Bücher: Religion

Zahl der Lose: 67

Szunyogh Xav. Ferenc: Az úr előtt. Bp., - New York, 1937, Steinbrener Ker. János. Kiadói egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, szép állapotban.
20796.

Rufpreis:
1 800 HUF

F. Soós István: Krisztus anyja. Elmélkedések a Bold. Szűz Máriáról. Bp., 1925, Korda. Felvágatlan példány. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
20797.

Rufpreis:
1 600 HUF

XI. Pius pápa ,,Quadragesimo anno" kezdetű apostoli körlevele a társadalmi rend megújításáról. Bp., 1932, Szent István-Társulat, 83+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, ceruzás aláhúzásokkal.
20798.

Rufpreis:
1 200 HUF

Borovi József: A belgiumi magyar katolikusok lelkigondozásának története. Bp., 2002, Szent István Társulat. Kiadói papírkötés, az előzéklapon ajándékozási bejegyzéssel.
20799.

Rufpreis:
1 800 HUF

Calmet, Augustin Prolegomena, et Dissertationes in omnes, et singulos S. Scriptae libros. Authore Augustino Calmet. Opus Gallicé primum ad Authore, nunc vero Latinis Literis traditum, & in duos Tomos distributum a Joanne Dominico Mansi, Lucensi. Tomus Primus-Secuncus. [Egybekötve.] [Augsburg] Augustae Vindelicorum, 1732. Sumptibus Haeredum Martini Happach & Consort. [10] + 667 + [1] p.; [2] + 512 p. Folio. Első latin kiadás. Augustin Calmet (1672-1757) francia Benedek-rendi szerzetes, abbé, exegéta, teológus. A széleskörűen tájékozott Augustin Calmet Szentírás-kommentárai eltérnek a Biblia-magyarázat megszokott elveitől, nem próbálkozik allegorikus vagy morális magyarázattal, helyette a Szentírás valamennyi könyvében felmerülő filológiai kérdésekkel foglalkozik, olyan témákra is kitérve, hogy milyen jogrendszerrel vagy éppen katonasággal bírt az ókori zsidóság, az Újszövetség kapcsán pedig az apokrif evangéliumok természetén túl Krisztus leszármazási történetét is vázolja. Függelékben bibliai kronológia és uralkodói rend. A munka eredeti nyelven 1720-ban jelent meg, ,,Dissertations qui peuvent servir de prolégoménes á l'Écriture Sainte" címmel, első latin fordítását a luccai olasz teológus, Giovanni Domenico Mansi (1692-1769) készítette el. Példányunk különlegessége a kötet két oldalán látható, ceruzával készült, részletgazdag, több évszázados rajz, lapszéli marginália, melyet az egykori tulajdonos készíthetett üres perceiben, párhuzamosan a traktátus angol, holland, német és olasz fordításaival. A szerző bibliatudományi kommentárját a protestáns teológusok is becsben tartották. Kéthasábos szövegoldalakkal, fejezettagoló fametszetű könyvdíszekkel. Mindkét kötet címoldalán nagy méretű fametszetű könyvdísz, az első kötet címoldala kétszínnyomású, rajta régi tulajdonosi bejegyzés és gyűjteményi bélyegzés. Számos oldalon foxing, egyes oldalakon halvány foltosság a lapszéleken. Öt bordára fűzött, fatáblás, vaknyomásos, enyhén foltos korabeli disznóbőr kötésben, a címfelirat a gerincen barna címkén. Az első és hátsó kötéstáblát háromszoros, vaknyomásos léniakereteken belül virág- és indamotívumok díszítik, a kötéstábla közepén növényornamentika lebeg. A kötéstáblákon oldalt az egykori sárgaréz kapcsok maradványai, az első kötéstábla alsó sarkán apró hiány. Jó példány.
20800.

Rufpreis:
24 000 HUF
65,04
75,00

Fogarasi Mihály: Keresztény igazságok egyházi beszédekben, melyeket külömbféle alkalmatosságokkal hirdetett, 's most a' hivek' épületére, 's egy oskolai intézet' felsegéllésére közre botsát - - ... Kolo'svártt, 1833, Királyi Lyceum' betűivel, XV+3+275+1 p. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen sérüléssel.
20801.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

'Sombori Jó'sef: Tizenkét keresztényi elmélkedések mellyeket készített és elmondott - -, ... 1810. Kolo'svárt, 1811, 'K. Lyceum betűivel, 14+247 p. Korabeli papírkötésben, későbbi megerősített gerinccel, possessori bejegyzésekkel, foltos lapokkal.
20802.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

Nova Officia Sanctorum pro usu eorum qui ad horas canonicas recitandas tenentur. Agriae [Eger],én. [XVIII. sz. közepe],Typis Rac. Ant. Royer, 120 p. Kartonált kötés, későbbi megerősített gerinccel, kopott borítóval, foltos lapokkal, possessori bejegyzésekkel.
20803.

Rufpreis:
10 000 HUF

Regesta Supplicationum. A pápai kérvénykönyvek magyar vonatkozású okmányai. Avignoni korszak. I. köt.: VI. Kelemen pápa 1342-1352. Összegyűjtötte ás földolgozta Dr. Bossányi Árpád. Bp., 1916, Stephanaeum, 330+2+324 p. Kiadói papírkötés, foltos. A könyv második részében felvágatlan lapokkal.
20804.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Kuczkowski, Joann. Chronologia biblica ab Adamo ad Christum juxta vulgatam latino polonicam, ... et adnotationibus chronologicis per - - composita A. D. 1835.  Bécs, 1844. Typ. Congr. Mechitaristicae.VIII + 5-91 p. Kiadói papírborítóban, az utolsó lapok felső sarkán kis folt / Small stain on the last few pages
20805.

Rufpreis:
1 800 HUF

D. Aurelii Augustini Hipp. Episc. Libri XIII. Confessionum. Ad III. MSS exemp. emendati. Lipsiae, 1740, Gotthard Joannem Püttnerum, 2+456+14 p. Latin nyelven. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, 6 oldalig a lapok alján kis lyukakkal.
20806.

Rufpreis:
6 000 HUF

[Vajkovics Imre] Emericus Vajkovics: Iconismus orationis sacrae pratice adumbratus atque magistrorum aureae potissimum aetatis raeceptionibus, quin & verbis fere eorundem in usum candidatorum theologiae conformatus, ... [Kalocsa], 1796, Typis Scholarum Piarum, 18+334 p. Kartonált papírkötés, kissé sérült borítóval és gerinccel, foltos lapokkal.
20807.

Rufpreis:
10 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF