Veress Endre:
Erdélyiek legeltetése Moldva-Havasalföldében. (Gazdasá... https://www.darabanth.com/de/478-Fernauktion/478.0/Bucher/Bucher-Geschichte~2000028/Veress-Endre-Erdelyiek-legeltetese-Moldva-Havasalfoldeben-Gazdasagtortenelmi-forrastanulmany~II3257910
3257910
19258
478
Books: History
Beschreibung: Veress Endre:
Erdélyiek legeltetése Moldva-Havasalföldében. (Gazdaságtörténelmi forrástanulmány.) Levéltári kutatásai alapján Ãrta Veress Endre. Dr. Tagányi Károly emlékezetének ajánlva.
Budapest, 1928. (A szerző kiadása) Stephaneum Nyomda és Könyvkiadó Rt. 60 p. Egyetlen kiadás.
Az emigráns honvédtiszt apja révén gyermekkorát Bukarestben töltő Veress Endre (1868-1953) történész, levéltáros történészi és forráskiadói munkásságának nagyját Erdély történetének szentelte. Gazdaságtörténeti kiadványát a XVI-XVIII. századi távolsági pásztorkodás formáit elemzi, erdélyi pásztorgazdák moldvai és havasalföldi legeltetési gyakorlatát, illetve e gazdaságforma jogi és gazdasági körülményeit. A munka végén részletes, román történészeket is felvonultató bibliográfiával.
Fűzve, enyhén sérült kiadói borÃtóban. Jó példány.
: ufk