Bölsche, W[ilhelm]: Das Liebesleben in der Natur. 1-3. köt. Leipzig, 1902-1903, Eugen Diederichs. Német nyelven. Korabeli átkötött egészvászon-kötés, Szalatnai és Weichner-kötés, mintás lapélekkel.
Adler, Friedrich: Ernst Machs Ueberwindung des mechanischen Materialismus. [Bécs] Wien, 1918. Verlag der Wiener Volksbuchhandlung Ignaz Brand & Co. 187 + [1] p. Első kiadás. Friedrich Adler (1879-1960) osztrák mozgalmár, lobbista, forradalmár, valamint 1916-ban az osztrák miniszterelnök elleni halálos merénylet elkövetője. A halálra ítélt társadalommérnök büntetését az uralkodó fogházra változtatta, ám az 1918. évi forradalmakban a radikális mozgalmár kiszabadult börtönéből, és megjelent kötete is. A frissen szabadult Friedrich Adler jelen munkájában Ernst Mach (1838-1916) osztrák fizikus tételeinek magyarázatával kísérletezik. Schroth 343. Ziegenfuss II, 95. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Az első fedőborítón régi tulajdonosi bejegyzés, a gerincen apró hiány. Részben felvágatlan, jó példány.