Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 481

Barna Tibor - Veszprémy Endre: Vallomás mollban. - - és - - versei. Az egyik szerző, Barna Tibor által DEDIKÁLT példány. Debrecen,[1941.],Debreceni Kollégium Tanítóképzőintézetének Negyedéves Növendékei,(Nagy A.-ny.), 63 p. Egyetlen kiadás. A borítón Kaplonyi György ólommetszetével. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
21204.

Rufpreis:
8 000 HUF

Tompa Mihály: Virágregék. Bp., é.n., Franklin, 1 (litografált díszcímlap t.)+275 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, a gerinc felső részén kis sérüléssel.
21205.

Rufpreis:
5 000 HUF

A Bölcs Esopusnak és másoknak fabulái és oktató beszédei, valamint azoknak értelme melly fabulákat egybeszerzette és Kolosvárott anno MDLXVI. kiadta Heltai Gáspár, most pedig a mai kegyes olvasónak átírta és átnyujtja Keleti Arthur. Békéscsaba, 1948, Tevan-ny., 147+5 p. 2. kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
21206.

Rufpreis:
1 600 HUF

Kádár Imre: A havas balladái. Román népballadák, dalok és románcok. Az eredeti versmértékben fordította: Kádár Imre. A címlapot és az illusztrációkat rajzolta: Demian Tassy. [Kolozsvár], 1932, Erdélyi Helikon,(Minerva-ny.), 64+4 p. Demian Tassy 28 szövegközti fametszetű illusztrációjával. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, foltos borítóval. Megjelent 1000 példányban, de ez számozatlan példány.
21207.

Rufpreis:
2 000 HUF

Beatles In Their Own Words. Compiled by Miles. Edited by Pearce Marchbank. Designed by Perry Neville. London,1978., Omnibus Press. Fekete-fehér fotókkal. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
21208.

Rufpreis:
2 000 HUF

Hevesy Iván: Válogatott, kipróbált receptek eredményes fotomunkára. Szerk.: - -. HAFA Könyvtár. Bp.,én., HAFA (Hatschek és Farkas), 32 p. 3. kiadás. Kiadói papírkötés.
21209.

Rufpreis:
1 600 HUF

Szegő István: Írás a falon. Válogatott versek és műfordítások 1927-1947. DEDIKÁLT. Bp., 1948, Franklin, 132 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, sérült, részben hiányos gerinccel.
21210.

Rufpreis:
1 600 HUF

Móricz Zsigmond: Kapitalista a tanyán. Hét elbeszélés. A szövegrajzok és a borítólap Fáy Dezső művészi munkája. Nemzeti Könyvtár 67. szám. Bp.,é., Stádium. Kiadói papírkötés, foltos borítóval. +  Pass László: Nimród népe. A szövegrajzok és a borítólap Fáy Dezső művészi munkája. Nemzeti Könyvtár 53. szám. Bp., 1941., Stádium. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, sérült kötéssel és kijáró lapokkal.
21211.

Rufpreis:
1 600 HUF

Z. Tábori Piroska - Rónay Viktor: Jó modor és a nemes szórakozások Boldog Élet Könyvtára 14. sz. Bp.,én.,Élet és Egészség,(Gyarmati és Bősz-ny.), 48 p. Kiadói papírkötés.
21212.

Rufpreis:
1 800 HUF

József Attila: Döntsd a tőkét... - - forradalmi versei. [Bp.], 1945, Cserépfalvi,(Szikra-ny.), 56 p. A borító Kádár György munkája. Kiadói papírkötés, az elülső borító leszakadt, a gerince részben hiányos.
21213.

Rufpreis:
1 800 HUF

Szép Ernő: Azra. Bp., [1930], Singer és Wolfner, 104 p. Első kiadás! Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
21214.

Rufpreis:
1 600 HUF

Kállai R. Gábor: Kafkománia. DEDIKÁLT! [Bp.], 2004, Criticai Lapok Alapítvány. Kiadói kartonált papírkötés.
21215.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF