Bücher: Religion

Zahl der Lose: 67

Dr. Hadzsega Bazil: Lénytan-ontológia. Ungvár, 1903, Unio Könyvnyomda. Kiadói papírkötés, ragasztott gerinc, viseltes állapotban.
20772.

Rufpreis:
6 000 HUF

Radó Polikárp - Varga Ottó (összeáll.):  A Biblia története a magyar nép számára. I. rész: Az Ószövetség. II. rész: Az Újszövetség. Budapest, [1939]. Palladis Rt. (Hungária Nyomda Rt.) 446 + [2] p. Első kiadás. Az olvasmányos stílusban megírt Ószövetség- és Újszövetség-kivonat bibliai részletei a Szent István-Társulat által kiadott katolikus bibliafordításából valók, kötetünk gazdag, szövegközti illusztrációi J. Schnorr ,,Bibel in Bildern" című művéből származnak. A munka 1949-ben további két kiadásban látott napvilágot, hasonmás kiadása 2000-ben jelent meg. Aranyozott, illusztrált, vaknyomásos, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált, sérült kiadói védőborítóban, enyhén foltos lapszélekkel. Szép példány.
20773.

Rufpreis:
6 000 HUF

Szarka Gyula:  Váci domonkos konvent története. Budapest, 1912. ,,Élet" Irodalmi és Nyomda Rt. XVI + 111 + [1] p. Egyetlen kiadás. Szarka Gyula (sz. 1889) gimnáziumi tanár, váci helytörténész egyháztörténeti dolgozata a legnagyobb hazai Domonkos-rendi kolostor, a váci Szent Jakab kolostor történetét nyomozza, levéltári és püspökségi adatok alapján. A munka elején a Domonkos-rend külföldi és hazai története, majd a török hódítás után felállított Szent Jakab-kolostor históriája. Függelékben személyi adattár, illetve a hazai domonkos kolostorok listája. Néhány oldalon felül halvány foltosság, példányunk fűzése a kötet elején meglazult. Fűzve, feliratozott, enyhén sérült kiadói borítóban. Körülvágatlan, jó példány.
20774.

Rufpreis:
4 000 HUF

Haan Lajos: A magyarországi ágostai hitvallásu evangélikusok egyetemes gyűlései és az egyetemes világi felügyelői hivatal. Protestáns Theologiai Könyvtár XVII. kötet, Bp., 1882, Magyarországi Protestansegylet, kopott egészvászon kötés, foltos lapok, tulajdonosi bejegyzés.
20775.

Rufpreis:
3 000 HUF

Szeremlei Sámuel: Vallás-erkölcsi és társadalmi élet 1848 óta Magyarországon. Protestáns Theologiai Könyvtár I. köt. Bp., 1874, Magyarországi Protestánsegylet, kopott borító, foltos lapok, tulajdonosi beírás.
20776.

Rufpreis:
3 000 HUF

Szilágyi Sándor, et al.: Magyar protestans egyháztörténelmi monographiák. Magyarországi Protestansegylet Kiadványai XVII-ik kötet. Bp., 1880, Magyarországi Protestansegylet. Kissé kopott borító, foltos lapok, tulajdonosi beírás.
20777.

Rufpreis:
3 000 HUF

Deharbe József: A római katolikus káté alapos és könnyen felfogható értelmezése válogatott történelmi példákkal. Segédkönyv az iskolai és templomi hitelemzéshez. Az eredeti német negyedik kiadás után fordítá Répássy János. IV. kötet. Eger, 886. Érsek-Lyceum. 480p. Kiadói, aranyozott félvászon-kötésben, jó állapotban.
20778.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Schmitt Jenő Henrik: Jézus egy élete. Bp., 1927, Dr. Vajna György és Tsa. Kiadói papírkötés, javított gerinc és kötéstábla, restaurált címlap, kopottas állapotban.
20779.

Rufpreis:
2 400 HUF

Lang Henrik. Keresztyén dogmatika.Protestáns Theologiai Könyvtár VII. kötet. Bp., 1876, Magyarországi Protestansegylet, kopott egészvászon kötés, foltos lapok, tulajdonosi bejegyzés.
20780.

Rufpreis:
2 000 HUF

20781.

Rufpreis:
2 000 HUF

Tompa Mihály: Olajág. Elmélkedések, fohászok és imák. Hölgyek számára olvasó- és imakönyvül. Bp., 1883, Franklin, Kiadói bársony kötés, fém plakettel, aranyozott lapszélekkel, kötéstábla viseltes állapotban.
20782.

Rufpreis:
2 000 HUF

Vermeersch A. S. J.: A Szűzanya ünnepei. Bp., 1928, Jézus Szíve Hírnöke. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
20783.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF