Bücher: Religion

Zahl der Lose: 67

Sacra Biblia, Das ist: Die gantze Heilige Schrifft, Altes und Neues Testaments, Nach alter In Christlicher Kirchen gehabter Translation treulich verteutscht Durch D. Johann Dietenberger, Anjetzo aufs neue in gewisse Versiculn eingetheilet, an vielen Orten gebessert, und mit einen nutzlichen Register versehen. Nürnberg und Franckfurth, 1728. Zu finden bey Johann Christoph Lochnern. 1 t. (rézmetszetű díszcímlap) + [46] + 1018 [recte 1020] p. + 5 t. (15 osztatú rézmetszet); 294 [recte 284] p. [288 helyett] + 18 t. (egész oldalas rézmetszet). Folio. Ritka kiadású késő barokk katolikus német bibliafordítás, az ún. Dietenberger-biblia késői kiadása. Fordítója, Johann Dietenberger (1475 körül - 1537) német ellenreformáció-kori skolasztikus teológus, Mainz és Köln kanonokja és főinkvizítora, Luther kortársa és ellenlábasa volt. A reformációt követően a német nyelvterületen megjelent bibliakiadások zömmel a Luther Márton-i evangélikus fordítást követték; kiadásunk egyike a ritkán előforduló katolikus edícióknak. Az Ószövetség öt rézmetszete 15-15 bibliai jelenetet ábrázol, míg az Újszövetség tábláin szentek egész-alakos portréi láthatók. Példányunk rézmetszetű és szedett címlapjának alsó sarkán kisebb hiány, két levél (Qqq5 és Qqq6) szöveghiány nélkül félbeszakadva. Az Ószövetség 5 rézmetszetű tábláján kisebb sérülések, repedések, egy levél (Oooo1) alsó sarkán kisebb hiány. Az Újszövetség levelei kisebb ázás következtében kissé foltosak, számos levélen és táblán kisebb szakadások, sérülések, hiányok. Hiányzik az utolsó két levél, a meglévő utolsó levél a hátsó kötéstábla belső felére tapadva. Az előtte lévő négy levél sérült és a kötésből kijár, melyekből az utolsó csonka. Hiányzik az Újszövetség további egy levele (Z2). Korabeli, öt bordára fűzött, kopott, gerincén és hátsó kötéstábláján sérült, foltos, kissé hiányos, fatáblás, vaknyomásos disznóbőr kötésben, a kötést egykor záró rézkapcsok hiányoznak. Összességében rendes példány, nagyon ritka kiadás.
20760.

Rufpreis:
48 000 HUF
130,08
150,00

Albert H. Warren: Arms of the episcopates of Great Britain and Ireland emblazoned and ornamented by - -. Introductory notice of the Episcopates of Great Britain and Ireland. With heraldic notes by the Rev. J. Woodward. London, 1868, Albert H. Warren,(Chiswick Press-ny.), 1 szl. lev. +1 (díszcímlap, chromolitográfia) +1 (ajánlás, chromolitográfia) +14 sztl. lev.+1+47 (címerek, chromolitográfiák) t. Angol nyelven. Összesen 50 chromolitográfiával (díszcímlap, ajánlás,1 illusztráció, és a 47 címer. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, de ezt leszámítva jó állapotban./  Albert H. Warren: Arms of the episcopates of Great Britain and Ireland emblazoned and ornamented by - -. Introductory notice of the Episcopates of Great Britain and Ireland. With heraldic notes by the Rev. J. Woodward. London, 1868, Albert H. Warren,(Chiswick Press), 1 unnumbered leaf + 1 (title page, chromolitography) t. + 1 (dedication, chromoliography) t.+14 unnumbered leaves. + 1+47 (coat of arms, chromolitographies) t. In English language. With 50 pieces of Chromolitographies (title page, dedaction,1 illustration, and 47 coat of arms. Gilt linen-binding, with worn cover, but otherwise in good condition.
20761.

