Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 187

Siklóssy László: Az országgyűlési beszéd útja. Kornis Gyula előszavával. Budapest, 1939. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 605 + [1] p. + 39 t. (30 kétoldalas, 9 kihajtható). Első kiadás. Siklóssy László (1881-1951) művelődéstörténész munkája a magyarországi országgyűlések sajtónyilvánosságának történetét örökíti meg. Az oldalszámozáson belül rajzokkal, karikatúrákkal, hasonmásokkal gazdagon illusztrált médiatörténeti munka a reformkori tudósítási küzdelmekre, illetve a dualizmus korától a gyorsírási intézmény történetére koncentrál. Aranyozott, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19246.

Rufpreis:
3 000 HUF

A Pénzintézeti Központ első huszonöt éve 1916-1941. [Bp.,1941., Kir. Magyar Egyetemi Nyomda], 175 p.+15 (táblázatok: statisztikai adatok) t. + 19 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, régi intézményi bélyegzéssel.
19247.

Rufpreis:
2 400 HUF
9

Szalay József - Baróti Lajos: A magyar nemzet története. II. köt.: Magyarország a vegyes házakból származott királyok korában. 250 szövegképpel és 19 műmelléklettel. Bp., [1896], Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). Rendkívül gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal, térképekkel, kihajtható mellékletekkel. Kiadói dekoratív, aranyozott, festett félbőr-kötés, kissé sérült gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban.
19248.

Rufpreis:
3 000 HUF
18

Ballagi Géza: A nemzeti államalkotás kora. 1815-1847. A magyar nemzet története IX. köt. Bp., 1897, Athenaeum, 1 t.+ 724 p.+ 35 t. Szövegközti és egészoldalas képekkel, facsimile mellékletekkel. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kissé sérült, kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, az egyik melléklet szakadt.
19249.

Rufpreis:
3 000 HUF

Szalay József - Baróti Lajos: A magyar nemzet története. I. köt.: Magyarország az Árpádház kihaltáig. 250 szövegképpel és 34 műmelléklettel. Bp., [1896], Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). Rendkívül gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal, térképekkel, kihajtható mellékletekkel. Kiadói dekoratív, aranyozott, festett félbőr-kötés, kissé sérült gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban.
19250.

Rufpreis:
3 000 HUF
14

19252.

Rufpreis:
2 000 HUF

19253.

Rufpreis:
2 000 HUF

19254.

Rufpreis:
2 000 HUF

19255.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

[A szarmaták tulajdonságairól] I. A. Lineamenta Sarmatica sub praesidio Conradi Samuelis Schurzfleischii publice asserenda a Ioann . Cristoph Alberti ... Lipsiae 1698. Nicolaum Scipionem. 47p. Kiadói papírborítóval
19256.

Rufpreis:
3 000 HUF

Magyar statisztikai zsebkönyv. Szerkesztő Mike Gyula. V. évfolyam, 1936. Budapest, 1937. Magyar Királyi Központi Statisztikai Hivatal (,,Pátria" Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt.) IX + [1] p. + 304 p. + 1 térkép (színes, dupla oldalas). A Magyar statisztikai zsebkönyv kis kötete páratlanul gazdag pillanatfelvételt ad Magyarország gazdasági, társadalmi, közigazgatási, jogszolgáltatási, társadalombiztosítási, egyházi, kulturális és művelődési állapotáról. Az infografikákkal kísért oldalakon egy fejlődésnek indult, jobb sorsra érdemes ország képe bontakozik ki, amely túl van a recesszión. Az évkönyvből nem csupán a foglalkoztatási ágak szerinti munkavállalók száma derül ki, hanem a termelés, a társadalombiztosítás, a közlekedés, a népmozgalom fő adatai is, és egyebek közt tallózhatunk az elmúlt év tűzkárainak okaiban (gyújtogatás, villámcsapás, öngyulladás, gondatlanság, gyermekjáték), a felsőfokú oktatásban kiadott oklevelek megoszlásában, az iskolán kívüli népművelés számaiban, a rádióelőfizetők arányszámaiban, illetve böngészhetjük a jelentősebb közgyűjtemények lajstromát is. A kötet elején történelmi áttekintés, melyet minisztériumi szaknévsor követ, e bevezető után a munka zömét jelentő statisztikai adatközlés. Aranyozott korabeli bőrkötésben, a gerincen felül apró sérüléssel. Jó példány.
19257.

Rufpreis:
3 000 HUF

Veress Endre:  Erdélyiek legeltetése Moldva-Havasalföldében. (Gazdaságtörténelmi forrástanulmány.) Levéltári kutatásai alapján írta Veress Endre. Dr. Tagányi Károly emlékezetének ajánlva. Budapest, 1928. (A szerző kiadása) Stephaneum Nyomda és Könyvkiadó Rt. 60 p. Egyetlen kiadás. Az emigráns honvédtiszt apja révén gyermekkorát Bukarestben töltő Veress Endre (1868-1953) történész, levéltáros történészi és forráskiadói munkásságának nagyját Erdély történetének szentelte. Gazdaságtörténeti kiadványát a XVI-XVIII. századi távolsági pásztorkodás formáit elemzi, erdélyi pásztorgazdák moldvai és havasalföldi legeltetési gyakorlatát, illetve e gazdaságforma jogi és gazdasági körülményeit. A munka végén részletes, román történészeket is felvonultató bibliográfiával. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
19258.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF