és a gyermekgyógyászat témáira is kitérve. A kötet végén részletes tárgymutató. Gót betűs szövegoldalakkal. Az első előzéken és a címoldalon régi tulajdonosi szárazbélyegzés. Számos oldalon enyhe foxing, illetve halvány foltosság, két levél sarkán apró, a szövegtükröt nem érintő hiány. Poss.: Josef Steinbach pesti gyarmatáru-kereskedő. Aranyozott gerincű, vaknyomásos korabeli egészvászon kötésben. Jó példány.
6 darab egészségügyi témájú könyv angol nyelven. Myra Cameron: Lifetime Encyclopedia of Natural Remedies. Earl Mindell's Vitamin Bible. John Lust: The Herb Book. Angela Smyth: The Complete Home Healer. Hans U. Debrunner: Orthopaedic Diagnosis. Vladimir Krejci - Peter Koch: Muscle and Tendom Injures in Athletes. Folttal, sérüléssel.
Gyógyszerészek évkönyve az 1938-ik évre. Tizenhetedik évfolyam. Összeáll.: Koritsánszky Ottó és Löcherer Tamás. Bp., 1938, Gyógyszerészeti Közlöny (Attila-ny.), 508+(4) p. Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, néhány kissé sérült, a fűzéstől elváló lappal.
Vezérfonalak népszerű egészségügyi előadásokhoz. I. kötet. [Bp.], én.,M. Kir. Népjóléti és Munkaügyi Minisztérium Egészségügyi Propaganda Központja, 259 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval és lapokkal, a tartalomjegyzékben ceruzás aláhúzásokkal.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.