Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 187

1957 Les Temps Modernes. Novembre - Décembre 1956, Janvier 1957. Directeur: Jean-Paul Sartre. Paris, 1957., Temps Modernes,577-1061+1+32 p. Francia nyelven. Benne: François Fejtö [Fejtő Ferenc]: La révolte de la Hongrie. Kiadói papírkötés, a borítón kis sérüléssel.
19271.

Rufpreis:
4 000 HUF

Varjú János:  A magyar szellemi művelődés történelme. A magyar ifjúság és a művelt közönség számára. Debreczen, 1907. Csáthy Ferenc bizománya (Városi könyvnyomda). 496 p. Egyetlen kiadás. Varjú János (1861-1915) piarista szerzetes, pedagógus korábbi művelődéstörténeti tanulmányait dolgozta egységes kötetté. Az első előzéken Ex libris. Poss.: Bilkei-Gorzó Ferdinánd. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, az eredeti fedőborítók bekötve.
19272.

Rufpreis:
4 000 HUF

Hirth, [Friedrich] Frigyes:  Hirth Frigyes Tanítása a hiung-nukról. Ismerteti Némäti Kálmán. Budapest, 1913. Országi Központi Községi Nyomda Rt. 15 + [1] p. Egyetlen magyar kiadás. Friedrich Hirth (1845-1927) német sinológus. Kínában eltöltött vámügyi tisztviselői évtizedei után az orosz, amerikai, magyar és számos más akadémia tagjai közé választotta. 1900 környékén Thomas William Kingsmill brit gyarmati képviselővel, geológussal parázs tudományos vitába keveredett, a hunok kínai kapcsolatrendszere ügyében. Friedrich Hirth a vitában azt az álláspontot képviseli, hogy Kína törökös népei, a hiung-nu csoport nem csupán egységes népet képvisel, hanem közös tőről fakad az Európában hódító hunokkal. A dolgozat Kingsmill ellenérveit szereli le, a Hirth-Kingsmill-vita magyar ismertetésére pedig magyar őstörténeti vonatkozásai miatt került sor. Példányunk első repülő előzéke hiányzik. Aranyozott, vaknyomásos korabeli egészvászon kötésben. Jó példány.
19273.

Rufpreis:
4 000 HUF

Salamon Ferenc:  Magyarország a török hódítás korában. Budapest, (1885). Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. XVI + 502 p. Salamon Ferenc (1825-1892) nagykőrösi pedagógus, fővárosi közíró, később történész, döntően a török korral foglalkozott. A hadtörténeti lehetőségekkel kecsegtető időszak mégsem hadi eseménykrónika, sokkal inkább népesedés-, társadalom-, adó- és közigazgatás-történet. A monográfia alaposan körül járja a hódoltsági terület falupusztulásának okait, de kiemeli, hogy a falupusztulással egy időben bizonyos hódoltsági mezővárosok jelesebb önkormányzatiságra tettek szert, Kecskemét, Nagykőrös hódoltsági mezővárosok belső működéséről pedig emlékezetes részeket tesz közzé, természetesen nem elfeledkezve arról, hogy a török uralom - bár az adóztatáson kívül kevéssé kívánta a maga képére formálni a helyi társadalmat - mindent összevéve pusztító hatással járt a magyarságra nézve. A munka első kiadása 1864-ben jelent meg, példányunk a második kiadásból való. Néhány oldal fűzése a gerincnél megerősítve. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
19274.

Rufpreis:
4 000 HUF

Szabó Dezső:  Küzdelmeink a nemzeti királyságért. 1505-1526. Budapest, 1917. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 226 + [2] p. Egyetlen kiadás. Szabó Dezső (1882-1966) történész, a Debreceni Egyetem tanára. Fő kutatási területe a késő középkori - döntően a Mohács előtti - Magyarország politika- és közigazgatás-története, de feldolgozta a középkori országgyűlések történetét is. Levéltári forrásokon is alapuló kötete a Magyarország birtoklásáért folytatott Habsburg-Jagelló vetélkedés politikai dimenzióit boncolja. Példányunk fűzése enyhén laza, néhány oldalon foltosság, az utolsó öt levélen kisebb hiány. Példányunk utolsó levelének fűzése megerősítve, hátsó borítója hiányzik. (A magyar nemzet önállóságáért és függetlenségéért vívott küzdelmek története. I. kötet.) Fűzve, sérült gerincű, hiányos kiadói borítóban.
19275.

Rufpreis:
4 000 HUF

Kozma Andor:  Honfoglalás. Történelmi rege. Budapest, 1925. Pantheon Irodalmi Intézet Rt. (Globus ny.) 285 + [1] p. Első kiadás. Kozma Andor (1861-1933) költő, műfordító, újságíró, politikus. A magyar mitológiának emléket állító honfoglalási eposza korábbi, Turán című elbeszélő költeményének önmagában is megálló folytatása; a konzervatív sajtó kedvelt költője érdeklődése Trianon után fordul a grandiózus témák felé; korábban a budapesti sajtó csípős nyelvű kritikusa volt. A címlapon és a belív egy oldalán régi tulajdonosi bejegyzés. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, a kötéstáblákon apró foltossággal.
19276.

Rufpreis:
4 000 HUF

Kosáry Domokos: A chilloni fogoly. Olvasónapló 1958. A szerző, Kosáry Domokos (1913-2007) által DEDIKÁLT példány! Bibliotheca Hungarica. Bp., 1997., Magyar Írószövetség - Belvárosi Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, műanyag védőborítóban, aláhúzásokkal, bejelölésekkel.
19277.

Rufpreis:
1 800 HUF

Ladányi Erzsébet (szerk.): Quibus Expedit universis. Diákköri dolgozatok 1977-79. Bp., 1980, ELTE BTK Középkori Magyar Történeti Tanszék. Megjelent 250 példányban. Kiadói papírkötés, borítón és gerincen apró sérüléssel.
19278.

Rufpreis:
1 600 HUF

Bak M. János- Kozák Gyula- Litván György- Rainer M. János: Az 1956-os magyar forradalom. Az egyik szerző, Litván György által DEDIKÁLT példány. Történelmi olvasókönyv középiskolásoknak. Bp., 1991, Tankönyvkiadó.Fekete-fehér fényképekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés.
19279.

Rufpreis:
2 000 HUF

Eisler János: Kis könyv a Szent Koronáról. (Dedikált!) Bp., 2013, Cédrus Művészeti Alapítvány - Napkút. Kiadói papírkötés. A szerző által dedikált példány.
19280.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

Moorhouse, Roger: 100 beszédes tárgy a Harmadik Birodalomból. Bp., 2019, Kossuth. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19282.

Rufpreis:
2 400 HUF

Thewrewk-Pallaghy Attila: A főpapi vagyon sérthetetlenségéről. Bp., 1932, szerzői kiadás (Sárkány-ny.), 24 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé foltos borítóval, régi intézményi bélyegzővel, egy lapon tollas bejegyzésekkel, foltokkal.
19283.

Rufpreis:
1 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF