Vierteljahrsschrift aus und für Ungarn. 1843 3 kötet 2. füzet + 1844. 4. kötet 1. füzet (utolsó) Leipzig, 1843. Georg Wigand (Bernh. Tauchnitz jun.). [4] +142 + 208 p. Herausgegeben von Dr. Emrich Henszlmann.Korabeli aranyozott, vaknyomott egészvászon kötésben Henszlmann Imre a külföld felvilágosítására, a szlávok magyarellenes hírterjesztésének megakadályozására és ellensúlyozására indította folyóiratát.
[Plutarkhosz]: Párhuzamos életrajzok Plutarchból. Hellenből ford. Székács József. Hellen Classicusok magyar fordításokban III. köt. Pest, 1847., Eggenberger J. és Fia. XIII+3+395 p. Átkötött félvászon-kötés, néhány foltos lappal.
[Pöschl]: Plaudereien eines pensionirten Hauptmannes über Magnatenerziehung und vaterländische Politik. Raab [Győr], 1866, Victor Sauerwein, 2+VIII+8+229+1 p. Német nyelven. Átkötött modern félvászon-kötés, foltos lapokkal, a címlapon címkenyomokkal.
Strada Ferenc: Izdenczy József az államtanács első magyar tagja. [Bp.], 1943, (Sárkány-ny.), 98 p. Különlenyomat. Kiadói papírkötés, foltos, sérült borítóval, két lapszélen szakadásokkal, de belül ezt leszámítva jó állapotban. Báró Izdenczy József (1733-1811) államtanácsos, politikai író, 1785-től államtanácsos, az Államtanács első magyar tagja.
A Magyar Nemzeti Múzeum könyvtárának címjegyzéke IV. Magyar szépirodalom idegen nyelven . Leírta: Gulyás Pál. . Első függelék. Bp., 1920. Stephaneum ny. 2 sztl. lev. + 55 p. Kiadói papírborítóval, felvágatlan + A Magyar történeti irodalom 1912, 1913, 1915, 1916-ban. szerk: Hellebrant Árpád. Bp., 1912. Athenaeum. a 4 kötet fűzésnél elvált sérült papborítóval
Adolf Beer: Zehn Jahre österreichischer Politik. 1801-1810. Leipzig, 1877, F. A. Brockhaus. Benne Kacziány Géza (1856-1939) bölcseleti doktor, tanár, író, műfordító, politikus, publicista tulajdonosi bélyegzésével. Kiadói papírkötés, javított borítóval, sérült, szétvált kötéssel.
Karl Hron: Deutschnationale Politik. Ester Theil: Die Logik des deutschnationalen Programmes. Wien, 1898, Freidrich Schalk, VIII+72 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés, sérült, foltos borítóval.
Áldásy Antal - Czobor Antal (szerk.): A Magyar Nemzeti Múzeum könyvtárának címereslevelei. 7. kötet: 1801-1825. Leírta Áldásy Antal, sajtó alá rendezte Czobor Alfréd. Budapest, 1941. Magyar Nemzeti Múzeum (,,Élet" Irodalmi és Nyomdai Rt.) X + [2] + 576 + [4] p. Első kiadás. Áldásy Antal (1869-1932) történész, levéltáros, heraldikus, genealógus. Monumentális sorozatában az 1606-1909 közötti nemesi cím- és címeradományozások történetét dolgozta fel, levéltári források alapján, a címadományozás helyének, idejének és sok esetben a nemesítés indoklásának részleteivel. Kötetünk - mely a nyolckötetes sorozat önmagában is megálló, 7 kötete - a napóleoni háborúk korszakának címadományozásait dokumentálja magyar és latin nyelven. Ebben a korszakban nemesi cím leggyakrabban vitézi tettekért, katonai szolgálatért járt, néhány esetben a hosszú udvari vagy diplomáciai szolgálat, a lankadatlan bürokratikus szorgalom, esetenként az állhatatos polgári (nyomdászi, lelkészi, ügyvédi, professzori, postamesteri) erények is elnyerték jutalmukat. Kereskedői erényekért ebben a korban ritkán jár nemesítés, a nemesi cím pedig mind ritkábban jár földbirtokkal. A kötetet a szerző jegyzeteiből Czobor Antal rendezte sajtó alá. Példányunk fűzése laza. (Catalogus Bibliothecae Musaei Nat. Hungarici. II. Litterae Armales. Vol 7.) Fűzve, sérült, hiányos gerincű kiadó borítóban.
Jakab Elek: A levéltárakról tekintettel a Magyar Államlevéltár-ügyre. Székfoglaló értekezés. Bp., 1877, MTA. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban, felvágatlan példány.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.