Vendéglátó receptkönyv. A Belkereskedelmi Minisztérium Vendéglátó Főigazgatóság kiadványa. Szerkesztette Venesz József. A recepteket kipróbálta és összeállította a Közétkeztetési Főigazgatóság kísérleti konyháján Moser István és Nagy László. Felülbírálta: Turós Emil. Budapest, 1958. Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó (Terv Nyomda). [4] + 325 + [1] p. A minisztériumi rendeletre 5000 példányban készült "Vendéglátó receptkönyv" az állami vendéglátóipari egységekben felszolgált ételek összetevőinek arányát szabályozza. A kötet túlnyomó részét így nem eljárások ismertetése teszi ki (ilyen nem is szerepel a munkában), hanem a nyersanyagok pontos mennyiségét szabályozza, a pontos állami elszámoltathatóság és az üzemi tervezhetőség érdekében. A kötetet Turós Emil mesterszakács, a Bristol Hotel korábbi konyhafőnöke, 1954-től a Belkereskedelmi Minisztérium osztályvezetője lektorálta. Feliratozott kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
Zoltán Gyula (összeáll.): Gazdasági tanácsadó. (Gazdasági kérdés-feleletek) Budapest, 1938. "Mezőgazdaság" kiadás (Máté Ernő ny.) 224 p. Egyetlen kiadás. Kérdezz-felelek formájában kiadott mezőgazdasági tanácsadónk ágazatonkénti bontásban sorjáztatja az olvasói kérdéseket és a szakértő válaszokat. Kiadványunk tudásanyaga a tág értelemben vett mezőgazdaság legtöbb területére kiterjed, éppúgy foglalkozik a gyümölcsfa-ültetés, mint a méhészet, a szőlészet-borászat, a lótenyésztés, a juhnyírás kérdéseivel. Az első borítón, a címoldalon és a belív számos oldalán régi tulajdonosi bejegyzés. A címlevél és az azt követő néhány levél felső sarkán, szövegtükrön kívül apró hiány. BOEH VII, 3300. Feliratozott, enyhén elszíneződött kiadói borítóban.
Dr. Filarszky Nándor: Növénymorphologia. A növények alaki tulajdonságai és a velök kapcsolatos életjelenségek. Bp., 1911, Franklin-Társulat, XII+1028 p. Gazdag szövegközti képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés, sérült, kissé hiányos borítóval, helyenként sérült, kissé foltos lapokkal, a címlapon sarokhiánnyal, tulajdonosi bélyegzővel.
Z. Tábori Piroska: Készüljünk a télre. Időszerű tanácsok a magyar háziasszony számára. Összeállította: - -. Bp.,(1940),Singer és Wolfner, 3-99+1 p. Átkötött egészvászon-kötés.
Ákos László - Aba Iván: Erdők országa. Bp., 1954, Művelt Nép. Egyetlen kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, a hátsó kötéstábla és néhány lap kissé koszos. Megjelent 3000 példányban.
Stella receptkönyv. hn.,én., nyn, 30+2 p. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, kissé foltos, kissé szakadt borítóval, egy lap szélén kis szakadásokkal.
Oetker, August: Dr. Oetker-Rezepte. Für die Hausfrau von - - . Baden, é.n., Dr. A. Oetker. Egészoldalas, színes illusztrációkkal. Német nyelven. Kiadói tűzött papírkötés, sérült borítóval, néhány kissé foltos lappal.