Erdélyi magyar népköltészet témájú művek, 6 db: Kriza János: Vadrózsák. - - székely népköltési gyűjteménye Faragó József gondozásában.; Egy kis madárka ül vala. Erdélyi száz népköltészet Kányádi Sándor fordításában.; Kallós Zoltán: Balladák könyve. Élő hazai magyar népballadák.; Albert Ernő - Faragó József: Háromszéki népballadák.; Bura László: Szatmári népballadák. Bukarest, 1971-1978, Kriterion. + Ortutay Gyula: Székely népballadák. Az 1935. évi első kiadás új szedésről készült utánnyomása. Buday György fametszeteivel. Bp., 1979, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, vegyes állapotban.
Tolsztoj, Lev Nyikolajevics: Elbeszélések 1890-1910. Lev Tolsztoj művei 3. Bp., 1965, Magyar Helikon. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, a borítón némi kopással, a gerincen kis gyűrődéssel, ajándékozási bejegyzéssel. Számozott (614./1100) példány.
Márai Sándor 3 műve (+ 1 tanulmánykötet): Válás Budán. Bp., 1945, Révai. Kiadói félvászon-kötés, kissé koszos, foltos borítóval. + A hang. Sértődöttek I. köt. Bp., 1947, Révai. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés. + A gyertyák csonkig égnek. Bp., 2023, Helikon. Kiadói papírkötés, a lapok egy részén kisebb folttal, a címlapon ajándékozási bejegyzéssel. + Fried István: ,,...egyszer mindenkinek el kell menni Canudosba". (Tanulmányok az ismeretlen Márai Sándorról). Bp., 1998, Enciklopédia. Kiadói papírkötés.
Vörösmarty (Mihály): Vörösmarty összes költeményei I-II. Sajtó alá rendezte Gyulai Pál. (Népszerű kiadás.) [Teljes mű két kötetben.] Budapest, [1895]. Méhner Vilmos kiadása (Nagy Sándor könyvnyomdája). 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + 734 p.; 751 + [1] p. Vörösmarty Mihály munkáit az 1860-as években Ráth Mór, az 1880-as években Méhner Vilmos adta ki. A Méhner Vilmos-féle vállalat a nyolckötetes életműkiadás mellett megjelentette Vörösmarty életművének kétkötetes, népszerű kiadását is, mely célkitűzésének megfelelően nélkülözi az életrajzot, a költő prózáját és publicisztikáját, ám a legszorosabb értelemben vett Vörösmarty-korpuszt - azaz líráját, elbeszélő költészetét, drámaírói munkásságát és drámafordításait - hiánytalanul közli. Egységes, aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.