François Collombet - Jean-Paul Paireault: Grands et petits Vins de France. Préface en hommage á Jean Carmet. Paris, 1958., Éditions Hatier. Francia nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Magyar borhagyományok, borivási szokások. Válogatott írások a magyar borkultúráról. Szerk.: Lelkes Lajos. Bp., 2004, Mezőgazda. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
Hunyady Erzsébet, bánffyhunyadi: A jó házi konyha. Így kell főzni! A sütés-főzés tudományának új kódexe. Összeáll.: - - -. Bp.,én. (cca 1930), Singer és Wolfner, XLIV+468 p. 6., átdolgozott és bővített kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, a címlap és az elülső szennylap kijár, laza, kissé sérült fűzéssel.
Podruzsik Béla: Legújabb szakácskönyv. A polgári konyha, házi cukrászat és a diétás főzés ismereteivel. III. kiadás. Bp., 1930, szerzői (Otthon Nyomda), 363 p. Kiadói egészvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, kijáró és részben kissé foltos lapokkal, néhány kevés lapon jegyzettel.
Most mit tegyek? 200 bevált hasznos tanács háziasszonyok részére. Összeáll.: Dr. Déry József. (Bp.), é.n. (cca 1930), Drogista Közlöny (Elek-ny.), 62+(2) p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé viseltes, sérült borítóval.
Vincze Jenő (összeáll.): Diétás konyha. Függelék: Vegetáriánus étrend. Budapest, [1933]. Dante-kiadás (Fővárosi Nyomda Rt.) 240 p. Első kiadás. Vincze Jenő szakácskönyve betegségek szerinti rendben ajánl hathatós recepteket a lábadozóknak, illetve a betegeknek. A kötet végén a vegetáriánus étrend receptúrái. Példányunk fűzése laza. Horváth 1944. Fűzve, színes, illusztrált, sérült, enyhén hiányos gerincű kiadói borítóban.
Rapaics Raymund: A magyar gyümölcs. Bp.,1940, Kir. M. Természettudományi Társulat, 350+2 p.+XXXIV t. (kettő színes.) Kiadói félvászon-kötés, kiadói illusztrált, kissé sérült papír védőborítóban.
Fák. Kertben, parkban és a szabad természetben. Ford.: Horánszky András. Földön, vízben, levegőben. Bp., 2001, Magyar Könyvklub. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.