Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 187

Kárpát - Medencei Névtelen: A szent korona szimbolikus tanítása. H.n., 2012, Bioter Bt. Kiadói papírkötés.
19332.

Rufpreis:
1 600 HUF

Veres Péter:  Az ország útján. Önéletírás 1944-1945. (Dedikált.) Budapest, 1965. Szépirodalmi Könyvkiadó (Kossuth Nyomda). 240 + [4] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Szimanek Annának emlékül Veres Péter. Sóskút, 1968. II. 27". Veres Péter (1897-1970) író, politikus, a népi baloldal fontos egyénisége. Életrajzában a háború utolsó évének és a szovjet megszállás első évének állít emléket, bevonulásáról, megszökéséről, siófoki és budapesti rejtőzködéséről, majd az ostromot követően újrainduló életről. Urai Erika által tervezett kiadói egészvászon kötésben és kiadói védőborítóban. Jó példány.
19333.

Rufpreis:
2 400 HUF

Az öt világrész háborúja. Az új világháború történetének második része 1941. XI-től 1942. XI-ig. (Pesti Hírlap évkönyve 1943) Budapest, 1943. Pesti Hírlap Rt. (Légrády Testvérek Rt. Nyomdai Műintézete.) 79 + [1] p. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti képanyaggal és térképanyaggal illusztrált évkönyvünk a háborús nagypolitika és a katonai előrenyomulások eredményeivel foglalkozik. A szovjet és afrikai fronton kívül jelentős terjedelem jut a szövetséges Japán Csendes-óceán térségi rendkívüli hadi sikereinek taglalására. Időről időre belpolitikai eszmefuttatásokra is nyílik tér, a magyar belpolitikán kívül a brit gyarmatok és alávetett területek függetlenségi törekvéseiről is szó esik. A katonapolitikai esélylatolgatást szolgáló törzsszöveg előtt képekkel illusztrált kalendáriumi rész. Kötetünk szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek jegyzékén. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19334.

Rufpreis:
2 400 HUF

19335.

Rufpreis:
2 000 HUF

Életek és Korok I-VII. köt. Frankel Leó, Landler Jenő, Szamuely Tibor, Kun Béla, Kunfi Zsigmond, Szabó Ervin. 7 kötetben teljes! Bp., 1978., Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói foltos kartontokban,
19336.

Rufpreis:
3 000 HUF

Krohn Gyula: A finnugor népek pogány istentisztelete. Bp., 1908, MTA. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
19337.

Rufpreis:
3 000 HUF

Benkő Levente: Volt egyszer egy 56. Kaláka Könyvek. A szerző, Benkő Levente (1961-) erdélyi magyar történész, könyvtáros, újságíró, szerkesztő által Maléter Pálné Gyenes Judit (1932-2019), Maléter Pál 1956-os honvédelmi miniszter özvegye részére DEDIKÁLT! Sepsiszentgyörgy, 1998, Háromszék Lap- és Könyvkiadó. Első kiadás. Kiadói papírkötés.
19338.

Rufpreis:
800 HUF

Éber Ernő: Széchenyi, a gazda és agrárpolitikus. Mezőgazdasági Múzeum füzetei 12. Bp., 1960, Mezőgazdasági Múzeum. 31 p. Kiadói papírkötés.
19339.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

A magyar mezőgazdaság története a kezdetektől napjainkig. Kiállításvezető 1. Szerk. Estók János. Bp., 2008. Magyar Mezőgazdasági Múzeum. Színes fotókkal gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötésben.
19340.

Rufpreis:
2 400 HUF

Vincze János: Igazságot az 1956-os Corvin köznek! A szerző és felesége által Maléter Pálné Gyenes Judit (1932-2019), Maléter Pál 1956-os honvédelmi miniszter özvegye részére DEDIKÁLT! Bp., 2011, NDP Kiadó. 2. bővített kiadás. Kiadói papírkötés.
19341.

Rufpreis:
1 000 HUF

Rainer Hildebrandt: Es geschah an der Mauer / It happened at the Wall / Cela s'est passé au mur / E accaduto al muro / Sucedio en el muro. Berlin, 1992, Verlag Haus Am Checkpoint Charlie 18. kiadás. 125+3 p. Német, angol, francia, spanyol és olasz nyelven. Fekete-fehér képekkel rendkívül gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
19342.

Rufpreis:
800 HUF

Czettler Antal: A II. világháború rejtett erővonalai. Czettler Antal (1925-2012) történész által DEDIKÁLT! Bp., 2006, Kairosz. Kiadói papírkötés.
19343.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF