Erdélyi Lajos: Teleki Samu Afrikában. Az Afrika-kutató eredeti fényképfelvételeivel. Bukarest, 1977, Kriterion. Kiadói kartonált papírkötés, a gerincen kis sérüléssel.
Az Osztrák-Magyar monarchia népeit bemutató könyvsorozat: Vlach, Jaroslav, Helfert, Joseph Alexander von: Die Völker Oesterreich-Ungarns. Ethnographische und culturhistorische Schilderungen 6 kötet (a 8-ból): Die Deutschen; Die Čecho-Slaven; Die Kroaten, Die Tiroler und Vorarlberger, Die Deutschen in Ungarm uns Siebenbürgen . Die Polen und Ruthenen in Galizien. Wien, 1882-1883. Prohaska, Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, festett lapszélekkel, mindegyik kötet borítója, foltos, sérült, de a lapok hibátlan állapotban.
1939 Csonka-Magyarország közigazgatási helységnévtára 1939. Szerk.: Vitéz Várady Károly. Hatodik, bővített kiadás. Hozzákötve: A visszacsatolt Felvidék helységnévtára. 1939. (Lezárva: 1939 feb. 9-én.) Szerk.: Vitéz Várady Károly. Bp., 1939, Hornyánszky Viktor, 135+1+18 p. Hatodik, bővített kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, a "A visszacsatolt Felvidék helységnévtára" rész nem teljes: csak 18 oldal a 45 oldal helyett.
1926 Roma Aeterna. 1926-os naptár. Zürich - Stuttgart, 1940, Montana Verlag AG. Gazdag, Rómát ábrázoló fekete-fehér fotóanyaggal illusztrált. Félvászon-kötés, az illusztrált címlap kissé sérült és leszakadt, valamint az első két lap leszakadt, de teljes!
Charles Lemire: Cochinchine Francaise et Royaume de Cambodge, Royaume d'Annam et Tonkin. Paris, 1884, Challamel Ainé, 2+414+2+28+2 p.+VIII t. + 1 (kihajtható térkép) t. Francia nyelven. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, szétvált kötéssel, foltos lapokkal, a borító elején szamárfüllel, a térképen szakadással.
Magyarország Megyei Kézikönyvei 6.: Fejér megye kézikönyve. [Hatvan], 1997, Ceba Kiadó. Kiadói kartonált papírkötésben, a lapélekre tollal a megye nevét írták, régi intézményi bélyegzésekkel.
Magyarország Megyei Kézikönyvei 11.: Komárom-Esztergom megye kézikönyve. 1997, Alfadat - Ceba Kiadó. Kiadói kartonált papírkötésben, kissé kopott borítóval, a lapélekre tollal a megye nevét írták, régi intézményi bélyegzésekkel.
Kurt Schuschnigg: Dreimal Österreich. Wien, 1937, Jakob Hegner. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, foltos kiadói papír védőborítóban, Pataky Arnold pap, teológus, egyházi író névbélyegzésével, intézményi bélyegzéssel.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.