Rufpreis:
48 000 HUF
130,08
150,00

Kecskeméthy László: Az ősmagyarok vallása és kultúrája. Santa Rosa, 1972, Magyar Literature and Radio Mission. Emigráns kiadás. Tűzött papírkötés, hiányzó borítóval.
20762.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25

Képes Szent Biblia azaz Istennek Ó- és Új-Testamentomában foglaltatott Szent Írás. Magyar nyelvre fordította Károli Gáspár. Gustave Doré képeivel. Előszóval ellátta Ravasz László. [Budapest, 1931]. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda - Sylvester Irodalmi és Nyomdai Intézet Rt. 1 t. (hártyapapírral védett színes címkép) + [4] + VIII + 708 + [4] p.; 255 + [1] p. Folio. A Gustave Doré (1832-1883) francia grafikusművész által illusztrált Szent Biblia Károli Gáspár protestáns bibliafordításának átdolgozott szövegét adja közre, fejezetkezdő grafikákkal, háromhasábos szövegoldalakon. Oldalszámozáson belül Gustave Doré 121 egész oldalas művészi rajzával. Néhány oldalon apró, halvány foltosság. Díszesen aranyozott, fatáblás kiadói bőrkötésben, felül vörös festésű lapszélekkel. Szép példány.
20763.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25
9

Bálint Sándor 2 műve:  Ünnepi kalendárium I-II. köt. A Mária-ünnepek és jelesebb napok hazai és közép-európai hagyományvilágából. I. köt.: december 1. - június 30. II. köt.: július 1- november 30. Bp., 1977, Szent István-Társulat, 527+1; 561+1 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, a papírborítókon kopásnyomokkal, az I. kötet címkével, a II. kötet gerincén kis sérüléssel, intézményi bélyegzővel.;   Karácsony, húsvét, pünkösd. A nagyünnepek hazai és közép-európai hagyományvilágából. Bp., 1989, Szent István-Társulat, 403+1 p. Harmadik kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban, papírborítón kis kopásnyomokkal.
20764.

Rufpreis:
10 000 HUF

20765.

Rufpreis:
6 000 HUF

Lonovics József: Népszerű egyházi archeologia vagyis a katholikus ünnepek, szentségek, ünnepélyek s szertartások értelmezése és a különféle rendes s rendkívüli szószéki jelentések, részint rendes szentbeszédekben, részint hirdetményalaku oktatásokban. 2-3. köt. Kiadja: Hopf János. Bécs, 1857. Sommer Lipót.  Második kötet. A szentségek. VI, 451p.,  Harmadik kötet:Ünnepélyek és hirdetések. VI. 472p. Kiadói vaknyomott egészvászon kötésben, gerincén kis hibával, lapokon foxing
20766.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13

P. Philbert Seeböck: Kleine Illustrierte Heiligen Legende. Waldshut, 1887. Genziger. Sérült bőrkötés, 1-1 sérült lappal
20767.

Rufpreis:
8 000 HUF

Dr. Baur Ferdinánd Chrisztián: A keresztyén egyház a IV. V. VI. századokban. Protestáns Theologiai Könyvtár XI. kötet, Bp., 1879, Magyarországi Protestansegylet, kopott egészvászon kötés, foltos lapok, tulajdonosi bejegyzés.
20768.

Rufpreis:
8 000 HUF

Dr. Baur Ferdinánd Chrisztián: A középkori keresztyén egyház. Protestáns Theologiai Könyvtár XVI. kötet, Bp., 1882, Magyarországi Protestansegylet, kopott egészvászon kötés, foltos lapok, tulajdonosi bejegyzés.
20769.

Rufpreis:
8 000 HUF

[A Szent Ferenc rend története II. kötet] Sessevalle, Fr. de:: Histoire generale de l'ordre de Saint François: II. Le Moyen-Age (1209-1517) - Számozott példány (No. 146/1000) Editions de la Revue d'Histoire Franciscaine; 1937. 479p. Kiadói papírkötésben
20770.

Rufpreis:
3 000 HUF

Hirscher Ker. János: Elmélkedések az egyházi év vasárnapi leckéi (epistolái) fölött I-II. kötet Egybe kötve. Ford.: Lukácsék János. Pest, é.n.., Bartalits Imre, X+341p; II + 316p.Korabeli, aranyozott gerincű félvászon kötésben
20771.

Rufpreis:
6 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF