Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 187

Századunk tanúja - Habsburg Ottó. Habsburg Wallburga (1958-), Habsburg Károly (1961-) által aláírt példány, Szerk.: Simonné Dr. Tigelmann Ilona. [Tatabánya], 1989, Komárom Megyei Moziüzemi Vállalat. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19234.

Rufpreis:
5 000 HUF

Dr. Somogyi István: Hartensteintől Funchalig. Egy királydráma története hiteles adatok nyomán. Bp., 1936, szerzői kiadás (ifj. Kellner Ernő-ny.), 267+(2) p. Kiadói papírkötés, nagyrészt felvágatlan lapokkal, a lapok egy része (65-112. old.) kijár.
19235.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Csausánszky, Joannes Baptista: Extractus synopticus punctorum, & paragraphorum benigni urbarii sub gloriosissimo regimine [...] Posonii, 1807, Typis Simonis Petri Weber. Latin nyelven. Átkötött félbőr-kötésben.
19236.

Rufpreis:
4 400 HUF
11,92
13,75

19237.

Rufpreis:
5 000 HUF

Kissházy Bulcsú Bertalan:  Siet az élet... Korrajz az orosz forradalmak idejéből. Budapest, 1943. (Kissházy Sári kiadása) Hollósy János ny. 208 p. Egyetlen kiadás. Kissházy Bulcsú Bertalan első világháborús veterán, kalandregényíró, írói munkásságát az 1940-es évek első felében fejtette ki. A szerző hadifogolyként maga is tanúja volt a különféle kalandortípusokat felszínre hozó, elhúzódó bolsevik hatalomátvételnek. Korrajz igényű regénye az Orosz Cárság bukásának és a szovjetrendszer képlékeny kialakulásának idején játszódik; tétje a cári család tagjainak sorsa. A bolsevik hatalomgyakorlásról kedvezőtlen képet alkotó regény rákerült az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek jegyzékére. Fűzve, korabeli papír borítóban. Jó példány, ritka.
19238.

Rufpreis:
5 000 HUF

19239.

Rufpreis:
3 000 HUF

Koronázási album. Ábrányi Emil, Ambrus Zoltán, Gróf Andrássy Gyula, Gróf Apponyi Albert, Beöthy Zsolt, Berzeviczy Albert, Heltai Jenő, Herczeg Ferenc, Kabos Ede, Gróf Khun-Héderváry Károly, Kiss József, Krúdy Gyula, Molnár Ferenc, Móricz Zsigmond, Rákosi Viktor, Szomaházy István, Báró Wlassics Gyula eredeti közleményeivel. Bató József, Bér Dezső, Csont Ferenc, Dudits Andor, Endrey Sándor, Gedő Lipót, Herman Lipót, Honti Nándor, Komáromi-Kacz Emőke, Pólya Tibor, Pór Bertalan, Rippl-Rónai József, Rudnay Gyula, Végh Gusztáv, Vészi Margit, Zádor István eredeti rajzaival és festményeivel. A borító Végh Gusztáv (1889-1973) grafikus munkája. Bp., 1917, Érdekes Újság. Rendkívül gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal. Kiadói díszes, illusztrált sérült félvászon-kötés, sérült gerinccel, sérüléssel a borítón.
19240.

Rufpreis:
1 600 HUF
13

Thaly Kálmán: Ocskay László, II. Rákóczi Ferencz fejedelem brigadérosa és a felső-magyarországi hadjáratok 1703-1710. Történeti tanulmány. Eredeti levelezések s más egykorú kútfők nyomán írta Thaly Kálmán. I-II. kötet. [Teljes mű két kötetben.] Bp., 1905., Franklin, 1 (címkép) t.+ 400+2 p. + 28 t. + 7 (melléklet) t.; 1 (címkép) t.+ 392+2 p. + 5 t. + 3 (melléklet) t. + 1 térkép (kihajtható térkép, sérült, kijár) t. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült, hiányzó gerinccel, sérült kötéssel, kijáró lapokkal, az I. kötetben két tábla hiánnyal, régi intézményi bélyegzésekkel.
19241.

Rufpreis:
2 800 HUF

1898 Századok. A Magyar Történelmi Társulat közlönye. Szerk.: Szilágyi Sándor. XXXII. évf. 1-10. füzet. + A Magyar Történelmi Társulat névkönyve MDCCCXCVIII. Teljes. Bp., Athenaeum, 576 + 80 + 577-864 p.+VII+865-964 p. Átkötött modern félvászon-kötésben, volt könyvtári példány. Körbevágva.
19242.

Rufpreis:
2 400 HUF

19243.

Rufpreis:
2 400 HUF

19244.

Rufpreis:
2 400 HUF
9

A Milleniumi Magyarország. Album korabeli fotográfiákkal. Budapest, 1998, Kossuth Kiadó. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, számos fekete-fehér fotóval illusztrálva, magyar, angol, német és francia nyelven. Jó állapotban.
19245.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF