Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 187

B. Szatmári Lajos - Pájer Árpád: A Felvidékről az Ördögárokig. Nagykovácsi Honismereti könyvek. Nagykovácsi, 1998, Nagykovácsi Önkormányzat, foltos papírkötés, a szerzők által dedikált.
19259.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Trogmayer Ottó: Kőkorszaki kincsek Röszkén. A szerző Trogmayer Ottó (1934-2015) régész, muzeológus által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére DEDIKÁLT példány! Valamint a szerző, Trogmayer Ottó által Dienes István részére szóló levelével. Különlenyomat: Tiszatáj XIX. évf. 1965. június, kijáró lapokkal, sérült borítóval,455-458 p.
19260.

Rufpreis:
3 000 HUF

19261.

Rufpreis:
1 600 HUF

Kubinyi András: A budai német patriciátus társadalmi helyzete családi összeköttetéseinek tükrében a XIII. századtól a XV. század második feléig. Különlenyomat a Levéltári Közlemények XLII. évfolyamából. 1973. A szerző, Kubinyi András (1929-2007) történész, régész, középkorkutató, egyetemi tanár által Entz Géza (1913-1993) művészettörténész, a Bolyai Tudományegyetem Művészettörténet Tanszékének vezetője, az Országos Műemlékvédelmi Hivatal tudományos Osztályának vezetője, a budapesti Képzőművészeti Főiskolán belül működő restaurátorképzés újjászervezője részére DEDIKÁLT példány! Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19262.

Rufpreis:
2 400 HUF

Fallenbüchl Ferenc: A rabváltó trinitárius szerzetesek Magyarországon. Bp., 1940, Stephaneum-ny., 179+(1) p. + 1 t. Egyetlen kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, egyébként jó állapotban.
19263.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Dr. Kiss Áron: Gönczy Pál életrajza. Bp., 1888, Méhner Vilmos (Rudnyánszky A.-ny.), XXX p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, helyenként kissé foltos, sérült lapokkal, nagyrészt felvágatlan. (Ritka!)
19264.

Rufpreis:
3 000 HUF

Sinkó Mária: Időutazás nagyapámmal. Győr, 2012, Hazánk Kiadó Kft. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19265.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Bendefy László: A magyarság és középkelet. Bp., 1945, Aquincum, 350+2 p.+XVI t. Átkötött modern egészvászon-kötés.
19266.

Rufpreis:
1 800 HUF

Szekfű Gyula: A száműzött Rákóczi. 1715-35. Bp., 1913, MTA (Hornyánszky-ny.), VIII+418 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, a borítón kis sérülésekkel, némi kopással, egyébként jó állapotban.
19267.

Rufpreis:
3 000 HUF

Jönnek a szoczialisták! Le a felforgatókkal! Le a népbolonditókkal! Őszinte szavak a magyar munkásnéphez. Irta a munkások igaz barátja. Magyar Munkáskönyvtár VII. füzet. Bp., 1894, Neumayer Ede-ny., 14+(2) p. A Magyarországi Szociáldemokrata Párt politikai röpirata. Kiadói papírkötés, sérült, viseltes állapotban, korabeli tulajdonosi bejegyzésekkel. (Ritka!)
19268.

Rufpreis:
4 000 HUF

A szocziáldemokráczia kátéja. Kérdésekben és feleletekben. II. rész. Igaz tanok a magyar munkásnépnek. Irta: a munkások igaz barátja. Magyar Munkáskönyvtár IX. füzet. Bp., 1895, Népszava (Gutenberg-ny.), 24 p. A Magyarországi Szociáldemokrata Párt politikai röpirata. Kiadói papírkötés, kissé viseltes állapotban, foltos borítóval, kis lapszéli szakadásokkal, korabeli tulajdonosi bejegyzésekkel. (Ritka!)
19269.

Rufpreis:
4 000 HUF

Komáromy András: Karancsberényi báró Berényi György élete és politikai működése. 1601-1677. A szerző, Komáromy András (1861-1931) történész, levéltáros által Szentpály (Szentpáli) István (1861-1924) Miskolc polgármestere, országgyűlési képviselő részére DEDIKÁLT! Bp., 1888, Athenaeum. 61 p. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel és borítóval, utolsó lap szélén apró sérüléssel.
19270.

Rufpreis:
4 200 HUF
11,38
13,13

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF