Bücher: Gastronomie und Gärtnerei

Zahl der Lose: 72

Török Sándor: Borászok zsebkönyve. Bp., én., Mezőgazda. 3. kiadás. Kiadói kartonált papírkötés + 2006 Borbarát 2006. tavasz, XI. évf. 1. sz.
20204.

Rufpreis:
2 000 HUF

Vetőmagtermesztés és kertészeti témájú kiadványok, 6 db: A nagyüzemi uborkavetőmag-termesztés.; Házikertek zöldségfajtái.; Koródi László: A drazsírozott vetőmag és felhasználása a kertészeti termesztésben.; Égető János: Füvek.; Szalva Péter: A szentesi káposztafélék vetőmagtermesztési technológiája.; Vetőmag XII. évf. 3. sz. Vegyes állapotban.
20205.

Rufpreis:
1 600 HUF

20206.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Bálint György:  Újabb mesterfogások. Kezdő és haladó kertészkedők számára. (Dedikált.) Budapest, 1994. Mezőgazdasági Kiadó Kft. (Makai + Makai Kft. ny.) 166 + [2] p. Dedikált: ,,Pintér Irmának szeretettel: Bálint György". Bálint György (1919-2020) kertészmérnök ismeretterjesztő szakmunkáját Tóth Péter kétszínnyomású grafikái illusztrálják. A munka első kiadása 1991-ben jelent meg, példányunk a második, javított kiadásból származik. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
20207.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

20208.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Solty Ernő:  Budapest tejellátása. Budapest, [1938]. Budapest Székesfővárosi Statisztikai Hivatala (Székesfővárosi házinyomda). 160 p. Egyetlen kiadás. Solty Ernő (sz. 1904) statisztikus, miniszteri osztálytanácsos monográfia Budapest tejfogyasztásáról. A gazdag adatállományon nyugvó kötet vázolja Budapest tejfogyasztásának történetét, a tejszállítás szállítási módszereinek gyökeres átalakulását (túlnyomórészt vasúton, hűtött kocsikban érkezik, a gyalogos szállítás elhanyagolható), a tej és tejtermékek országon belüli markáns eltéréseit, a szabadversenyes kapitalizmus körülményei között a tejtermékek árainak éven belüli markáns változásait, a tejipar hatósági szabályozásának lassú erősödését. Kitekintéssel a külföldi tejfogyasztási szokásokra, illetve a tejpropaganda feladataira. A címoldalon régi gyűjteményi bélyegzés, az első ívek fűzése enyhén laza. (Statisztikai közlemények, 86. kötet, 1. szám.) BOEH VII: 1996. Fűzve, enyhén sérült gerincű kiadói borítóban. Jó példány.
20209.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

20210.

Rufpreis:
2 400 HUF

Szőnyey Lórántné: A modern csirkefarm. Bp., é.n. Franklin. 129 + (1)p. Fűzve, borítók nélkül
20211.

Rufpreis:
1 000 HUF

Dr. Hankó Béla: Magyar házi szarvasmarháink eredete. Mezőgazdasági Múzeum füzetei 3. Bp., 1957, Mezőgazdasági Múzeum. 31 p. Megjelent 1050 példányban. Kiadói papírkötés, borítón egészen apró szakadásokkal, jó állapotban.
20212.

Rufpreis:
2 800 HUF

20213.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

20214.

Rufpreis:
6 000 HUF

20215.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF