Somlyó Zoltán: Dél van. Versek. Szeged, 1910., Ifj. Árvay Sándor, (Bp., Révai és Salamon-ny.), 96 p. A czímlapot Balogh István rajzolta. Első kiadás. A szerző második nyomtatásban megjelent kötete. Kopott aranyozott egészvászon-kötés, az illusztrált elülső papírborítót bekötötték, kissé foxing foltos lapokkal, a címlapon régi bolti bélyegzéssel. Ritka!
Turóczi - Trostler József: Magyar cartesiánusok. A szerző, Turóczi-Trostler József (1888-1962) Kossuth-díjas irodalomtörténész által Ignotus Hugó, (1869-1949) a Nyugat folyóirat főszerkesztője, költő, író és újságíró, kritikus részére DEDIKÁLT példány. "Ignotusnak hálás szeretettel és tisztelettel Turóczi - Trostler." Minerva-Könyvtár XLIII. Bp., 1933.,Minerva Társaság, 51 p. Kiadói papírkötés, a borító levált, a könyvtest szétvált, hiányos, foltos borítóval, az utolsó lap sérült, foltos.
Zalay Masa: Don Juan házassága és egyéb novellák. Gyoma, 1905. Kner Izidor ny. 1 t. (címkép) + [8] + 200 p. Egyetlen kiadás. Zalay Masa írónő többségében szerelmi tárgyú tárcanovellái az ,,Uj Idők" társasági folyóirat hasábjain jelentek meg. A műhöz a Sydney Carton álnevet használó Rozsnyay Kálmán író és közhíresség írt előszót. Tételünk vélhetően egykoron szerelmi levelezőként szolgált, az első előzéken, a címoldalon és a novellák címoldalain elhelyezett, radírral finoman törölt egykori bejegyzések utalnak erre. A címképen, a címlapon és a belív néhány oldalán apró szakadásnyomok. Lévai-Haiman 1.132. Feliratozott, dombornyomott, enyhén sérült gerincű kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel.
Erdélyi Helikon antologiája 1927. I-II. kötet [Teljes] Cluj-Kolozsvár, 1927. Erdélyi Szépmíves Céh (Lapkiadó és Nyomdai Műintézet Rt.) [5]-172 + [2] p. + 3 t.; [5]-176 p. A munka az Erdélyi Szépmíves Céh tizenegyedik és tizenkettedik kiadványa, II. sorozatának 11-14. számú könyve. A kortárs erdélyi irodalom jeleseit felvonultató próza- és versantológia előtt az Erdélyi Helikont megalapozó, 1926. évi marosvécsi írótalálkozó nyomán írt irodalmi esszé. A kötetek illusztrációit rajzolta és grafikai kiállítását tervezte Bánffy Miklós és Kós Károly. Oldalszámozáson belül további egy, illetve öt egész oldalas illusztrációval. Példányunk mindkét kötetéből hiányzik az első két levél, a festett első előzéken és verzóján régi tulajdonosi bejegyzés. Monoki 1621. Madár 1490. Egységes, enyhén foltos kiadói félvászon kötésben (Rohonyi Antal, Kolozsvár).
Arany János: Arany János hátrahagyott versei. Őszikék, kisebb költemények régebbi évekből. Csaba királyfi. Az utolsó magyar. Édua. Öldöklő angyal. Daliás idők. A Zrínyiász népies kidolgozása. Rögtönzések. Tréfák. Sóhajok. Arany László által sajtó alá rendezett, bevezetéssel és jegyzetekkel kísért eredeti kiadás. A költő önéletrajzával. Mellékletek: Arany kéziratainak hasonmásai. Budapest, [1900]. [Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda] [2] + XXXIV + 390 p. A költő fia, Arany László által sajtó alá rendezett, hagyatékból kiadott Arany János-versek első kiadása 1888-ban jelent meg, Ráth Mórnál. Példányunk címlapja az 1899. évi Ráth Mór-kiadásból való, belíve viszont a Franklin-féle 1900. évi hatkötetes összkiadásból való: ennek megfelelően a címlapon részletezett hasonmásokat nem kell tartalmaznia. Tezla 204, 207. Díszesen aranyozott gerincű, festett kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. A hátsó kötéstáblán apró foltosság. Jó példány.
