Alfonsus, Alois: Allgemeines Lehrbuch der Bienenzucht. Verfasst und herausgegeben von Alois Alfonsus. Mit 4 Tafeln und 354 Abbildungen. [Német nyelvű méhészeti tankönyv.] [Bécs] Wien, 1905. Verlag con Moritz Perles (Druck von Johann N. Vernay). XXIX + [3] + 659 + [1] p. + 4 t. Első kiadás. Alois Alfonsus (1871-1927) osztrák méhész, méhészeti szakíró, szerkesztő, iskolaalapító, a nemzetközi hírű méhész 1923-tól az Egyesült Államok középnyugati államában, Milwaukee-ban működött. A szövegközti ábrákkal és felvételekkel gazdagon illusztrált szakmunka első része a méhek élettanával foglalkozik, a méhészet eljárásai a 213. oldaltól. Függelékben a méhész szakfolyóiratok nemzetközi bibliográfiája. Az enyhén foltos, meglazult fűzésű címlevél jobb felső sarkán apró levágás, hátoldalán régi gyűjteményi bélyegzés, mely a belív néhány oldalán megismétlődik. Könyvtári duplum. Aranyozott, enyhén sérült gerincű korabeli félvászon kötésben, az első kötéstáblán régi katalóguscímkével, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
Laudatio Georgii Ádám. [György Ádám orvosprofesszor köszöntése 70. születésnapja alkalmából] (Számozott.) [Budapest], (1992). Magyar Tudományos Akadémia -- Bibliofil Társaság -- Akadémiai Kiadó és Nyomda. 9 + [13] p. Egyetlen kiadás. Bibliofil kiadványunk kolofonja: "Ezt a könyvet Ádám György 70. születésnapjára, a jeles tudós és professzor iránti őszinte megbecsüléssel és szeretettel jelentették meg tisztelői és barátai [..] az Akadémiai Kiadó és Nyomda dolgozóinak közreműködésével, társadalmi munkában, Bembó betűvel, kézzel számozott 200 példányban. Szerkesztette és tervezte Szántó Tibor. A kiadvány nem kerül könyvárusi forgalomba. Ez az 50. számú példány." Ádám György (1922-2013) orvos, pszichofiziológis, tanszékvezető egyetemi tanár, az összehasonlító ember- és állatélettan kutatója. Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.
Dudichné Vendl Mária - Koch Sándor: A drágakövek. Különös tekintettel a mesterséges drágakövekre. Bp., 1991, Novorg. Reprint kiadás. Kiadói aranyozott műbőr-kötés. Az 1935-ben megjelent könyv hasonmása.
Platen, M[oritz]: Az új gyógymód. A természetszerű életmódnak, az egészség ápolásának és a gyógyszernélküli orvoslásnak tankönyve. Házi- és családi-kincs egészségesek és betegek számára. [Bp.], én., Schroeter H. L., 1 t. (címképen a szerző portréja)+2+VIII+791+[15] + 7 t. (színes) + 1 melléklet (mozgatható alkatrészeket tartalmazó, színes, kihajtható anatómiai melléklet, férfi modell); [4] + [793]-1510 + [20] p. + 10 t. (színes) + 2 melléklet (mozgatható alkatrészeket tartalmazó, színes, kihajtható anatómiai melléklet, női modell és fejmodell). Egységes, aranyozott, festett, illusztrált szecessziós kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel, kopott borítóval, sérült gerinccel, a mellékletek sérültek.
Weninger Antal: A keleti jóga. India misztikája és ősi gyógymódja. 54 fényképpel és 4 színes ábrával. (Budapest, 1943). Vörösváry Kiadóvállalat (Klein Samu ny.) 1 t. (színes címkép) + 286 p. + 11 t. (3 színes, 8 kétoldalas). Weninger Antal (1902-1993) orvos, újságíró, a jóga honi népszerűsítője, az első magyar jógakönyv szerzője. Kötetünk a mű - tehát az először 1939-ben megjelent első magyar jóga könyv - harmadik kiadása. A hosszú bevezetésben a munka eloszlat néhány, a jógával kapcsolatos félreértést, óva int az oktató nélküli jóga-gyakorlatoktól, deklarálja, hogy a jóga nem követel vegetarianizmust, továbbá nem számít vallásnak, ennek ellenére az alapvető jóga-gyakorlatokon túl elemzi a jóga transzcendentális oldalát is. Példányunk fűzése a 13. ív előtt meglazult. Aranyozott, illusztrált kiadói félvászon kötésben.
N. F. Mott - H. S. W. Massey: The Theory of Atomic Collisions. Oxford,1950.,Clarendon Press. Angol nyelven. 2. kiadás 2. utányomása. Kiadói egészvászon-kötés.
Kenyeres Balázs: A törvényszéki orvostan tankönyve. A magyar törvényekre való tekintettel. I-II. köt. Bp., 1925-1926, Universitas, 400+(4) p.; 496 p. Borító nélkül, viseltes állapotban, helyenként ázásnyomokkal, Dr. Fábián Nagy Kálmán tulajdonosi bejegyzésével.