Bokor Pál: Barack Obama szupersztár. A szerző, Bokor Pál (1942-) író, újságíró által Vince Mátyás (1946-), az MTI volt elnökének DEDIKÁLT példány! Bp., 2008, Atlantic Press. Első kiadás. Kiadói papírkötés.
Barabás Tibor: A szabadság magvetője. Zádor István rajzaival. Bp., 1951, Ifjúsági Könyvkiadó, 159 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott gerinccel, a címlapon névbejegyzéssel.
Nicolae Ceausescu: Beszéd a magyar és a német nemzetiségű dolgozók tanácsának együttes plénumán. Bukarest, 1987, Politikai Könyvkiadó. 30+1 p. Kiadói papírkötés.
Arany László: A magyar emigráció mozgalmai. Hegedűs Géza bevezetésével és jegyzeteivel. Bp., é.n., Uj könyvtár. 116p. Kiadói papírkötésben, gerincen apró szakadással
Arató Endre: A magyarországi nemzetiségek nemzeti ideológiája. Sajtó alá rendezte, az Utószót és a Források és irodalom c. fejezetet írta: Niederhauser Emil. Bp., 1983, Akadémiai. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Gheorghe Georgescu-Buzău: Bălcescu. Ford.: Jakab Ernő, Beke György, Vajda Béla. Bukarest, 1957, Állami Politikai Könyvkiadó. Kiadói papírkötés. Megjelent 1550 példányban.
Lestyán Sándor: Az ismeretlen Táncsics. Budapest Székesfőváros Várostörténeti Monográfiái 16. Bp.,(1945.), ,,Budapest" Irodalmi, Művészeti és Tudományos Intézet, 1 (duplaoldalas címkép) t.+ 83+3 p. 25 (fekete-fehér képtáblák) t. + 1 (kihajtható térkép) t. Kiadói papírkötés, sérültt gerinccel, a hátsó borító javított, kopott és kissé sérült borítóval.
Toldy István: Régi Magyarország - A magyar birodalom politikai viszonyai a honfoglalástól a szathmári békéig - Történelmi s politikai tanulmány Toldy Istvántól Pets, 1868, Lauffer Vilmos tulajdona (Hornyánszky és Träger Nyomdája, Pest), 428 p. Első kiadás.Korabeli egészvászon kötésben. Kopással, festett lapszélekkel.
E. A. Chalikova - A. H. Chalikova: Altungarn an der Kama und im Ural (Das Gräberfeld von Bolschie Tigani). Régészeti Füzetek Ser. II. No. 21. Bp., 1981, Magyar Nemzeti Múzeum.