Rapaics Raymund: Magyar kertek. A kertművészet Magyarországon. Bp., [1940.], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 1 t. +303 p.+IX t. Szövegközti képekkel illusztrált. Kiadói félbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban, kissé kopott borítóval, sérült gerinccel, sérült papír védőborítóban.
Rapaics Raymund: A magyar gyümölcs. Bp.,1940, Kir. M. Természettudományi Társulat, 350+2 p.+XXXIV t. (kettő színes.) Kiadói félvászon-kötés, szakadt, foltos kiadói illusztrált papír védőborítóban.
Fehér Béla - Gálffy Zsuzsanna: Kakastaréj. Írások a magyar konyháról. Culinaria Hungarica. Bp., 2002, Kortárs. Fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Z. Tábori Piroska: A Ma szakácskönyve. 2000 recept diétás ételek, olcsó és gyorsan készülő ételek, weekend főzés, nyers ételek. A diétás étrendet összeállította: Vincze Jenő. [Bp., 1936.], Dante,(Fővárosi-ny.), 632 p. III. kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.