Hatvan esztendő: 1873-1933. A Hungária Nyomda Rt. 60 esztendős jubileuma. Írták Bárczy István, Lyka Károly, Kner Imre, Mikszáth Kálmán és Bródy Lajos. (Budapest, 1933). Hungária Nyomda Rt. 69 + [3] p. Egyetlen kiadás. ,,1873-ban, Pest, Buda és Óbuda egyesítésének évében alapította Bródy Zsigmond a Hungária-nyomdát és a fővárossal együtt ünnepli a nyomda fennállásának hatvanadik évfordulóját. Az elmúlt hatvan évben a nyomda élete összeforrott a város életével és fejlődése a város fejlődését tükrözte vissza. A hatvan év változó ízlése, művészete, iránya szabta meg a nyomda munkálkodásának irányát. A nyomda mindenkor az általános ízlés kifejezője, reprodukálója és ha a legmodernebb törekvések szolgálatában áll is, soha nem szabhat meg új irányokat. Budapest hatvan éve, e hatvan év művészi és ízlésbeli fejlődésének megvilágítására készült e kis füzet." Az oldalszámozáson belül felvételekkel, szövegközti grafikákkal illusztrált város- és nyomdatörténeti kötetet Kner Albert tervezte, grafikáit K. Lukáts Kató rajzolta. Fűzve, feliratozott, dombornyomott kiadói borítóban. Jó példány.
Bársony István: A szabad ég alatt. A szerző, Bársony István (1855-1928) által DEDIKÁLT példány. Bp., 1888, Singer és Wolfner. Korabeli átkötött sérült félbőr-kötésben, széteső állapotban.
Vahot Sándor összes költeményei. Kiadta Vahot Imre. Pest, 1856, Gyurián József. VIII+199+3 p. Korabeli félvászon kötésben, sérült gerinccel, előzéklapon Rádl Ödön (1848-1916) író, ügyvéd, a Petőfi Társaság tagjának névbejegyzésével, címlapon Szigligeti Társaság Nagyvárad régi bélyegzőjével, helyenként foltos lapokkal.
Laczkó Géza: William Blackbirth lelke. Szántó Lajos borítójával és rajzaival. Bp., 1922., Pán Könyvkiadó,(Világosság-ny.), 1 (címkép, Laczkó Géza portréja) t.+ 84 p. + 4 (rajzok) t. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban, de ez számozatlan példány!
A Jókai-jubileum és a nemzeti díszkiadás története. Az előfizetők névsorával és a száz kötet részletes tartalomjegyzékével, valamint Jókai összes írásainak bibliographiájával. Budapest, 1898. Révai Testvérek (Franklin-Társulat ny.) [4] + 251 + [1] p. Jókai Mór írói működésének félszázados jubileuma alkalmából született meg az a gondolat, hogy a nemzet elbeszélője írói pályája díszművek kiadásával ünnepelhető meg igazán. Az 1843-ban indult írói pálya megkoronázásaként a Révai Testvérek Kiadó 1894-1898 között adta ki Jókai életművét, e Nemzeti díszkiadásként is ismert sorozat záró, 100. kötete pedig a díszkiadás történetét beszéli el, előfizetői névsorokkal, illetve Jókai Mór néhány önéletrajzi elbeszélésével kiegészítve. A címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés. (Jókai Mór összes művei - Nemzeti kiadás. C. kötet.) Szüry 2238. Tezla 1539. Aranyozott gerincű, festett kiadói egészvászon kötésben (Gottermayer Nándor, Budapest), márványmintás festésű lapszélekkel. Szép példány.