Pap Károly: Adalékok Arany debreczeni diákságához. Különlenyomat. Bp., 1912, (Franklin-ny.), 2+16 p.+1 t. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
Pitigrilli: A 18 karátos szűz. Fordította: Gáspár Miklós. Budapest, 1933, Nova Irodalmi Intézet, 239 p. Kiadói illusztrált papírkötésben, Pályi Jenő illusztrációjával. Kötéstábla ragasztása elvált, gerinc kissé sérült
Fekete J. József: Imádságos kolostor. A szerző, Fekete J. József által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Újvidék, 2002, Jugoszláviai Magyar Művelődési Tanács. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
Redding, William A.: Mysteries Unveiled. The Hoary Past Comes Forward with Astonishing Messages for the Prophetic Future. Peekskill-on-Hudson, 1896. Ernest Loomis & Co. 195 + [13] p. Első kiadás. Oldalszámozáson belül néhány szövegközti illusztrációval díszített, újprotestáns szellemiségű értekezés a Biblia rejtélyes passzusainak és jóslatainak a történelemben való pontos megvalósulásáról. A címoldalon és a belív egy oldalán régi tulajdonosi bélyegzés és bejegyzés, a hátsó előzéken régi könyvkereskedői könyvjegy. Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Zoltán [Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző. A budapesti Zeneakadémián tanult művész az 1900-as évek első évtizedében magas rangú magyar diplomaták ajánlásával került az amerikai komolyzenei élet sodrába - az amerikai keleti part nagyvárosaiban, New Yorkban, Philadelphiában és az amerikai elit üdülőhelyein lépett fel, egyúttal magán zeneiskolát is fenntartott Amerikában.] Aranyozott korabeli egészvászon kötésben.