Bücher: Religion

Zahl der Lose: 58

Manréza imakönyv. Szerk.: Mezei Gergely. Bp., 1947, Manreza, 374 p. Félvászon-kötésben, festett lapélekkel, kissé sérült, kopottas borítóval. + Kempis Tamás: Krisztus követése. Pázmány Péter után átdolgozta: Zsíros Ferenc. Róma, 1960, Anonymus, 320 p. Nyl-kötésben.
20632.

Rufpreis:
1 600 HUF
18

4 darab vallásos témájú könyv, vegyes állapotban
20633.

Rufpreis:
1 000 HUF

Új Testamentom, azaz a' Mi Urunk Jézus Krisztusnak Új Szövetsége. Magyar nyelvre fordította: Károli Gáspár. Kőszeg, 1843, Reichard Károly, 508 p. Korabeli egészbőr-kötésben, viseltes állapotban, kissé sérült borítóval, helyenként sérült, foltos lapokkal.
20634.

Rufpreis:
2 800 HUF

Pápai halotti énekek. Készíttettek és kinyomattak a helvétziai vallástételt követő dunántúli főtiszteletű egyházkerület rendeléséből, hogy ezekkel a kebelbeli reform. egyházak halottaik eltemetésekor éljenek. Bp., 1908, Rózsa Kálmán és Neje, 2 sztl. lev.+ 104 p. Félvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, az elülső szennylapon névbejegyzéssel. (Ritka!)
20635.

Rufpreis:
1 600 HUF

cca XVIII. sz. vége / XIX. század eleje Karl von Eckhartshausen Gott ist die reinste Liebe. Andächtiges Gebetbüchlein. hn., én., nyn., 2+142+2 p. Német nyelven. Korabeli kopott egészbőr-kötés, beragasztott Mariazell témájú szentképpel (sérült), rajta bejegyzésekkel.
20636.

Rufpreis:
5 000 HUF

Goldziher Ignác:  Az iszlám. Tanulmányok a muhammedán vallás története köréből. Budapest, 1881. A Magyar Tudományos Akadémia kiadóhivatala (ny.) [6] + 412 + XI + [1] p. Első kiadás. Goldziher Ignác (1850-1921) orientalista, egyetemi tanár, MTA-tag, az iszlámkutatás nemzetközi viszonylatban is meghatározó alakja. Itthoni és német, angol földön tett tanulmányai után állami ösztöndíjjal két évet töltött Egyiptomban, Szíriában és Palesztinában. Kötete az első magyar nyelvű monográfia az iszlám vallásról, az iszlám jogról és oktatási kultúráról. Az első fejezetekben alaposan vizsgálja a sivatagi nomád arab és berber törzsek hagyományát, és annak radikális eltéréseit az iszlám elvárásaitól, majd a berber-arab kultúra jelentős átalakulását az iszlám erkölcsrendszere következtében, de kitér az iszlám különböző szektáira, nőképére és társadalmi elvárásaira. A monográfia főbb fejezetei: A sivatag vallása és az iszlám - Az iszlám hagyományai - A szentek kultusza és a régibb vallások maradékai az iszlámban - Az iszlám építészeti emlékei, kapcsolatban a muhammedán világnézettel - Muhammedán főiskolai élet - Balvélemények az iszlámról - A ,,Negyven hagyomány". Néhány oldalon aláhúzások, az első előzéken könyvkötői könyvjegy. Aranyozott gerincű, vaknyomásos, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben (Hirháger K., Budapest). Jó példány.
20637.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Rosa Giorgi: Szentek napról napra. Művészet és vallás között. Bp., 2005, Korona Kiadó. 780p. Kiadói illusztrált, kartonált papírkötésben, gazdag színes művészeti képanyaggal, jó állapotban.
20638.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

1934-1935 A Mária Kongregáció c. folyóirat több évfolyamának egybekötött számai (XXVII., XXVIII., XIX. évfolyamok). Kiadja a Budapesti Jézustársasági Rendház. A címlapokon D. Szabó István (1905-1990) grafikáival. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, kissé kopott, foltos borítóval.
20639.

Rufpreis:
1 800 HUF

[Karl von Eckhartshausen]: Gott ist die reinste Liebe. Ein Gebet und Erbauungsbuch von Ev. Ekhartshausen. Wien,én.,Th. Wallner, 1 (címkép) t.+ 1 (díszcímlap) t. + 384 p.+ 2 t. Német nyelven. Korabeli egészbőr-kötésben, aranyozott lapélekkel.
20640.

Rufpreis:
2 800 HUF

Strochenau, Sigismund[us] de: Sermones Sacri in omnes totius anni dominicas, quas e germanico idiomate in Latinum transtulit Aug. Ferdin. Ortmann. 1-2. kötet (egybekötve). Posoni, 1806, Schwaiger. 2 lev., VIII, 364 l.; 1 lev., 360 l. Korabeli, kopott kartonálásű kötésben.
20641.

Rufpreis:
4 000 HUF

20642.

Rufpreis:
1 800 HUF

Drews, Arthur:  Die Christusmythe. Jena, 1909. Verlegt bei Eugen Diederichs (Gedruckt dei Oscar Brandstetter in Leipzig). XII + 190 + [2] p. Első kiadás. Arthur Drews (1865-1935) német történész, monista filozófus, valláskutató. Friedrich Nietzsche elszánt ellenfele volt, ám valódi hírnévre 1909. évi vallástörténeti munkájával, a Die Cristusmythe [A Krisztus-mítosz] című kötetével jutott, amely Jézus történeti létét is kétségbe vonta: elképzelése szerint Jézus mítosza korábban is meglevő ókori hitrendszerek metszéspontjában keletkezett, és alakja társadalmi szorongások nyomán alakult ki. Arthur Drews itt többek között Bruno Bauer 19. századi radikális racionalista filozófus és bibliakutató elméleteihez nyúl vissza, ám nemzetközi sikerre Drews viszi a korábbi német valláskritikusok munkáit: a munka angol fordítása 1910-ben jelent meg. A mű magyar fordításban soha nem látott napvilágot, ám hazai keresztény periodikák a korszakban és később is érdeklődéssel vizsgálták Drews valláskritikai nézeteit. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.
20643.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF