Tétel

Rufpreis:

4 000 HUF

Beschreibung:

Hirth, [Friedrich] Frigyes: Hirth Frigyes Tanítása a hiung-nukról. Ismerteti Némäti Kálmán. Budapest, 1913. Országi Központi Községi Nyomda Rt. 15 + [1] p. Egyetlen magyar kiadás. Friedrich Hirth (1845-1927) német sinológus. Kínában eltöltött vámügyi tisztviselői évtizedei után az orosz, amerikai, magyar és számos más akadémia tagjai közé választotta. 1900 környékén Thomas William Kingsmill brit gyarmati képviselővel, geológussal parázs tudományos vitába keveredett, a hunok kínai kapcsolatrendszere ügyében. Friedrich Hirth a vitában azt az álláspontot képviseli, hogy Kína törökös népei, a hiung-nu csoport nem csupán egységes népet képvisel, hanem közös tőről fakad az Európában hódító hunokkal. A dolgozat Kingsmill ellenérveit szereli le, a Hirth-Kingsmill-vita magyar ismertetésére pedig magyar őstörténeti vonatkozásai miatt került sor. Példányunk első repülő előzéke hiányzik. Aranyozott, vaknyomásos korabeli egészvászon kötésben. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk