Bücher: Religion

Zahl der Lose: 58

Kudora János: Egyházi ékesszólástani tanulmányok. I., II., IV., V. köt. [Egy kötetben]. I. A próféták. II. Jézus Krisztus. IV. Latinnyelvű szent-atyák. (1. Sz. Ambrus. 2. Sz. Ágoston. 3. Nagy Sz. Leó. 4. Nagy Sz. Gergely.) V. Francia egyházi szónokok. Bp., 1892-1896, Pallas / Athenaeum, 75+(1) p., 141+(3) p., 113+(3) p., 104 p. Átkötött egészvászon-kötésben, helyenként kissé foltos lapokkal, intézményi bélyegzőkkel. Ritka!
20595.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

Díszes, mintázott bőrkötésben orosz nyelvű imakönyv az 1700-as évekből, Hiányos. címlap nélkül. Fametszetű illusztrációkkal, néhány lapon égetett lyuk, Gerinc sérült, bőr kapcsokkal. 20x29 cm
20596.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,40
125,00

Broughton, [Thomas]: Brougthonnak a' religióról való históriai lexicona, a' mellyben a' világ' kezdetétől fogva a' mai időig, a' pogányoknak, zsidóknak, keresztényeknek, mahummedanusoknak tudományok, isteni tiszteletek, ceremoniájik, szokásaik, hellyeik, személlyek, írásaik, azoknak történeteikkel együtt, a' leg-jobb írókból elő-adattatnak. III. köt. Ford.: Mindszenti Sámuel. Komáromban, 1793, Wéber Simon Péter-ny., 440 p. Félbőr-kötésben, festett lapélekkel, kissé sérült borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos, szamárfüles lapokkal. Zolnay Dezső (1891-1966), a szentesi gimnázium tanárának autográf soraival és névbejegyzésével.
20597.

Rufpreis:
12 000 HUF

[Berti, Giovanni Lorenzo (1696-1766)]: Ecclesiasticae historiae breviarium auctore Joanne-Laurentio Berti Florentino fratre eremita Augustiniano. Editio Novissima. Pars Prima. Venetiis, 1763, Ex Typographia Remondiniana, XVI+260 p. Latin nyelven. Pergamen-kötésben, viseltes állapotban, koszos, foltos borítóval, kissé foltos lapokkal, az előzéklapon és a címlapon égetett lyukakkal, néhány korabeli bejegyzéssel (az egyik névbejegyzés: P. Christophori Török, 1770).
20598.

Rufpreis:
9 500 HUF
25,75
29,69

[Jean Baptiste Taverne] Joanne Bapt. Taberna: Synopsis theologiae practicae, complectens & explicans principia generalia [...] III. köt. Coloniae Agrippinae [Köln], 1705, Sebastiani Ketteler. Latin nyelven. Egészbőr-kötésben, festett lapélekkel, kissé sérült borítóval és gerinccel, kissé foltos lapokkal.
20599.

Rufpreis:
14 000 HUF
37,94
43,75

20600.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Szilády László: Hit, remény, szeretet ájtatos elmélkedésekben. Műveltebb protestánsok számára írta - - ev. ref. pap, ságvári lelkész, somogyi egyház- 's vármegyei táblabiró. Kecskemét, 1844, Szilády Károly-ny., 219+(5) p. Dombornyomott egészbőr-kötésben, kissé viseltes, foltos lapokkal, bejegyzésekkel.
20601.

Rufpreis:
8 000 HUF

Énekeskönyv a magyar reformátusok használatára. A zsinat által kötelező használatra megállapított kiadás. Első kiadás. Debrecen, Méliusz Könyvkereskedés. Kiadói bőr kötés, aranyozott lapszélek, szép állapotban.
20602.

Rufpreis:
10 000 HUF

Jó illatu rózsáskert, mellyben sok szép imádságok, mindannyi jó illatu rózsák találtatnak [...] Pesten, 1854, Trattner és Károlyi István, 8 sztl. lev.+ 402+(6) p. Átkötött félbőr-kötésben, viseltes, sérült borítóval, helyenként sérült, kissé koszos lapokkal, bejegyzésekkel.
20603.

Rufpreis:
8 000 HUF

Török Jenő: A katolikus autonómia-mozgalom 1848-1871. Adalékok a magyar liberális-katolicizmus történetéhez. (Dedikált!) Palaestra Calasanctiana 33. sz. Bp., 1941, Stephanum-ny., 360 p. Kiadói papírkötés, sérült, a gerincen ragasztott borítóval, belül nagyrészt jó állapotban, helyenként ceruzás bejelölésekkel. A szerző, Török Jenő (1908 - 1983) piarista szerzetes, az 1952-es Bulányi-per egyik vádlottja által dedikált példány.
20604.

Rufpreis:
10 000 HUF

Szikszay György: Keresztyéni tanítások és imádságok a' keresztyén embernek különb-külömféle állapoti, és szükségei szerént. [...] Pesten, 1859, Trattner J. és Károlyi István, VIII+(8)+720 p. Korabeli félbőr-kötésben, viseltes, sérült borítóval, helyenként sérült, koszos lapokkal, bejegyzésekkel.
20605.

Rufpreis:
8 000 HUF

A keresztyén erköltsi tudomány renddel prédikátziókban foglalva. Negyedik darab. Németből készítette Vétsey Jósef. Győr, 1799, Streibig Jósef, 564+3 p. Korabeli kartonált papírkötés, sérült gerinccel, kopott borítóval, foltos lapokkal, megviselt állapotban. Vécsey József (1760-1821) kapolyi református lelkész munkájának negyedik kötete.
20606.

Rufpreis:
8 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF