Zimándi Pius: A forradalom éve. Krónika 1956-ból. Bp., 1992, Századvég-1956-os Intézet. 390 p. Kiadói papírkötés, a könyvtest ragasztása elvált a borítótól.
[II. Világháború] Pest. 1943. szeptember 15. (Napilap, V. évfolyam 208. szám) "A 3000 méter Gran Sasso abruzzói hegycsúcsról szabadította ki Skorzeny SS rohamvezető a Ducét -- Így szabadították ki Mussolinit a 2900 méter magas Gran Sassóról". Félbehajtva, jó állapotban.
Christopher Warwick: The Queen Mother: A Special Photographic Celebration. 1996, Colour Library, kartonált papírkötés, angol nyelven, rendkívül gazdag fotóanyaggal.
Rácz Árpád (szerk.): Famous Hungarians. Outstanding Representatives of Hungarian Centuries. The introductory essay written by Domokos Kosáry. Bp., 2002, Rubicon. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. / In English language. Hardcover, with dust jacket, in good condition.
Asztalos Miklós- Pethő Sándor: A magyar nemzet története ősidőktől napjainkig. Bp., 1934, Dante, V-X+560 p.+22 t. 2. kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, két lap (köztük a címlap) és két tábla hiányzik), két lap kijár.
Ürögdi György: A fiscus caesaris alapitásához. Antik tanulmányok VII. 4. A szerző, Ürögdi György (1904-1987) által DEDIKÁLT! Bp., 1960, Akadémiai Nyomda. 61-68 p. Különlenyomat. Kiadói papírkötésben, sérült borítóval