Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 511

Dr. Révay József: Árpádok virága, Szent Imre herceg. Bp., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kopott tokban, kissé kopottas állapotban.
21115.

Rufpreis:
5 000 HUF

Erdélyi magyar népköltészet témájú művek, 6 db: Kriza János: Vadrózsák. - - székely népköltési gyűjteménye Faragó József gondozásában.; Egy kis madárka ül vala. Erdélyi száz népköltészet Kányádi Sándor fordításában.; Kallós Zoltán: Balladák könyve. Élő hazai magyar népballadák.; Albert Ernő - Faragó József: Háromszéki népballadák.; Bura László: Szatmári népballadák. Bukarest, 1971-1978, Kriterion. + Ortutay Gyula: Székely népballadák. Az 1935. évi első kiadás új szedésről készült utánnyomása. Buday György fametszeteivel. Bp., 1979, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, vegyes állapotban.
21117.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Kolligátum:  Franyó Zoltán: A kárpáti harcokról. Bp., 1915, Athenaeum 211p. + Aage Medelung: Hadinaplóm. Emlékek és jegyzetek a kárpáti hacokból és Galiciából. Bp., 1915. Athenaeum. 220p. Korabeli, feliratos félvászon kötésben
21118.

Rufpreis:
5 000 HUF

Garay János összes munkái I-V. Bp., 1886-1887, Méhner Vilmos. Kiadói papírkötésben Jó állapotban
21119.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Plutarkhosz: Párhuzamos életrajzok. Ford.: Máthé Elek. Helikon Klasszikusok. Bp., 1965, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült, foltos kiadói papír védőborítóban. Megjelent 5200 példányban. Számozatlan példány.
21120.

Rufpreis:
4 000 HUF

Tolsztoj, Lev Nyikolajevics: Elbeszélések 1890-1910. Lev Tolsztoj művei 3. Bp., 1965, Magyar Helikon. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, a borítón némi kopással, a gerincen kis gyűrődéssel, ajándékozási bejegyzéssel. Számozott (614./1100) példány.
21121.

Rufpreis:
4 000 HUF

Márai Sándor 3 műve (+ 1 tanulmánykötet): Válás Budán. Bp., 1945, Révai. Kiadói félvászon-kötés, kissé koszos, foltos borítóval. + A hang. Sértődöttek I. köt. Bp., 1947, Révai. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés. + A gyertyák csonkig égnek. Bp., 2023, Helikon. Kiadói papírkötés, a lapok egy részén kisebb folttal, a címlapon ajándékozási bejegyzéssel. + Fried István: ,,...egyszer mindenkinek el kell menni Canudosba". (Tanulmányok az ismeretlen Márai Sándorról). Bp., 1998, Enciklopédia. Kiadói papírkötés.
21122.

Rufpreis:
4 200 HUF
11,38
13,13

Vörösmarty (Mihály):  Vörösmarty összes költeményei I-II. Sajtó alá rendezte Gyulai Pál. (Népszerű kiadás.) [Teljes mű két kötetben.] Budapest, [1895]. Méhner Vilmos kiadása (Nagy Sándor könyvnyomdája). 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + 734 p.; 751 + [1] p. Vörösmarty Mihály munkáit az 1860-as években Ráth Mór, az 1880-as években Méhner Vilmos adta ki. A Méhner Vilmos-féle vállalat a nyolckötetes életműkiadás mellett megjelentette Vörösmarty életművének kétkötetes, népszerű kiadását is, mely célkitűzésének megfelelően nélkülözi az életrajzot, a költő prózáját és publicisztikáját, ám a legszorosabb értelemben vett Vörösmarty-korpuszt - azaz líráját, elbeszélő költészetét, drámaírói munkásságát és drámafordításait - hiánytalanul közli. Egységes, aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
21123.

Rufpreis:
4 000 HUF

Az Erdélyi Szépmíves Céh 6 kötete: Bánffy Miklós: Megszámláltattál I-II., Tamási Áron: Ábel Amerikában, Tamási Áron: Jégtörő Tamás, Szántó György: Fekete éveim, Erdélyi Csillagok. Jubileumi díszkiadás. Kolozsvár, [1934], Erdélyi Szépmíves Céh, kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
21124.

Rufpreis:
4 000 HUF

Bencsik András: Összetartozunk: Magyarország 2010-2020. A felemelkedés krónikája. Főszerk.: - -. Bp., 2020,Artamondo Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
21125.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

21126.

Rufpreis:
3 000 HUF

Ottlik Géza: Iskola a határon. Bp., 1976, Magvető - Szépirodalmi Könyvkiadó. Negyedik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. + Éjszakai hajózás. In memoriam Ottlik Géza. Vál., szerk. és összeáll.: Hornyik Miklós. Bp., 2006, Nap Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
21127.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF