Az Esztergom-Vízivárosi Irgalmas Nővérek Érseki Szent Margit Leánygimnáziumának évkönyve az 1941-42. iskolai évről. Az iskola fennállásának XII. éve. Közzétette: Blaskovics Placid. Esztergom, 1942, Iskola Igazgatósága, (Mercur-ny., Győr), 84 p. Kiadói papírkötés, a borítón az iskola képével, gerinc alján apró sérüléssel, kissé foltos borítóval, máskülönben jó állapotban.
Dr. Bodnár Gyula (szerk.): Esztergom. Budapest székesfőváros iskolai kirándulóvonatai. Bp., 1936, Budapest Székesfőváros Házinyomdája. Kiadói papírkötés, térképmelléklettel, borító szakadozott
Drucker Tibor: Pestkörnyéki munkásotthonok krónikája. Csepel. Szerk.: Dr. Fazekas Antal. Emlékek Budapest múltjából sorozat. Bp, 1964, Budapesti Történeti Múzeum.Papírkötésben, kissé kopott papír védőborítóban. Megjelent 3000 példányban.